O Handballers schrijven geschiedenis 22 c Zweedse laatbloeier moet Feyenoord op termijn Kort Kanshebber Wereldtitel bijna binnen Roel Boomstra is in de tweekamp tegen de Rus Aleksandr Schwartzman dicht bij zijn derde wereldtitel. De elfde ronde in Eind hoven eindigde in remise. Daarmee kwam de stand op 14-10 in het voordeel van Boomstra. Hij heeft nog één overwinning nodig voor de wereldtitel. Toch naar Beijing Ivo de Bruin kan toch met de vierzitter meedoen aan de Olympische Spelen in Beijing. De Bruin en zijn drie remmers voldeden in de viermansbob wel aan de in ternationale eisen, maar niet aan de scher pere limieten van de sportkoepel. NOC*NSF keurde uiteindelijk de voor dracht van de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) toch goed. Publiek weer welkom Clubs treffen voorbereidingen om hun sta dions weer open te stellen voor supporters. Hoewel bij alle sportwedstrijden al sinds november geen publiek is toegestaan van wege de coronamaatregelen, willen de clubs hun stadions toch gaan openen. Di verse ploegen uit de Keuken Kampioen Di visie praten daar deze week over met de burgemeester van hun stad. In het weekeinde na die persconferentie van 25 januari ligt de Eredivisie stil. In de Keuken Kampioen Divisie staan wel zes wedstrijden op het programma. De thuis- spelende clubs bereiden zich allemaal voor op het ontvangen van publiek. Flitsen Quote van de dag 'Heeft Van Gaal gekozen voor Kanté? Louis heeft er het meeste verstand van.' Uitstel Presentatie Het plan van Feyenoord met Patrik Walemark is helder. De Zweed moet zich bij Feyenoord nog sneller ontwikkelen dan hij deed bij BK Hacken en dan de Rotterdamse club eindelijk eens aan een fatsoenlijke transfersom helpen. Nee, natuurlijk zegt de naam Erik Willaarts de nieuwe aanwinst Pa- trik Walemark helemaal niets. De spits die in 1987 van VV Wouden berg in de vierde klasse van het amateurvoetbal als een raket door brak bij FC Utrecht met liefst 25 competitietreffers en acht doelpun ten in zes duels in de nacompetitie, speelde ver voor zijn tijd. Willaarts tekende binnen een seizoen bij het grote Borussia Mönchengladbach in de Bundesliga en bezorgde FC Utrecht in recordtempo een prach tige transfersom. Walemark is Willaarts niet. De Zweed is meer aangever, oogt soe peler en is meer natuurtalent dan de goaltjesdief die overigens mis lukte in Mönchengladbach. Maar het verloop van de loopbaan van Walemark vertoont wel raakvlak ken als je kijkt naar de extreem snelle opkomst van de spelers. Nog maar anderhalfjaar geleden speelde de 20-jarige Zweed bij het zeer be scheiden Qviding, dat in Zweden niet of nauwelijks iets voorstelt. ,,Ik was daar op mijn plek'', zegt Walemark, die zichzelf als laat bloeier typeert. ,,Maar dan wel een tje die snel stappen kan zetten.''- Wat heet. Voormalig Zweeds inter national Martin Ericsson, tegen woordig technisch directeur bij BK Hacken, wist niet wat hij zag de laatste anderhalf jaar. ,,Patrik was voor ons een lange-termijninveste- ring, maar hij liet zien dat hij direct extreem grote stappen kon zetten'', aldus Ericsson tegen Expressen. En dus zat Ericsson, negenvoudig international van Zweden, in de cember en januari tegenover di verse technisch directeuren die Walemark wilden kopen. De Griekse Feyenoord-scout Christos Akkas had Frank Arnesen heel en thousiast gemaakt, maar de Deen verwachtte niet de door zoveel clubs begeerde Zweed binnen te kunnen hengelen, al kon de ruim drie miljoen transfersom wel op ta fel worden gelegd. Onder de indruk Maar het lukte. Wonderwel vol gens Arnesen. Walemark raakte onder de indruk van de gesprekken met Arnesen. ,,Het plan was helder en duidelijk'', zegt de international van Jong Zweden. ,,Arnesen en ook trainer Arne Slot waren duidelijk. En bovendien