Hoek verliest in België met testers c Jubilerende 'Monty' aan laatste maanden bezig bij Oemoemenoe 11 Kerkhove treft beste Trainers in Brabant Oemoemenoe gaat op zoek naar een nieuwe trainer. De Middelburgse rugbyclub gaat niet verder met de Nieuw-Zeelander Reweti Montgomery. ,,We zijn toe aan vernieuwing. Zaterdag verloor Oemoemenoe van het Brabantse Oisterwijk Oysters. Dit was de 50ste wedstrijd voor de Middelbur gers onder leiding van coach Reweti 'Monty' Montgomery. De Nieuw-Zee- landse trainer kwam in 2018 bij de club en wordt na dit seizoen bedankt voor bewezen diensten. „Ze zeggen een an dere richting op te willen gaan'', vertelt Monty. Oemoemenoe stond zaterdag vanaf moment 1 met de rug tegen de muur maar een score bleef lang uit. Toch was het duidelijk dat Oisterwijk aan het langste eind ging trekken. Dat deden ze met 7-38. Deniël van der Waal scoorde de enige try voor de Middelburgers, waarna Joey Luitwieler de conversie binnenschoot. Ook Luitwieler (32) was op de hoogte dat zijn coach alweer zijn vijftigste wedstrijd bij de club meemaakt. Deze routinier speelt al zestien jaar in het eerste van Oemoemenoe en heeft heel wat meer wedstrijden er op zitten. Hij heeft coaches zien komen en gaan. „Monty heeft niet het niveau van voor gaande trainers. Ik denk dat hij de erva ren jongens niet zoveel meer bij brengt.'' „We hebben geen brede selectie, geen buitenlanders en veel jonge gas ten. Die jongens doen het aardig maar je merkt verschil met het verleden. Het is wel te prijzen hoe Monty bezig is met de ontwikkeling en doorstroming van alle teams. Ook is hij actief bij de dames. Dat is ook allemaal belangrijk, maar als je naar het eerste team kijkt, blijft het resultaat simpelweg achter wege. Het zou leuk zijn als we af en toe een wedstrijdje winnen.'' Monty ziet net als Luitwieler in dat er gebrek is aan ervaring. „Vooral in de 'backline' missen we ervaring. Die er varing kun je halen uit het buitenland maar dat kost geld. Daarnaast koop je met buitenlanders geen toekomst. Zelf zou ik de komende jaren het liefste één klasse lager spelen zodat de jonge spe lers wat beter tot hun recht komen. Zo zet je een goede fundatie neer voor de komende jaren. Maar de directie geeft aan in de ereklasse te willen spelen.'' Voorzitter Hans van Dijk geeft aan: „Wij willen op het hoogst haalbare ni veau spelen en zijn niet tevreden over hoe het nu draait. Misschien dat we volgend seizoen een klasse lager gaan spelen. We missen ook de financiële middelen om buitenlandse spelers aan te trekken.'' Technisch directeur Arno Seijbel vult aan: „Het gesprek met Monty is in goed overleg gegaan. Hij heeft vier sei zoenen gecoacht en heeft ons tijdens de pandemie er doorheen gesleept. Maar we zijn gewoon toe aan vernieu wing, zo gaat dat met trainers. Wij wil den hem nog wel ergens anders inzet ten binnen de club maar hij gaat waar schijnlijk terug naar Nieuw-Zeeland.'' Monty bevestigt: „Ik heb nog nooit zolang bij een club gezeten. Ik had een vader-zoonrelatie met de spelers en vind het jammer dat ik hen achterlaat. Ik had nog plannen liggen om Nieuw-Zeelanders naar hier te halen zonder dat de club ze hoefde te betalen, maar helaas.'' „Ik coach nu nog een half seizoen en ga daarna terug naar Nieuw-Zeel- and. Ik ben al jaren niet thuis ge weest. Maar ik heb het altijd naar mijn zin gehad hier in Nederland, en ook het komende halfjaar wordt heel leuk. Dat weet ik zeker. I am happy everywhere.'' Na de eerste kennismaking met de spelers vorige week op het veld tegen Racing Gent (1-0-zege) volgde een week met de eerste trainingen. Dat gebeurde in België omdat de Nederlandse lockdownregels gezamenlijke trainingen in de avond nog niet toestond. Komende week kan Hoek weer op eigen veld trainen. Bij FC Lebbeke maakte het slordig spelende Hoek zater- dagavond geen beste beurt. Halverwege keek de ploeg al tegen een 3-0-achterstand aan. Na rust werd het eerst 4-0 voor Lebbeke voordat Er- win Franse (foto) kort voor tijd profiteerde van een de fensieve slordigheid. De opvallendste speler op het veld was testspeler Sacha Beshliaha. Hij kwam tussen 2015 en 2018 drie seizoenen uit voor Hoek. Daarna ver trok hij naar Racing Gent en vervolgens Sint Eloois Win kel. Dit seizoen had hij nog geen club. Ook Mo Siali (22 jaar, van Lokeren-Temse) werd na rust getest. Hij viel in voor Steve Schalkwijk. Hoek zoekt versterking van de selectie omdat Niels de Pauw naar Sint Niklaas wil vertrekken. Van Renterghem FC Lebbeke komt uit in de derde nationaal en staat daarin op de tweede plaats. De sportief ma nager is Gunt- her Impens, de vader van Hoek-aanvoerder Rik Impens. Bij de club speelt ook Tho mas van Renterghem die jarenlang bij Hoek speelde. Hoek wil komende zater dag nog een oefenwedstrijd spelen. Daarvoor zoekt de club nog een tegenstander. Voor zaterdag 29 januari staat een oefenduel met Zelzate op het programma, officieel in Hoek maar het is nog ondui delijk of de coronaregels dat op die dag toelaten. In de derde divisie staan de eerste wed strijden van het jaar tm J gepland op 5 en 6 februari. Voor Hoek zou dan een uitwedstrijd tegen Stedoco wachten. Hoek heeft nog 22 wed strijden te spelen. De KNVB heeft al besloten de maand juni ook te gebruiken om in te halen. WHS wil stap zetten met Karl Vergouwen Voetbalclub WHS wil graag hogerop en ziet in Karl Vergou wen de ideale man om dat doel te bereiken. Vergouwen (62) hielp on langs als interim-trainer Hoek kortstondig nog uit de brand. Eerder werkte hij bij Kloetin- ge, Oostkapelle, Vlissingen en Terneuzen. Zijn laatste club was Wemeldinge. WHS-voor- zitter Henk Brinkman is blij met Vergouwen als opvolger van Leon de Witte. ,,We willen graag naar de tweede klasse. In onze visie is Vergouwen de man die zowel de spelers als het team beter kan maken.'' MAANDAG 17 JANUARI 2022 TENNIS Lesley Pattina- ma-Kerkhove uit Zierikzee is in het dubbelspel van de Austra lian Open met haar gelegen heidspartner Arina Rodionova gekoppeld aan de nummers één en twee van de wereldranglijst: de Tsjechische vrouwen Kate- rina Siniakova en Barbora Krejcik- ova. Zij waren in 2021 de verlie zend finalistes in Melbourne en wonnen Roland Garros. VOETBAL Thomas de Rid der staat vol gend seizoen aan het roer bij voetbalclub VVR uit Rijsbergen. Momenteel komt deze club uit in dezelfde derde klasse als HVV'24 en Ter- neuzen. De Rid der was tot 2020 actief als trainer in Zeel and, maar ver legde zijn werk veld vanwege een verhuizing. