Laf dat pa John zich verschuilt Ook bij honderdduizend coronabesmettingen per dag wil de cultuursector openblijven. Op de dag dat in theaters actie wordt gevoerd, presenteert de culturele sector een plan aan de politiek. De reactie moet zijn: hoe kunnen we veilig openblijven, hoe ernstig de situatie ook is CORONASLUITING PLAN TASKFORCE CULTUURSECTOR Ik heb een kwestie voor u. Stel, het levenswerk van uw vader staat op het punt van instorten, doordat hij jarenlang bewust een oogje heeft dichtgeknepen terwijl zijn zwager jonge vrouwen lastigviel op het werk. We kunnen zelfs van een doofpot spreken. Omdat uw vader op dit moment vakantie viert - laten we voor het gemak aannemen in zijn eigen villa in Portugal - belt u hem op. Wat vraagt u aan hem? A. ,,Hé pap, wat een toestand, maar hoe is het weer daar? B. Hoi pap, was het gezellig kip piri piri eten op het strand met de buurtjes Ronald Koeman en Louis van Gaal? C. Pap, wist je dit en waarom heb je die lul de behanger in 2016 geen schop onder zijn kont gegeven toen dit bekend werd, maar heb je hem gewoon nog jaren zijn gang laten gaan in The Voice? Het lijkt een open deur, maar bij de familie De Mol is het dat dus niet, opmerkelijk genoeg. Dat werd maandag glashelder in het verhaal van Johnny de Mol in zijn programma HLF8, waarin hij optrad als vooruitgeschoven pion van zijn vader John en tante Linda in het Voice-schandaal. Eerst las hij een emoti onele verklaring voor, waarin hij zei dat hij te dicht bij stond om objectief te kunnen reageren op het hele gebeuren. Het was een verademing, dat iemand dat gewoon eens openlijk toegaf. Dat zouden een paar 'deskundigen' in Boulevard en Shownieuws ook eens moeten doen. Maar daarna werd het rap bizarre tv, omdat Johnny zich aan zijn eigen talkshowtafel liet interviewen door Catherine Keyl. Hij nam ferm afstand van het gedrag van 'aangewaaide oom' Jeroen Rietbergen. 'Klootzak', 'lul de behanger'. Geen woord Portugees. Prima. Maar daarna werden de antwoorden diffuser en kon je duidelijk merken dat de advocaten van Talpa meeluisterden. De cultuursector, ook na de recente versoepelin gen nog altijd op slot, wil onder voorwaarden heropenen en open blijven, ook als het aantal nieuwe co ronabesmettingen nog verder stijgt. Dat is één van de belangrijkste pun ten uit het plan 'Open de poorten: cultuur in tijden van corona' dat de taskforce Culturele en Creatieve Sec tor (CCS) vandaag aan politiek Den Haag presenteert. Gisteren werden ondanks een storing ruim 30.000 be smettingen genoteerd. In tal van theaters wordt vandaag actie gevoerd, op initiatief van caba retiers Sanne Wallis de Vries en Die- derik Ebbinge, onder de noemer Kapsalon Theater. Zij bedachten dat theaters zich voor één dag om kun nen toveren tot een kapsalon, omdat die sinds zaterdag wel weer open mogen. Het besluit van burgemees ters om de actie niet te gedogen, ne men ze voor kennisgeving aan, aldus de initiatiefnemers. ,,Ik heb veel waardering voor de overheid, ga er maar aanstaan om een crisis als corona te leiden'', be gint Jeroen Bartelse, algemeen direc teur van het Utrechtse muziekcen- trum TivoliVredenburg, namens de taskforce Culturele en Creatieve Sec tor. ,,We staan dankzij de ruime steunpakketten als sector ook nog overeind, al hebben artiesten en zzp'ers het enorm lastig. Maar aan het huidige heropeningsbeleid kunnen we geen touw vastknopen. Het is ont luisterend dat alle winkels wel weer open zijn, maar wij nog niet. Het moet geen wedstrijd tussen sectoren worden, maar deze beslissing is ook niet goed uitgelegd en voelt daardoor extra onrechtvaardig." De vorige minister van Cultuur, Ingrid van Engelshoven, riep in de eerste week van de coronacrisis de sector op zich te verenigen. Dat heb ben musea, concertzalen, theaters, filmhuizen, bioscopen, monumen ten, presentatie-instellingen, (pop) podia, cultuurcentra, hun branche verenigingen en vakbonden gedaan in de Taskforce CCS. Bartelse: ,,We zijn bij elkaar gaan zitten om te kij ken hoe we samen door de crisis te kunnen slaan. We zijn de schade gaan berekenen, hebben een ticketregeling bedacht onder de noemer 'Bewaar je ticket, geniet later' en praten veelvul dig met de politiek.'' Dat laatste gaat nu dus over herope nen van de cultuursector en het lan- getermijnperspectief, nu vriend en Jan Rot mag door TELEVISIE Dragon's Den terug Ja, hij had zijn vader gebeld. En ja, hij ging er wel van uit dat zijn vader als grote baas van het gedrag van Jeroen op de hoogte was. Maar hoe zijn vader het dan in 2016 heeft opgelost 'met de dame' (welke dame precies?) in kwestie, dat wist hij dan niet. Waarbij Catherine die ene cruciale vraag helaas niet stelde: wat heb je dan gevraagd toen je je vader belde van het weekend? Bovendien was het een raar antwoord, want als we één ding zeker weten, is het dat de kwestie in 2016 niét netjes is opgelost. De zaak is onder het tapijt ge veegd en Rietbergen mocht gewoon lekker piano blijven spelen in The Voice. En doorgaan met zijn geile praatjes en groomingpraktijken, die uitmond den in betasting. Kijk het interview met twee van zijn slachtoffers terug bij Beau en je mond valt open over de geraffineerdheid en doortraptheid van zijn werkwijze. kan het dat een controlfreak als John de Mol, die zich in zijn shows met de kleinste details bemoeit, rustig in het buitenland blijft zitten, terwijl in Nederland zijn bedrijf, zijn reputatie en zijn familie zó onder vuur liggen? Geen kip piri piri kan zo goed zijn, dat je je als mediatycoon als een laffe hond daarachter verschuilt. 'Trots dat ik tot de laatste dag dit vol heb weten te houden' Quote van de dag m - Jeroen Bartelse, TivoliVredenburg WOENSDAG 19 JANUARI 2022 GO 'Altijd veilig openblijven, het kan' SLIMSTE MENS Muzikant Jan Rot knokt zich door de finale- week van De slimste mens. Deze week ont snapte hij twee keer op het nip pertje aan een uitschakeling. Het was een van Rots laatste wensen om mee te doen. Hij is ongeneeslijk ziek. Kijkcijferhit Dra gons' Den keert in het voorjaar terug. Niet bij WNL, maar bij streamings- dienst Viaplay. Het programma krijgt twee nieuwe gezich ten: Bas Witvoet en Manon van Essen (foto). Jeroen Schmale Nog een vraag die me sinds HLF8 niet loslaat: hoe -Dave Roelvink blikt terug op zijn deelname in Special Forces VIPS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 26