Carnavalsclub verdient bij met uien en 'patatten' c Gehucht kiest voor doortrekken Aardebolleweg 4 Bewoners van het gehucht de Roodewijk bij Wilhelminadorp hopen in de toekomst te zijn verlost van het doorgaande verkeer in de richting van Wolphaartsdijk. Net als de dorpsvereniging uit Wolphaartsdijk pleiten ze voor het doortrekken van de Aardebolleweg richting de Deltaweg. Die Aarde- bolleweg zou dan uitkomen op een nieuw aan te leggen -eventueel on gelijkvloerse - kruising op de Del taweg. Die komt dan tussen de hui dige kruising bij Wilhelminadorp en de Zandkreekdam te liggen. Deze variant is in beeld gekomen in een onderzoek dat is uitgevoerd naar de toekomstige verkeersstro men aan de zuidkant van het Veerse Meer. De Roodewijk, gelegen aan de westkant van de Deltaweg, heeft nu maken met veel auto's die richting Wolphaartsdijk ofde recreatiezone bij dat dorp rijden. ,,Maar al die au to's en fietsers gaan eigenlijk niet meer zo goed samen op de Lange- weg'', zei bewoner Kees Nijsse toen hij insprak voor de Goese gemeen teraad. ,,Zeker niet als het toeristi sche verkeer in de toekomst nog verder zal toenemen door alle ont wikkelingen aan het Veerse Meer.'' 'Niet veilig' De smalle dijk Kwistenburg - ook onderdeel van de huidige route richting de recreatie in Wolp- haartsdijk - is volgens hem ook on geschikt voor al het verkeer. ,,Ik rijd er zelf ook regelmatig met de auto. Het is gewoon niet veilig.'' Als de Aardebolleweg inderdaad wordt doorgetrokken naar de Del taweg, zal dat de Roodewijk ontlas ten. De huidige kruising bij Wil- helminadorp zal in die variant ver dwijnen. Bewoners van de Roode- wijk zullen dan eerst een stukje naar het noorden moeten rijden om via de nieuwe kruising op de Delta weg te kunnen komen of naar Wil- helminadorp te kunnen rijden. Dat stuk omrijden hebben ze er graag voor over. Fietsers tussen Wolphaartsdijk en Wilhelminadorp hoeven waar schijnlijk niet om te rijden, doordat er wellicht een fietstunneltje onder de Deltaweg komt te liggen op de plek van de huidige kruising. Ver der moet ook de Aardebolleweg een betere fietsvoorziening krijgen, wellicht in de vorm van een vrijlig- gend fietspad. Dat de Aardebolleweg daadwer kelijk wordt doorgetrokken naar de Deltaweg, is zeker nog geen uitge maakte zaak. Hoewel het idee is ontstaan in een studie naar de ver keersstromen bij het Veerse Meer, wordt het nu verder onderzocht in het kader van een andere studie, namelijk het verbeteren van de Al die auto's en fietsers gaan niet goed meer samen op de Langeweg doorstroming op de Delta weg. Daarvoor leven allerlei ideeën, zoals het verdubbelen van deze drukke weg en de aanleg van een ongelijkvloerse kruising bij Goes. Raadslid Johnny Lukasse (SGP/ CU) liet tijdens de genoemde raadsvergadering alvast weten wel wat te zien in de variant met de doorgetrokken Aardebolleweg en een nieuwe kruising op de Delta weg. ,,Het zou mooi zijn als dat zou lukken.'' De kosten worden ge raamd op 8 tot 11 miljoen euro. Muidenweg Het doortrekken van de Aardebol- leweg naar de Deltaweg zou de route langs het Veerse Meer onder meer aantrekkelijk kunnen maken voor verkeer dat van Noord-Beve land richting Arnemuiden rijdt. ,,Dat moeten we zien te voorko men. Dit verkeer zal over de Delta weg en de A58 moeten rijden'', zei Koos Louwerse van adviesbureau Tridée tijdens de raadsvergadering. Tridée heeft het verkeersonder- zoek uitgevoerd. Om 'sluipen' langs Wolphaartsdijk te ontmoedigen is het de bedoeling dat de Muidenweg - de weg tussen Wolphaartsdijk en Arnemuiden, pal langs het Veerse Meer - een 60-kilometerweg wordt. Nu mogen auto's daar 80 ki lometer per uur rijden. In dat geval is het nodig op die weg verkeers remmers aan te brengen. Carnavalsvereniging De Ventjes is voor het tweede jaar groenteboer uit nood. Met de verkoop van aard appels en uien verdient de vereni ging een centje bij, nu het carna valsfeest weer niet doorgaat. Een deel van de partij wordt deze za terdagochtend opgehaald en een flink deel gaat dankzij sponsoring van vrijwilligersorganisatie Kiwa- nis naar Voedselbank Zeeuws- Vlaanderen. Een beetje symbolisch is het wel, legt Maarten Hemelsoet, se cretaris van De Ventjes uit. ,,De uien, want het is weer om te hui len, de aardappels omdat we voor het tweede jaar alweer in de patat ten zitten; voor de wagenbouwers al langer zelfs. Weet je nog? De storm?", herinnert Hemelsoet aan 2020, toen de wagens vanwege de harde wind moesten binnenblij ven. Inkomensbronnen De Sasse wagenbouwers blijven desondanks verder bouwen aan de wagens in de Leutfabriek. De vaste inkomensbronnen zijn opge droogd. Bij de noodlijdende ho- reca hoeven de carnavalsvereni gingen niet aan te kloppen en ver kopen van gebruikte wagens is niet aan de orde. De onkosten, die lopen wel door. ,,Het zijn dezelfde wagens waar we nu aan verder bouwen", legt Hemelsoet uit. Niemand heeft in jaren de vruchten van al het werk gezien. Stilzitten is echter geen optie in de Leutfabriek. Het bou wen moet doorgaan. Het verkopen van aardappels en uien hoort erbij. ,,We doen dit niet alleen voor het geld, maar ook voor een groot deel om van ons te laten horen als car navalsvereniging, en om de club vrijwilligers bij elkaar te houden." - Guido van der Heijden MAANDAG 17 JANUARI 2022 BE Roodewijk wil van verkeer af Rob Paardekam Goes/Wilhelminadorp - Kees Nijsse, bewoner SAS VAN GENT Een wonderlijk tafereel in de Leutfafriek in Sas van Gent: tus sen de andermaal voor Piet Snot gebouwde carnavalswagens gaan nu aardappels en uien van de hand. De dijk Kwistenburg, hier tijdens werkzaamheden, is volgens bewoners van de Roodewijk ongeschikt voor veel verkeer. johan van der heijden Maarten Hemelsoet van de carnavalsvereniging als groenteboer in de Leutfabriek. foto kelly thans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 47