Rust zacht Dean Burgemeesters voelen mee met sector, 'maar het is in strijd met de regels' JOL Walcheren Tv-magnaat John de Mol Hij regeert met strakke hand. 'Zijn humeur is vaak niet best' Campergekte woedt in Nederland Kampeerwagen streeft caravan voorbij Een knuffelbeertje bij Neeltje Jans, ter nagedachtenis aan Dean Verberckmoes. Het levenloze lichaam van het 4-jarige Belgische jongetje werd daar maandagavond op een afgelegen plek gevonden. De 34-jarige Belg Dave De K. wordt verdacht van ontvoering en betrokkenheid bij het overlijden van Dean. Het onderzoek in de zaak richtte zich gisteren ook op een woning in Koudekerke. Het gaat om een adres waar de verdachte zich heeft opgehouden. De meeste burgemeesters gaan vandaag streng optreden tegen theaters, artiesten en muzikanten als ze op ludieke wijze actievoeren tegen de coronabeperkingen. In veel plaatsen hebben theaters en musea een grote actiedag gepland, genaamd Theater Kapsalon, tegen het coronabeleid van het kabinet. De actie is bedacht door cabaretiers Diederik Ebbinge en Sanne Wallis de Vries. Zij hopen vandaag de Am sterdamse Kleine Komedie om te vormen tot een tijdelijke kappers- zaak, omdat de kappers afgelopen zaterdag wel de deuren mochten openen. De Haagse burgemeester Jan van Zanen heeft gisteren laten weten dat hij de acties van de cultu rele sector in zijn stad niet zal gedo gen. ,,We gaan handhaven zoals we dat in de rest van de coronacrisis en het afgelopen weekend ook hebben gedaan'', aldus Van Zanen. Ook burgemeester Ahmed Aboutaleb uit Rotterdam en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema zul len niets door de vingers zien van actievoerende theatermakers. Niet gedogen De 25 voorzitters van de Veilig heidsregio's hebben afgesproken om één landelijke lijn te trekken, al- dus de woordvoerder van het Vei- ligheidsberaad. ,,Het was de voor zitters al snel duidelijk dat ze dit niet kunnen gedogen en toestaan. Hoezeer zij ook meevoelen met de cultuursector, het is in strijd met de coronaregels.'' Initiatiefnemers Wallis de Vries en Ebbinge zeggen 'overvallen te zijn' door het besluit. Zij geven aan gewoon door te gaan met hun actie. ,,Nota bene Mark Rutte zei dat hij een beetje burgerlijke ongehoor zaamheid wel begreep. Dat doen wij op de allertruttigste manier en dan gaan ze toch weer handhaven", aldus Ebbinge. De cultuursector moet volgens hem 'niet langer het braafste jongetje van de klas meer zijn'. Hoe streng de burgemeesters in hun eigen gemeente daadwerkelijk zullen optreden, is aan henzelf. In Twente hebben de cultuurmakers alvast een list verzonnen. Daar gaat de kapsalonactie gewoon door. De optredens vinden echter niet plaats in de theaters, maar op locatie in plaatselijke kapsalons. Handhaven met charme In de regio Noord- en Oost-Gelder land lijken de burgemeesters één lijn te trekken met hun weigering. In Tilburg is dat anders. Hier zal burgemeester Theo Weterings 'handhaven met charme'. Ook in Eindhoven wordt de soep niet zo heet gegeten als die wordt opge diend. De Zeeuwse burgemeesters hebben geen gezamenlijke afspraak gemaakt over het toestaan van de acties. Wel zien zij toe op het nale ven van de coronamaatregelen, al dus de veiligheidsregio. Nieuwsmedia P4-5 P18-19 P3 MARCO DE SWART/ANP Cultuurprotest niet gedoogd David Bremmer Den Haag ZEELAND2 woensdag 19 januari 2022 7°c Weeroverzicht lange termijn: P16 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I BIJLAGE VANDAAG BIJ DEZE KRANT EXCLUSIEF LEZERS- .VOORDEELy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1