Gezocht: Een betrokken collega uitvaartverzorging die graag betekenisvol werk wil verrichten. 5 Kapper Tino kwam drie lockdowns door, maar moet nu toch sluiten voor elkaar Alsof drie lockdowns nog niet genoeg was. Nu krijgt de Terneuzense herenkapper Tino Wijffels ook nog eens te horen dat hij weg moet. Wijffels zit al decennia in het winkelcentrum in de Terneuzense wijk Serlippenspolder, achter de Jumbo die eigenaar is van het geheel. Za terdag gingen de deuren van Ti no's Knipsalon weer open na lock- down nummer drie. Tijdens de eerste lockdown leek het nog op een tijdelijk ongemak. Hij ging niet thuis zitten sippen, maar gebruikte de tijd om zijn zaak op te knappen. ,,Alles op nieuw geverfd, de zaak helemaal vernieuwd." Hij wijst om zich heen. Een nieuwe vloer, de wan den vernieuwd en geschilderd. ,,Ik had toch niks anders te doen. En toen de lockdown net achter de rug was, stapten er twee heren van Jumbo Nederland binnen. Dat mijn huurcontract niet verlengd zou worden, het winkelcentrum wordt gesloopt." ,,Dat het winkelcentrum ge sloopt moet worden, snap ik wel", zegt Wifjfels. ,,De wijk Serlippens- polder is na het inpolderen opge hoogd met een soort leem. Het klinkt nog steeds in. Overal zie je wel verzakkingen en scheuren ontstaan, ook hier in het winkel centrum. Natuurlijk moest daar iets aan gebeuren." Meeverhuizen Wijffels kreeg de gelegenheid zich te vestigen in de vernieuwde loca tie, maar besloot daar vanaf te zien. Het huurbedrag was niet eens het probleem, meer het be drag dat hij extra zou moeten op hoesten. Als hij mee zou verhui zen, zou Wijffels eerst een tijd in een tijdelijk onderkomen moeten werken. ,,Dat zou ingericht moe ten worden. Daarna weer begin nen in een kaal casco." In de nieuwe plek zou de kapper alles opnieuw moeten laten aanleggen. ,,Een nieuw systeemplafond, de verwarming, een keukentje en een toilet. Dat laatste kon ik bij de gra tie er nog wel bij krijgen. Voor de rest moest ik nog stevig betalen. Dat terwijl ik mijn zaak pas hele maal heb opgeknapt. Of er een te gemoetkoming in de kosten in zou zitten, vroeg ik nog. Maar er viel weinig te onderhandelen met de Jumbo." Dus wat nu? ,,Ik heb nog wel rondgekeken in Terneuzen," zegt Wijffels. ,,Maar ja, de prijzen. Ik zit hier goed. De vaste klanten weten me te vinden. Genoeg gratis par keerruimte voor de deur. Ik zit hier al dertig jaar. Dan voel je je echt verbonden met de wijk." Hij vindt het krom. ,,De Jumbo hoefde niet dicht. Die deed goede zaken tijdens de lockdowns. Voor ÊÊfittÊ ons waren het zware tijden. Men sen denken wel eens 'maar jullie krijgen toch compensatie van het rijk?' Ja, de eerste lockdown wel. Die duurde ook veruit het langst. Toen zagen we overal van die lock- down-kapsels. Tondeusekapsels waar je soms zag dat het kapje van de tondeuse was gevallen en er een kale plek zat." Hij grijnst, terwijl hij nauwkeu rig aan het jongenskopje in de stoel werkt. ,,Niet iedereen heeft het in de vingers. Na die lockdown kregen we vierduizend euro. Maar voor de tweede, de derde, hele maal niks meer. Ik heb er samen met mijn accountant nog eens naar gekeken. Misschien dat er nog regelingen waren waar we aan spraak op konden doen. Maar nee hoor. Aan het eind van de streep kom je nog nergens voor in aan merking. Al je spaargeld steek je erin." Plan B Meegaan naar het straks ver nieuwde winkelcentrum gaat niet. Dat heeft hij al besloten. De ge droomde locatie is er niet. Een plan B vormt zich in zijn hoofd, maar hij wil er nog niks over kwijt. „Mis schien dat ik een tijdje als ambu lante kapper aan de slag ga. Ik blijf in ieder geval knippen, dat is zeker." Werken bij DELA betekent gevarieerd en betekenisvol werk. Bij een uitvaart moet alles kloppen tot in de kleinste details. Iedere dag weer zorgen onze medewerkers ervoor dat alles is geregeld en dat nabestaanden in alle rust afscheid kunnen nemen. Interesse? VL MAANDAG 17 JANUARI 2022 'Na 30 jaar voel ik me verbonden met de wijk' Guido van der Heijden Terneuzen Tino Wijffels zag veel lockdown-kapsels. ,,Niet iedereen heeft het in de vingers." foto: kelly thans Wat ga je doen? Als uitvaartverzorger organiseer je samen met de nabestaanden de uitvaart. In korte tijd zorg je ervoor dat alles volgens planning verloopt. Je bewaakt iedere stap tot in de kleinste details. Jij zorgt ervoor dat nabestaanden zich kunnen richten op het afscheid. Dat is aanpakken met meerdere uitvaarten in een week. Kortom: jij ontzorgt nabestaanden en hebt de regie over de organisatie van de uitvaart. Herken jij jezelf in het volgende? Je hebt ervaring met organiseren en adviseren in de zakelijke dienstverlening. Je denkt in mogelijkheden. Je hebt een HBO-opleiding afgerond. Je staat graag in contact met mensen. Je wilt echt iets betekenen voor een ander. Je woont in Zeeland, bij voorkeur in Zeeuws-Vlaanderen. Voor deze functie is flexibiliteit in beschikbaarheid een belangrijke factor. Je werkt volgens een flexibel rooster waarbij je om het weekend kan worden ingepland. Via bovenstaande QR-code vind je meer informatie over ons bedrijf en de vacature. Je kunt ook via die weg solliciteren. Voorvragen kun je appen of bellen met DEE\ Petra van der Gaag (regiomanager) via 06 10 37 36 95.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 50