Niet te stoppen Het verraad van Anne Frank Lichaam ontvoerde Dean (4) gevonden in Zeeland Vanaf vandaag verkrijgbaar bij alle boekhandels JOL Oppositie verzet zich tegen regeerakkoord -«sasf Heeft de Voice nog toekomst? Walcheren Nieuwsmedia TV-programma is zwaar besmet De zorg voor ouderen in een verpleeghuis komt in de knel doordat het kabinet wil korten op het aantal mensen dat er werkt. Oppositiepartijen willen dat het plan van tafel gaat. Het nieuwe kabinet wacht van daag een pittig debat met de Tweede Kamer over de regerings plannen voor de komende jaren. De kritiek stapelde zich de afgelo pen weken al op: zo zou er te veel geld worden uitgegeven, maar te gelijk te weinig gedaan worden aan de koopkracht van AOW'ers. Oppositiepartijen hebben van daag nog een grief: de verslechte rende zorg in verpleeghuizen. Daar geldt nu een minimale perso neelsbezetting op afdelingen. Zo is de afspraak dat er twee verzorgen den zijn als een bewoner inten sieve zorg nodig heeft, zoals hulp bij het douchen. In het regeerak- koord stellen VVD, D66, CDA en ChristenUnie dat die personeels- norm onhoudbaar is. Nu al hebben verpleeghuizen moeite om vol doende personeel te vinden en dat zal in de toekomst alleen maar er ger worden. Het loslaten van de norm levert een besparing van 400 miljoen euro op. Het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwt echter dat bewoners van een verpleeghuis door die in greep minder en slechtere zorg Onmenselijk. Nu al is er een enorm tekort aan personeel krijgen. Oppositiepartijen willen dat de maatregel van tafel gaat. ,,In economische voorspoed is het on acceptabel dat het kabinet hier het mes in zet'', zegt Lilianne Plou- men (PvdA). Volgens PVV-Kamerlid Fleur Agema leidt de ingreep ertoe dat 'meer mensen in hun luier blijven liggen'. „Onmenselijk. Nu al is er een enorm tekort aan personeel. Dat wordt alleen maar erger als je ook nog eens 400 miljoen euro bezui nigt, dat zijn zo 6000 werkne mers.'' Langer thuis wonen Aan het eind van het kabinet- Rutte II kwamen er strengere nor men voor de kwaliteit van ver pleeghuiszorg. Dat kostte 2 miljard euro extra per jaar. Maar tehuizen hebben amper aan de personeels- norm kunnen voldoen en komen zo'n 30.000 werknemers tekort. Tegelijkertijd stijgt het aantal ou deren dat verpleeghuishulp nodig heeft: in 2040 zijn dat er naar schatting 120.000 meer dan nu. Het kabinet wil dat oplossen door ouderen langer thuis te laten wo nen met hulp van technische hulpmiddelen. Ook wordt de drempel voor toelating tot ver pleeghuiszorg hoger. c P5 De Nederlandse politie hield eerder op de dag een 34-jarige Belg aan op verdenking van ontvoering van het jochie. Het gaat om de 34-jarige Dave De K., een bekende van de po litie die eerder is veroordeeld voor een fatale kindermishandeling. De man werd alleen gevonden in het dorp Meerkerk in de provincie Utrecht. Het verhoor van de verdachte leidde niet direct tot het vaststellen van de verblijfplaats van het kind. Er werd daarom een Amber Alert verstuurd. De man en het jongetje werden voor het laatst samen gezien op woensdag 12 januari. Als je 65 bent, ben je nog niet versleten. Jan-Kees van Kruiningen is het levende bewijs. De 68-jarige ex-fruitteler uit Krabbendijke werkt als zzp'er zo'n 25 uur per week in de onkruidbestrijding. Om iets bij te verdienen, maar ook omdat hij werken nog altijd leuk vindt. „Lekker buiten op een tractor." nSQ ambolanthos dinsdag 18 januari 2022 Weeroverzicht lange termijn: C P16 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging Minder personeel in verpleeghuizen Tobias den Hartog Hans van Soest Den Haag - Fleur Agema, PVV-Kamerlid De 4-jarige Belgische jongen Dean die door zijn oppas werd ontvoerd, is gisteravond dood gevonden op Neeltje Jans. Dat heeft de politie bevestigd. CZEELAND2 CP2en4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1