Weer een dode vogel Reynaertcollege in Hulst sluit de deuren wegens hoge aantal besmettingen Evertz is beste bestuurder 'Een waardering voor mijn werk' Wielerfanaat Thijs Theuns 'Mijn doel is om prof te worden' Enkele duizenden Zeeuwse jongeren moeten weer online onderwijs volgen. Het aantal coronabesmettingen op middelbare scholen stijgt explosief. Het Reynaertcollege in Hulst is tot 25 januari helemaal dicht. Andere scholen moeten afdelingen of locaties sluiten. Sheila van Doorsselaer Cornelleke Blok Hulst Het aantal besmettingen onder de leerlingen en personeelsleden van het Reynaertcollege liep na de kerstvakantie in zeer rap tempo op. Afgelopen vrijdag zaten al zo'n vijf tien klassen thuis; maandag wer den dat er nog meer. Als in één klas drie of meer besmettingen zijn, moet de groep volgens het lande lijke protocol naar huis. Rector Coen Raas: ,,Er is nu nauwelijks nog een klas waar minder dan drie be smette leerlingen zitten. Uit veilig heidsoverwegingen kunnen we nu niets anders dan uitsluitend over- gaan op online lessen." Het Rey naertcollege telt zo'n 1200 leerlin gen. Alle 600 bovenbouwleerlingen havo en vwo van de SSG Nehalen- nia in Middelburg zitten ook thuis. In het gebouw aan de Breeweg wa ren tot dinsdag 61 besmettingen, vertelt locatiedirecteur Harry Meijers. ,,Het probleem is dat de leerlingen uit de bovenbouw steeds in andere combinaties les krijgen. Dat komt door de verschillende vakkenpakketten. Daarom konden we niet een bepaalde klas in qua rantaine plaatsen." Locatie Ostrea dicht Het Ostrea Lyceum in Goes sluit met ingang van morgen de locatie aan de 's Heer Elsdorpweg, waar Er is amper nog een klas met minder dan drie besmettingen bijna 300 mavo-leerlingen les krij gen. Op de hele school zit een op de vijf klassen in quarantaine, zegt rector Eric Boerhout. ,,De afgelopen 8 dagen is het aantal besmettingen verdrievoudigd." Onder het perso neel valt het aantal besmettingen mee. ,,Dat zijn er misschien iets meer dan in een normaal griepsei- zoen." De examenklassen van havo en vwo van het Pontes Pieter Zeeman volgen de rest van de week online onderwijs. Dat heeft te maken met de toetsweek, die maandag begint. ,,Er zijn al besmettingen in die groepen. We willen de schade be perken, en de leerlingen zo goed mogelijk voorbereiden", legt rector Peter van der Gaag uit. ,,We denken dat dat het best gaat door de klassen in z'n geheel online les te geven." Twee andere klassen van de school zitten ook thuis door coronabe smettingen. Op de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren waren niet eerder zó veel leerlingen besmet, zegt rector Frans van der Knaap. ,,Elke dag zijn 100 a 200 leerlingen niet aanwezig, omdat ze positiefge- test zijn, of omdat ze nauw contact zijn van een besmet persoon. Giste ren hadden we een examen, waar honderd leerlingen niet waren." Ook bij de CSW blijft het aantal be- smettingen onder het personeel beperkt. Van het Lodewijk College in Ter- neuzen volgen momenteel zeven tien klassen online onderwijs. Op het Zwin College in Oostburg gaat het om zes van de zestien klas sen. Op het Calvijn College, met vestigingen in Goes, Middelburg, Krabbendijke en Tholen, blijft het aantal besmettingen tot nu toe be perkt: 4 van de 139 klassen zitten thuis. Vier klassen van het Schelde- mond College in Vlissingen moes ten de afgelopen dagen online on derwijs volgen. Twee daarvan kun nen vandaag, woensdag, weer naar school. Het Goese Lyceum is een uitzondering: geen enkele klas zit thuis. Basisscholen Op Zeeuwse basisscholen moeten ook klassen thuisblijven vanwege coronabesmettingen. Voor zover bekend moest geen enkele basis school sinds de kerstvakantie hele maal dicht. ,,Maar sommige scholen zitten er heel dicht tegenaan", weet Ellen de Neef, bestuurslid van de Zeeuws-Vlaamse scholenkoepel Elevantio. Het zijn drukke tijden voor de Stichting Dierenwelzijn Walcheren. Elke dag zijn er meldingen van dode vogels. Frans Persoon en Carola Oosse (foto) van de dierenambulance bekommeren zich op het strandje bij Hansweert om de dieren. ,,We gaan ervan uit dat ze zijn overleden aan vogelgriep", zegt Carola. „Zelfs al zijn ze dood, dan nog zijn ze besmettelijk. Oppassen geblazen dus.'' I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl woensdag 19 januari 2022 It 3? Zeeland CZEELAND8 CZEELAND9 Coronavirus overspoelt scholen G Het Reynae- rtcollege in Hulst: deuren dicht tot 25 ja nuari dicht. FOTO GUIDO VAN DER HEIJDEN - Coen Raas, rector Reynaertcollege FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN CZEELAND4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 33