Voor iedereen, maar zeker ook voor bekende goorlappen zijn er grenzen Jonge criminelen luisterden naar lessen moordenaar ijm jé vél J Download nu gratis. Dat is het van Albert Heijn (tf\) 6 LINDA AKKERMANS mm. De nieuwskoppen over de misstanden bij The Voice of Holland waren dit weekend bijna niet bij te houden, maar wat opviel: het ging bijna alleen over de (vermeende) daders. Over Jeroen Rietbergen, die stelt dat hij aanvankelijk niet door had hóé fout het is om rond te seksen met kandidaten (tuurlijk joh). Over Ali B, die blijft ontkennen, terwijl er toch écht een aangifte ligt en de verhalen er niet om liegen. Over andere mensen met macht binnen het programma. Het gaat volgens RTL om serieuze en zware aantijgingen. Maar laten we niet vergeten dat bij serieuze en zware aantijgingen ook serieuze slachtoffers horen. Maar liefst veertig vrouwen heb ben zich al gemeld. Vrouwen die zich waarschijnlijk gebruikt, be schadigd of vernederd voelen. openging over Bill Cosby, deze goorlap verkrachtte en drogeerde er zelfs op los, kwam een tijd schrift met een geweldige voor pagina met 35 slachtoffers op 35 stoelen. Op die cover stond ook een lege stoel: omdat nog steeds te vaak gezwegen wordt over seksu eel misbruik en intimidatie en als steuntje in de rug voor alle slacht offers die nog niet naar buiten durven treden. Dat zijn er nogal wat. Als we het even bij seksuele intimidatie hou den, voelt alleen al op het werk Zeg maar eens nee tegen een manager die over jouw carrière gaat één op de dertien werknemers zich seksueel geïntimideerd door leidinggevenden met macht die onzekere collega's het bed in klet sen, opzadelen met perverse fanta sietjes of een pijpbeurt eisen in ruil voor een promotie. Het is nogal simpel gedacht dat je als vrouw (of man) zo'n lul de behanger gewoon flink de waar heid moet zeggen. Want zeg maar eens nee tegen een manager die over jouw carrière gaat of tegen die collega die bij iedereen zo geliefd is. Dat kan niet iedereen en als ze het al kunnen, worden ze dan geloofd? De afgelopen jaren volgde de ene na de andere #Metoo-kwestie. Deze week werd nog bekend dat prins 'Randy Andy' van mommy Queen Elizabeth al zijn titels moet inleveren nu hij voor de rechter moet verschijnen wegens seksueel misbruik. Het is pijnlijk, maar hoopvol nieuws, net als dat de beerput van The Voice nu opengaat. Dat betekent namelijk dat het beetje bij beetje doordringt dat er voor iedereen grenzen zijn. Dus zeker óók voor (bekende) smeerpijpen met status. De eerste lezing geeft Shurandy S. op 31 mei 2021, de tweede op 24 juni 2021 en interne bronnen mel den dat er voornamelijk gedeti neerden uit de Top6oo aanwezig zouden zijn. Dat zijn voor een groot deel jonge criminelen uit de regio Amsterdam, die zijn veroor deeld voor zware delicten. De lezingen van S. zijn volgens interne documenten onderdeel van zijn re-integratie. De opbouw is: uitleg over het doel, voorstellen en achtergrond van de trainer, aanbrengen thema bewustwor ding, een vragenrondje en 'socia lisatie'. Het idee is om de lezingen voort te zetten op meer afdelingen binnen de gevangenis. S. wordt mogelijk zelfs uiteindelijk een 'trainer'. 'Aan zijn basisniveau en universitaire opleiding ligt het niet. Ook was zijn motivatie al vanaf het begin van detentie aan gegeven', aldus het document. De situatie verandert als Peter R. de Vries op 6 juli 2021 wordt ver moord. De Vries trad op als ver trouwenspersoon van kroonge tuige Nabil B. Het OM zegt ervan uit te gaan dat de moord op De Vries is gepleegd door de organi satie van Taghi. Binnen de gevan genismuren van Zaanstad wordt dan abrupt besloten om de lezin gen door S. stop te zetten, in ver band met 'mogelijke onrust'. De Dienst Justitiële Inrichtin gen gaat niet in op vragen over de lezing. ,,Wij kunnen geen infor matie verstrekken over individu ele gedetineerden in verband met privacy", aldus een woordvoerder. In algemene zin stelt zij dat, 'af hankelijk van het getoonde gedrag tijdens de detentieperiode en capaciteiten' per gedetineerde 'wordt bekeken welke re-integra tieactiviteiten realistisch, nuttig en passend zijn'. De woordvoer der stelt - in algemene zin - dat sprake is van toezicht op lezingen. Christian Flokstra, de advocaat van S.: ,,Alles is met medeweten en instemming van de inrichting geweest. Cliënt betreurt dat er kennelijk onrust is ontstaan nu dat geenszins zijn bedoeling is ge weest." Op Blue Monday kan iedereen wel een complimentje gebruiken. Daar krijg je energie van. En zit je lekkerder in je vel. Om dat gevoel vast te houden is er nu de FoodFirst Leefstijlcoach app. Boordevol challenges en tips om lekker in flvel te zitten. D^pload de app nu gratis en ga aan de slag met de coaches. Dan gaat het bijna vanzelf. Scan de QR-code en download de app. MAANDAG 17 JANUARI 2022 GO Toen in Amerika de beerput De man die is veroordeeld voor de moord op de broer van kroongetuige Nabil B. gaf in de gevangenis lezingen aan veelal jonge medegedetineerden. Yelle Tieleman Zaanstad Je doet het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 6