Restaurant Meliefste trekt tijdelijk in bij The Jane A Frans en Carola willen geen vogelgriep. En dus pakken ze zich helemaal in 4 Het zijn nog net geen maanpakken. Maar Frans en Carola beschermen zich van top tot teen. Uit voorzorg. Om niet besmet te raken met het vogelgriepvirus. Het is dinsdagmiddag, even voor half twee. De mist is opgetrok ken. Wind staat er nauwelijks en een wa terig zonnetje maakt het zelfs aan genaam op het strandje bij Hans- weert. Frans Persoon en Carola Oosse zijn net aan komen rijden met de dierenambulance. ,,Een mijnheer heeft ons gebeld dat hier op het strandje twee dode vogels liggen", verduidelijkt Carola. ,,We gaan ervan uit dat ze zijn overle den aan vogelgriep." Iedere dag krijgen ze nu meldin gen van dode vogels bij Stichting Dierenwelzijn Walcheren. ,,Zelfs al zijn ze dood, dan nog zijn ze be smettelijk", waarschuwt Carola. „Oppassen geblazen dus. Houd maar een beetje afstand en raak ons vooral niet aan als we in con tact zijn geweest met de vogels." Helder. Over hun kleding trek ken ze beschermende blauwe pak ken en over hun schoenen schui ven ze wegwerpsloffen. ,,En, draag altijd een bril", roept Carola als ze zich in het pak wurmt. ,,Want als vogels nog leven, kunnen ze be hoorlijk pikken. Ze gaan altijd naar de ogen. Dat kan ik je wel vertel len." Oei, ervaring mee? ,,Nou, ik was pas geleden heel blij dat ik een bril droeg toen ik een meeuw pakte. Anders had-ie me vol in mijn oog gepikt." Ingepakt en wel stappen Frans en Carola naar het strandje. Ver hoeven ze niet te lopen. Een meter of honderd. Daar, in het zand, ligt er een. ,,Ik zie het al, een brand- gans", herkent Carola. ,,Onder de Dierenwelzijn zoekt nog vrijwilligers Onder brandganzen zien we de laatste tijd vaker gevallen van vogelgriep brandganzen zien we de laatste tijd vaker gevallen van vogelgriep." Met haar telefoon schiet ze een aantal foto's. ,,Zonde", mompelt ze. Of het dier is overleden door vo gelgriep is aan de buitenkant na tuurlijk niet te zien. ,,Maar we gaan er in dit geval vanuit dat de dieren besmet zijn", vertelt Carola. ,,Als we een bijzonder dier vinden, nemen we eerst contact op met vogelopvang De Mikke. Want die willen zo'n dier nog weleens op sturen om te laten onderzoeken." Maar nu dus niet. ,,Nee, zodra er een vermoeden is van vogelgriep, kan de vogel niet naar de Mikke. Want als daar een besmetting uit breekt, moeten alle dieren uit voorzorg worden geruimd. Inclu sief de 80 egeltjes die er zitten. Dat willen we niet, daar redden we geen dieren voor hè?" Frans is on dertussen al wat verder het strand op gewandeld. Hij ontdekt nog twee dode meeuwen. ,,Die kok meeuw ligt er zo te zien al langer", stelt Carola droogjes vast. De twee vrijwilligers nemen geen enkel risico. Ook hier gaan Frans en Carola ervan uit er sprake is van vogelgriep. Carola maakt van de drie vogels foto's. Dan pakt Frans een vuilniszak en schudt die uit. Samen stoppen ze de beestjes erin. Voorzichtig. Frans bindt de zak dicht. Ze schuiven er nog een zak omheen. Voor de zekerheid. ,,Ik doe extra voorzichtig. De vo gel mag niet mijn huid raken. En ja, ik behandel ze met respect. Het zijn per slot van rekening wel die ren. Erg jammer dit. Maar ja, er valt Eigenaar Nick Bril van het met twee Michelinsterren gekroonde The Jane bood zijn vriend Thijs Melief ste barruimte