JONG IN ZEELAND Dertig verhuisdozen met olifanten 9 Verliefd: nee Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Thijs Theuns (15) uit Zierikzee. Soms zit ik tot laat op school. Vooral in de donkere periode van het jaar is het lastig om erna bui ten te trainen. Dan werk ik mijn training binnen af op Zwift. Onge stoord en veilig." Rijd je ooit in de Tour de France? ,,lk ga er volledig voor. Mijn aller grootste droom is om wereldkam pioen te worden. De Ronde van Vlaanderen winnen staat daar één plekje onder. Mijn ambitie is nu om af en toe een goede uitslag te rijden. Na het komende seizoen (2022) word ik pas junior. Als prof- wielrennen niet lukt, wil ik door stromen naar het hbo. Genees kunde heeft mij altijd aangespro ken." ,,Ik heb geen tijd om uit te gaan. Trekt mij ook totaal niet. Na trai nen is het herstel superbelangrijk. Mijn leven bestaat uit: school, trai nen, rusten en af en toe werken." Bevalt het leven op Schou- wen-Duiveland? ,,Superfijn. Voor veel jongeren ver schilt dat. Ik vind het niet saai. Voordeel: het eiland is niet groot. Je zit snel bij vrienden. Tijdens het fietsen kom ik op de mooiste plek jes. Er zijn geen lelijke plekken op Schouwen." ,,Nee, geboren in Vlaardingen. Daar heb ik 2,5 jaar gewoond. Ik heb niet de behoefte om daar naar terug te keren. In Zeeland zie ik mijzelf later nog wel wonen." Thijs Theuns uit Zierikzee rijdt voor De Jonge Renner in Ooster hout. De wielerfanaat vindt het lastig om school en fietsen te com bineren. ,,Ik ben zes dagen bezig met trainen. Rust is natuurlijk geen training, maar het is wel even belangrijk." ,,Toen ik klein was, was het mijn grootste droom om op een race fiets te zitten. Alles trok mij aan in de wielersport. Het materiaal, de snelheid en alles wat bij koers hoort. Op mijn 12de kreeg ik van mijn ouders mijn eerste racefiets. Niet de snelste, nieuwste of beste, maar mijn eerste droom kwam uit. Na af en toe een rondje rijden, wide ik meer en kwam ik uit bij een Zeeuws tourclubje, dat mij doorverwees naar ZRTC Theo Middelkamp. Daar ben ik snel ge groeid en heb ik ontzettend veel geleerd. Na een tijdje trainen met leeftijdsgenoten, ging ik wedstrij den rijden. Zo is het allemaal be gonnen." ,,Wij rijden diverse meerdaagse koersen in heel Europa. Ik werk sa men met mijn trainer om een zo goed mogelijke wielrenner te wor den. Te pieken in prestaties wan neer het moet. Hij maakt mijn schema's. Buiten de wedstrijden om zit ik zo'n tien uur per week op de fiets. Daarnaast core stability- en krachttraining. Eén dag rust per week. Rust is geen training, maar wel even belangrijk. De wedstrij den verschillen. Het leukste zijn toch de meerdaagse koersen. Vorig seizoen reden we de driedaagse koers Tour de l'Ain in Frankrijk. Het voorprogramma voor de profs." ,,Gevoetbald bij MZC'11. Eerst in de verdediging, daarna als keeper. Dat lukte aardig, omdat ik best lang was voor mijn leeftijd. Nog even gehockeyd, maar dat vond ik toch niet zo leuk." ,,Best lastig. Ik deed havo, maar be sloot tot een stapje lager. Dat geeft meer ruimte voor een goede combi. Mijn plan voor de komende jaren is goed uitgestippeld. Na de middelbare school ga ik de oplei ding zorgprofessional doen bij het Scalda in Goes. Mijn doel is om profwielrenner te worden. Dat is voor weinig jongens weggelegd. Er zullen maar weinig men sen in Nederland zijn, die zoveel olifanten in huis heb ben gehad als Wil de Kam. Werke lijk alle soorten en formaten wa ren in haar huis te vinden. Toen mevrouw De Kam recent van Oost-Souburg naar Vlissingen verhuisde, was er te weinig plek om alle olifanten een plek in haar nieuwe huisje te geven. Zoon Pe ter besloot dan ook een deel van de verzameling aan te bieden via Le zers helpen lezers. ,,Schrik niet, maar we hadden zeker dertig ver huisdozen vol met olifanten. Van miniatuurtjes tot grote houten exemplaren, bloempotten, je kunt het zo gek niet bedenken. Het moge duidelijk zijn, dat mijn moe der helemaal gek is van olifanten. Lezers helpen lezers De verzameling werd ook steeds verder aangevuld gaandeweg de jaren, er zat geen stop op. Een aan tal van haar mooiste exemplaren zijn meegegaan naar de nieuwe woning. Die staan nu in een vi trine uitgestald." Met de overige exemplaren wist Peter eerst niet precies wat er mee te doen. Een aantal houten olifan ten leken rijp voor de stort, maar eenmaal daar aangekomen bleken mensen toch geïnteresseerd te zijn. Een advertentie in de krant zetten, kwam als beste idee uit de bus. ,,Het is toch zonde om zo'n grote verzameling weg te gooien. Al snel kwam er gelukkig een re actie op de oproep. Dat had ik ook wel verwacht. Als iets gratis is af te halen, komen er altijd wel mensen op af. Het autootje van de betref fende mevrouw zakte zo ongeveer door de veren door alle olifanten, maar het is gelukt. Waar de fasci natie bij mijn moeder toch van daan komt? Dat komt vooral door natuurfilms. Ze raakte helemaal onder de indruk van de intelligen tie van die beesten. Dat ze ooit in Souburg een tour op een olifant heeft gemaakt, heeft de fascinatie alleen maar verder versterkt." - Bas Dingenouts GO WOENSDAG 19 JANUARI 2022 Thijs Theuns Woonplaats: Zierikzee Geboren op: 08-03-2006 Woont met: vader, moeder en broer Huisdieren: geen School: Pontes Pieter Zee man Zierikzee Hobby's: wielrennen, veldrij den Bijbaantje: afwassen bij Casa do Carlos, een Portugees restaurant 'Ik wil een zo goed mogelijke profwielrenner worden' Gerrit van Loon Hoe ontspan je naast school en sport? Je bent geen geboren Zeeuw. Zierikzee Hoe ben je in aanraking gekomen met wielrennen? Je rijdt nu voor De Jonge Renner. Nog andere sporten gedaan? Thijs Theuns: ,,Mijn allergrootste droom is om wereldkampioen te worden." foto marieke mandemaker Valt fietsen te combineren met school? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Vandaag: Wil de Kam geeft het groot ste deel van haar verzameling olifantjes weg. Wil de Kam spaarde lange tijd olifantjes. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 41