Dijkversterking duurder: 140 miljoen Album op komst van Peter Slager en zangeres Julie Scott De erfenis van VVV: wel of niet uitgeven aan toerisme? 5 niets tegen te doen. Zoals wij co rona hebben, hebben zij de vogel griep." Nu is, volgens de overheid, het risico dat mensen worden besmet met het vogelgriepvirus 'zeer klein'. Toch wil Frans iedereen waarschuwen. ,,We raden het ten zeerste af zelf dieren aan te raken. Bel ons. En voorkom dat je hond met zo'n vogel aan de haal gaat. Want dan kan die besmet ra ken." En als je hond er alleen aan snuffelt? ,,Bel dan een die renarts." Voorzichtig dus. Frans en Ca- rola stappen weer in de ambu lance. ,,We brengen de vogels naar de milieustraat in Goes. Daar gaan ze in de contai ner met kadavers en worden ze verwerkt." Dat is maar liefst 35 miljoen euro meer dan het bedrag dat enkele maanden geleden nog werd ge noemd. ,,Een significante stijging", erkent dagelijks bestuurder Philipp Keller, die gisteren het algemeen bestuur van het waterschap in lichtte. Vorige maand waarschuwde hij al dat de kosten opliepen, onder meer door de gestegen prijzen voor energie en grondstoffen. Nu ligt er ook een concreet bedrag op tafel. ,,Het besef dringt steeds meer door dat dit project extreem complex is. Zelfs de mensen die dagelijks hier mee bezig zijn, worden telkens weer verrast door hoe het uitpakt." De dijk moet aanzienlijk worden verhoogd en verbreed om te vol doen aan de nieuwste, strenge vei ligheidsnormen. ,,De lat ligt heel hoog. Nog geen enkele dijk in Ne derland is volgens deze normering versterkt. Daar komen de bijzon derheden van dit gebied nog eens bovenop." Onaangenaam Het gaat nog niet om kostenover- schrijdingen, benadrukt Keller, aangezien het werk pas in septem ber wordt aanbesteed. Tot die tijd probeert het waterschap de kosten zo goed mogelijk in beeld te krijgen, om de kans op onaangename ver rassingen na de aanbesteding te verkleinen. Die kosten komen vol ledig voor rekening van het water schap, terwijl het nu tien procent zelf moet betalen. Keller verwacht dat het bedrag tussen nu en september nog veran dert. ,,Dat kan naar beneden gaan, maar ook naar boven." Een van de grootste onzekere factoren zijn op dit moment de gevolgen van de PFAS-affaire. Tekstschrijver en bassist Peter Slager van Bief heeft tijdens de afgelopen lockdowns een album gemaakt met zijn zangjuf, Julie Scott. Het eerste liedje staat online. Middelburg De oorspronkelijk uit Schotland afkomstige Julie Scott woont in Den Haag en werkt als muzikant en kunstenaar. Slager noemt haar zijn zangjuf. ,,Voor mijn solowerk merkte ik dat ik wat meer zelfver trouwen zocht. Ik kwam bij haar terecht. Ze hoeft me niet te leren de juiste toon te zingen, maar wel hoe ik meer zeggingskracht in mijn stem kan leggen." Het klikte meteen en ze begon nen muziek uit te wisselen. Toen Scott ruim een jaar geleden via Fa- cebook muzikanten opriep een liedje van haar te verrijken, rea geerde Slager meteen. Niet als enige. ,,Zo ontstond het idee een plaat te maken, vooral met muzi kanten die Julie in Den Haag om zich heen heeft." Onder de projectnaam Spell bound zijn inmiddels zeventien liedjes opgenomen. Van het eerste, All is well, staat een videoclip op YouTube. De meeste nummers zijn geschreven door Scott, Slager tekende voor de productie, en Pepijn Stutterheim, opgegroeid in Meliskerke, is bezig ze te mixen. ,,In het voorjaar hopen we een al bum uit te brengen", verklaart Sla ger. ,,Dan zijn we anderhalf jaar bezig. Het mag nu wel uit ons sys teem." Middelburgers Tonnie Dieleman (banjo) en Franklin Schieman (saxofoon) leverden ook bijdragen. Slager: „Iedereen heeft thuis zijn partijen ingespeeld. Zonder lock- down hadden we dat niet op die manier gedaan. Dat heeft ons alle maal weer nieuwe dingen gebracht, mij ook. Ik merk dat ik technisch weer een stap verder ben. Het is echt een heel mooie singer-song- writerplaat geworden, al zeg ik het zelf." De voormalige raad van toezicht van de VVV weet het wel. Die heeft het stimuleringsfonds Fan van Zee land opgericht. Tot het geld op is, kunnen daaruit toeristische en re creatieve projecten worden betaald. ,,Gaan we er mooi meer mee spe len?", zegt voorzitter Luit Ezinga. ,,Ja, maar toch niet voor onszelf." Dat leidt tot gefronste wenkbrau wen in de Zeeuwse Staten. Het CDA vraagt om opheldering. De provincie heeft geld gestoken in de ontmanteling van de VVV, onder meer door het aanstellen van een transitiemanager. Nu blijkt, vooral door verkoop van het VVV-kantoor in Domburg, dat er geld over is. En kele honderdduizenden euro's. Volgens het CDA is het 'op zijn minst merkwaardig' dat het geld voor de transitiemanager niet wordt teruggestort op de rekening van de provincie. De partij vindt het 'een morele verplichting' om de subsidie terug te geven. Bijgelapt Ezinga ziet dat anders. Volgens hem heeft de VVV aan alle prestatieaf spraken voldaan. ,,We zijn betaald voor taken die we hebben uitge voerd. Als het gaat om dat transitie- geld, stel ik een wedervraag: 'Als dat te weinig was geweest, had de pro vincie dan bijgelapt?' Dat hebben ze ons niet gezegd." De vragen zijn gesteld aan het da gelijks provinciebestuur. Die moet het CDA maar een antwoord geven over die morele verplichting, stelt Ezinga. Volgens hem wordt er door Fan voor Zeeland, de provincie, de gemeenten en de ondernemers al volop nagedacht over bestemmin gen voor het Stimuleringsfonds. Het provinciebestuur komt niet met een reactie vóór de vragen van het CDA zijn beantwoord. GO WOENSDAG 19 JANUARI 2022 zelf aan' HANSWEERT Dat de dijkversterking bij Hans- weert duurder zou worden, was al duidelijk. Toch is de nieuwe raming voor waterschap Schel- destromen schrikken: 140 mil joen euro. - Rolf Bosboom Peter Slager (hier in de voorstelling Kust met Maike Boerdam). FOTO LEX DE MEESTER - Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG Na de opheffing van VVV Zeel and, begin vorig jaar, is een paar ton overgebleven. Mag dat wor den uitgegeven of moet het terug naar de subsidieverstrek kers? - Ernst Jan Rozendaal Door de verkoop van het voormalige VVV-kantoor in Domburg zijn er tonnen in kas voor toeristische projecten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 37