aan in The Jane. Me- liefste, sinds vorig jaar in bezit van één Michelinster, pakte dat aanbod met beide handen aan. Hij richt er een pop-up restaurant in, waar hij van 27 tot en met 30 januari en van 3 tot en met 6 februari zowel lunch als diner zal serveren. In België zijn restaurants gewoon open, terwijl Nederland het enige land in Noordwest-Europa is waar het kabinet de horeca gesloten houdt. Meliefste: ,,Als de horeca- sluiting echt zou helpen om het aantal corona-besmettingen terug te dringen, heb ik er begrip voor. Maar helaas is het niet zo. Het is ook maar afwachten in hoeverre we na 25 januari iets kunnen. Misschien mag de horeca dan beperkt open. Daar kun je je niet goed op voorbe reiden. Vandaar hebben we geko zen om tijdelijk bij The Jane in te trekken. Ik ben blij dat ons die mo gelijkheid wordt geboden." Tonnen verloren De Wolphaartsdijkse horeca-ex- Binnen een half uur waren alle stoelen uitverkocht ploitant hoopt in Antwerpen ein delijk weer iets te verdienen. ,,De horecasluitingen hakken erin. Dit is de derde keer dat ik mijn spaar geld zie verdampen. Ik ben tonnen verloren. De personeelskosten en vaste lasten lopen immers gewoon door. Ik heb vorig jaar wel wat steun gehad, maar over het vierde kwar taal krijg ik niks. De steunpakket- ten zijn ontoereikend." Mooie ervaring Wie nog wil boeken, vist achter het net. ,,Een half uur nadat we ons avontuur in The Jane hadden aan gekondigd, waren alle stoelen uit verkocht. De aanvragen bleven bin nenstromen, van gasten uit Gro ningen tot Parijs." Meliefste kan per lunch en diner ongeveer 20 gasten ontvangen. Hen wacht een mooie ervaring, denkt hij. The Jane, zeven jaar terug begonnen en vorig jaar verkocht door topkok Sergio Her man, is gevestigd in de kapel van een voormalig militair ziekenhuis. ,,Het is een fraai en prachtig inge richt pand. Het is leuk dat onze gas ten kennis kunnen maken met The Jane en wij mee kunnen liften op hun succes. Wij hebben er heel veel zin in. We kunnen eindelijk weer doen wat we het liefste doen, na melijk gasten blij maken. We staan te popelen." Menu Het menu dat het team van Melief ste er serveert, bestaat uit 17 hapjes/ gangen. Het is op en top Zeeuws, met veel zeebanket. Reken ook op truffel en kaviaar. Het totale menu kost 295 euro per persoon. WOENSDAG 19 JANUARI 2022 GO 'Opgepast! Raak de dieren niet Jeffrey Kutterink Hansweert Er staat een tweede ambu lance klaar, vertelt Carola. ,,Maar er zijn niet voldoende vrijwilligers om zowel op Wal cheren als op de Bevelanden een dierenambulance te laten rijden. We zoeken nog vrijwil ligers." Wat je nodig hebt? ,,Je moet uiteraard affiniteit voor dieren hebben. Verder moet je minimaal een dagdeel van vijf uur in de week be schikbaar zijn. Trainingen krij gen we via Dierenwelzijn Wal cheren of via Dierenlot." ga?-• - j - - j^jtesSSr Frans Persoon (l) en Carola Oosse van Stichting Dierenwel zijn Walcheren voeren in be schermende kleding vogels af. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN WOLPHAARTSDIJK Restaurant Meliefste in Wolp- haartsdijk trekt acht dagen lang in bij het prestigieuze The Jane in Antwerpen. Thijs Meliefste wijkt uit naar België omdat hij in Nederland niet open mag. - Thijs Meliefste, Eigenaar restaurant Meliefste - Frank Balkenende

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 36