5 c Bouwdrift in Goes: tal van bouwprojecten in uitvoering Dat de bouwsector niet om werk verlegen zit, is goed te zien in Goes. Op heel veel plekken in de stad schieten momenteel de gebouwen uit de grond. Rob Paardekam I et name in het noordelijke deel van de stad wordt drif- I tig gebouwd. Je moet je best doen daar geen bouwprojecten in uitvoering tegen te komen als je een ritje maakt. Rijdend over de Westha- vendijk, vanuit de richting Wilhel- minadorp, doemen links de vier in aanbouw zijnde appartementsgebou wen van Résidence Goese Diep op. Pal ernaast is ook de bouw van een vijfde appartementencomplex aan het kanaal inmiddels begonnen. Nieuwbouw Gasthuis Een paar honderd meter verderop ligt de kavel voor het toekomstige hotel in Westerschans weliswaar nog braak, maar het zal niet lang meer duren voor ook daar de stenen wor den gestapeld. Nabij de Ringbrug, vlak naast jachthaven De Werf, ver rijst binnenkort ook nog een apparte mentsgebouw. Daar aangekomen doemt ook de grote rode bouwkraan op die op dit moment mede het stadsgezicht bepaalt. Hij staat aan de Oostsingel, waar de bouw van het nieuwe Gasthuis in volle gang is. Het eerste deel van het oude zorgcen trum is vorig jaar gesloopt. Nu wordt er eerst gebouwd. Daarna volgt nog een ronde van sloop en nieuwbouw. Appartementen We gaan de binnenstad in. Aan de Dam is pas geleden de bouw van wo ningen boven de oude V&D begon nen. Onder de naam 'Le Barrage' (het Franse woord voor dam) komen daar zes koop- en vier huurappartemen- ten. Het gebouw krijgt daarvoor een extra derde laag. Even verderop aan de Van de Spiegelstraat wordt nu nog volop gesloopt, maar op de plek van het oude GAK-gebouw wordt later dit jaar begonnen met de bouw van dertig luxe (zorg)appartementen. Op steenworp afstand naderen de appar tementen en commerciële ruimtes op de voormalige Kavel Pik inmid dels hun voltooiing. Via de Wijngaardstraat is het maar C Je moet je best doen geen bouwprojecten in uitvoering tegen te komen als je een ritje maakt door Goes een kort stukje naar de Nieuwstraat. Daar wordt het gloednieuwe gebouw van Martha Flora uit de grond ge stampt. ,,Het is nog altijd de bedoe ling dat we in maart de eerste bewo ners ontvangen'', zegt directeur Marco Ouwehand. In de eerste Zeeuwse vestiging van Martha Flora kunnen straks 28 mensen met de mentie wonen. Bouwput Het ritje eindigt in Goes-Oost, waar een deel van de verzetsheldenbuurt al meer dan een jaar een bouwput is. In vier straten worden in totaal 138 sterk verouderde huizen gesloopt om plaats te maken voor nieuwbouw. Dat gebeurd in fases. In de P.C. Quantstraat staan inmiddels nieuwe huizen. Pal ernaast, in de Marij- kestraat, wordt momenteel gesloopt. Natuurlijk gebeurt ten zuiden van het spoor ook het één en ander. Zo groeit de wijk Aria gestaag door. Goes bekijkt momenteel of en waar er nog een uitbreidingswijk kan komen. BE MAANDAG 17 JANUARI 2022 De bouw van Résidence Goese Diep langs het kanaal. fotos johan van der heijden Overal in Goes schieten de gebouwen uit de grond Goes F De bouw van het nieuwe Gasthuis in Goes. Het oude deel dat nog overeind staat, wordt later nog gesloopt. De sloop van het voormalige GAK-gebouw, dat plaats maakt voor appartementen. In de verzetsheldenbuurt wordt weer gesloopt, nu de eer ste nieuwe huizen (boven op de foto) zijn opgeleverd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 48