Automobilist wordt onwel en rijdt wagen vast op spoorlijn: treinverkeer stilgelegd Metamorfose voor speeltuin op dijk c Overlastjongeren 7 KOZIJNEN ZONWERINGEN OVERKAPPINGEN ascozeeland.nl Dat zegt wethouder Chris Simons. Hij benadrukt dat de problemen niet voorbij zijn en dat de samen werking van de gemeente met poli tie, jongerenwerkers en onderne mers doorgaat. ,,Het gaat om een in tegrale aanpak waarbij we ook kij ken naar het onderwijs en de j eugd- zorg." Zeer jonge kinderen Dat is nodig omdat er ook 'zeer jonge kinderen' bij de problemen zijn betrokken, bevestigde Simons dinsdagavond toen LPM-raadslid Jesse Aarnoutse daarnaar vroeg in de commissie algemeen bestuur. Hij had gehoord dat 12- en 13-jari- gen deel uitmaken van de hang jeugd die voor overlast zorgt in het Geeregebied en winkelcentrum Tref. ,,Is er meer aan de hand dan al leen rondhangen? Spelen er ook problemen achter de voordeur en wordt daar iets mee gedaan?", vroeg hij zich af. Volgens Simons gebeurt dat inderdaad. Anderen plekken Het positieve bericht dat de overlast de laatste paar weken langzaam vermindert leidde vervolgens wel tot de vraag bij Aarnoutse ofde pro blemen zich dan misschien ver plaatsen naar andere plekken in de stad. Hilde Onderdijk van de Frac tie Onderdijk haakte daarop aan. Volgens haar is het tunneltje onder het station een nieuwe verzamel plek geworden. ,,Dat leidt daar tot een dreigende omgeving waar tij dig ingegrepen moet worden." Jeugdhonken dicht Dat is ook gebeurd, reageerde Si mons. ,,Maar daar is geen sprake van zware overlast zoals bij Tref en het Geeregebied. Veel jongeren zoeken ergens in de stad een hang plek. De jeugdhonken zijn door co ronamaatregelen formeel gesloten en daar hebben ze echt veel last van. En dus zoeken ze andere plekken om te hangen. Maar daar worden ze dan weer niet geaccepteerd door mensen die er in de buurt wonen. Zo eerlijk moeten we ook zijn. Het probleem is echt breder. Samen met jongerenwerkers van Welzijn Middelburg wordt gekeken naar al ternatieve plekken voor de jeugd waar ze wél kunnen hangen." Daarmee kon Simons ook D66 een beetje geruststellen. ,,Want de toon in de aanpak van de overlast is nu wel heel erg gericht op repressie, het onderdrukken van problemen", vond René Romijn. ,,Maar jongeren hebben ook een plek nodig om sa men te komen." Op het matje geroepen De overlast in het Geeregebied en winkelcentrum Tref begon in april en liep in het najaar flink uit de hand. Jongeren worden aangespro ken op hun gedrag en krijgen boe tes voor overtredingen. Een aantal meelopers heeft een huisbezoek gekregen en de 'kop stukken' zijn op het stadskantoor op het matje geroepen. Een aantal van hen heeft een gebiedsverbod gekregen omdat ze hun gedrag niet verbeterden. De auto belandde kort voor half twee op het spoor richting Vlissin- gen. Een alerte voorbijganger heeft de inzittenden, een ouder echt paar, uit het voertuig weten te ha len. De bestuurder van het voer tuig is waarschijnlijk onwel ge worden. Volgens de officier van dienst van ProRail had een machinist van een passerende trein ook in de gaten wat er aan de hand was, en heeft deze vervolgens alarm geslagen, waarop het treinverkeer direct is stilgelegd. De auto is, nadat deze van het wegdek af was gereden en op het spoor beland was, nog zeker vijf- tig meter doorgereden. Vermoe delijk heeft de bestuurder toen hij onwel werd, onbedoeld flink gas gegeven. Rond 14.00 uur is een berger begonnen het voertuig van het spoor te halen. Dat werk werd tamelijk bemoeilijkt door de aanwezigheid van de bovenlei ding, maar rond 14.30 uur was het voertuig verwijderd en is het spoor weer vrijgegeven. - Luc Oggel De huidige speeltuin stelt niet zo veel meer voor. De nodige speel toestellen zijn al verdwenen om dat ze te gevaarlijk zijn. Een groep ouders uit Westkapelle heeft zich verenigd in de Stichting Speeltuin Westkapelle en is met een plan ge komen om de speeltuin een grote opknapbeurt te geven en ook hele maal opnieuw in te richten. Be langrijk is dat er straks voldoende ruimte is voor eigen fantasie van de kinderen en dat ze kunnen spe len in de natuur. Eén schoolplein Volgens hen zijn er in het dorp be perkte mogelijkheden voor spelen in de vrije natuur. Daar komt ook nog eens bij dat in de nabije toe komst de beide basisscholen in één gebouw trekken. Nu hebben ze samen nog twee grote school pleinen. Dat wordt straks één klei ner plein. Volgens hen levert Westkapelle door die samenvoe ging van de gebouwen speel ruimte in en is het dan ook nodig dat er iets extra's komt voor de jeugd. Op de dijk wil de groep er vooral voor zorgen dat daar een avon tuurlijke en uitdagende speelplek komt. Het dagelijks bestuur van de gemeente wil 260.000 euro bijdra gen. Er wordt ook sponsorgeld op gehaald en er wordt een beroep ge daan op andere subsidiegevers. De leden van de commissie Maatschappelijke Ontwikkeling bespreken dinsdag 25 januari het voorstel. WA WOENSDAG 19 JANUARI 2022 Rust keert langzaam beetje terug De overlast van hangjeugd in het centrum van Middelburg wordt minder. Mede door de harde aanpak met onder meer gebiedsverboden is het beeld nu 'redelijk positief'. Maurits Sep Middelburg Een auto die bij Goes op het spoor is beland, wordt door een berger weggetakeld. foto luc oggel GOES Aanwonenden van het spoor in Goes zijn gewend aan langs denderende treinen. Maar een auto op de rails? Dat is geen dagelijkse kost. Toch was dat wat er gistermiddag gebeurde bij de spoorwegovergang ter hoogte van de Buys Bal lotstraat. De auto staat vast op het spoor. FOTO JANNEKE SCHALK WESTKAPELLE De speeltuin op de dijk bij Westkapelle krijgt een grote metamorfose. Met steun van de gemeente, sponsors en zelf werkzaamheid van de inwoners moet het een plek worden waar kinderen graag spelen, maar waar ook inwoners en toeristen elkaar ontmoeten. Waar ze samen kunnen bewegen, spor ten en genieten van cultuur en het uitzicht vanaf de dijk. - Emile Calon MINDERHOUD WONEN SLAPEN www.minderhoudwonen.nl Dealer van: Auping Artelux Bree's New World Banzbord BKS Castelijn Mart Visser Nolte De Toekomst Mobliberica Rom Évidence by Leolux De Ploeg CSrugs Gealux BECE Zonneluxj Zuidstraat 116 Westkapelle 0118-571212

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 39