heeft de eredivisie een reputatie hoog te houden, na melijk die van spelers zich snel door laten ontwikkelen.'' En dat is ook exact het plan dat Feyenoord heeft met de Zweed. De eredivisie mag hoger worden aan geschreven dan de Zweedse Alls- venskan, dus de aanvaller zal zich hoe dan ook ontwikkelen. Maar Arne Slot en zijn aanvallende ma nier van voetballen moeten Wale- mark die extra push geven, klaar stomen voor een stap naar een aan sprekende club in een grote compe titie. Arnesen weet: hij zal geld moe ten verdienen voor Feyenoord met de verkoop van spelers. Dat wilde hij ook met Robert Bozenik en Francesco Antonucci, maar die plannen mislukten jammerlijk. Met Walemark heeft Feyenoord meer kans van slagen, voorspellen de mensen die de speler kennen. ,,Ik heb wel aangetoond dat ik snel stappen kan zetten'', zegt Wa- lemark. ,,Dat lukte nadat ik van Qviding naar BK Hacken was ge gaan. En ik hoop ook hier bij Feyen- oord snel aan te pikken en mezelf snel te ontwikkelen.'' Het is waarom Feyenoord denkt dat de Amerikaan Cole Bassett (20), die vandaag vanuit de Verenigde Staten naar Rotterdam reist, voor lopig nog geen basisspeler zal zijn en Walemark waarschijnlijk wel. ,,Voetballend is Walemark verder dan Bassett'', aldus Slot, die weet dat de speler een maand individu eel trainde omdat de spelers van BK Achteraf is het makkelijk praten. Maar wat waren die laatste drie mi nuten van de wedstrijd tegen Hon garije, vorige week donderdag, be langrijk voor Oranje. De treffers van Jeffrey Boomhouwer, Samir Benghanem en Dani Baijens op weg naar de gedenkwaardige zege (van 28-28 naar 31-28) bleken in de spannendste groep van het EK twee keer goud waard. Voor de overwinning en voor de onder linge verhoudingen met Hongarije en Portugal. De drie landen lagen in de weegschaal omdat IJsland al haar groepsduels won. Nederland kreeg IJsland net niet te pakken (29-28), maar benutte wel de herkansing tegen Portugal. En dat terwijl de dag met een te genvaller was begonnen, omdat Boomhouwer, Robin Schoenaker en Florent Bourget in isolatie ver dwenen vanwege een positieve co ronatest. De schrik zat er goed in, want in het spelershotel kampten de teams van Kroatië en Montene gro ook met besmettingen. Dat wordt in de komende dagen bibbe ren of een enorme uitbraak voor komen kan worden. Duitsland WOENSDAG 19 JANUARI 2022 GO DAMMEN BOBSLEE VOETBAL Pol van Boekel is bij het WK voor club teams in de Verenigde Arabische Emiraten (3-12 februari) een van de zeven videoarbi ters. Senegal en Guinee hebben zich ge plaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Guinee was al geplaatst, Senegal had genoeg aan een remise tegen Malawi (0-0). was al door. - Zjelko Petrovic, bondscoach van Irak 2 Snowboardster Michelle Dekker doet voor de tweede keer mee aan de Olympische Spelen. De Ne derlandse Ski Vereniging over tuigde NOC*NSF dat zij kansrijk is in Beijing, waarna ze werd gese lecteerd. De rechtszaak tegen Ryan Giggs over de mogelijke mis handeling van zijn ex-vriendin is met ruim een half jaar uitge steld naar 8 au gustus. De voor malige ster van Manchester Uni ted ontkent alle beschuldigingen. Het Formule 1-team van Mer cedes presen teert op 18 fe bruari zijn auto voor het nieuwe seizoen. In de auto met de naam W13 moet het team de we reldtitel bij de coureurs her overen op Max Verstappen. o. (O Walemark als Mikos Gouka Rotterdam Patrik Walemark. foto tom bode/ FEYENOORD Kay Smits legt aan voor de winnende treffer. foto reuters Voor het eerst in de geschiede nis hebben de Nederlandse handbalmannen zich geplaatst voor de hoofdronde van het EK. De plaats bij de beste twaalf landen werd een feit dankzij een zege tegen Portugal: 32-31. Herman Nijman Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22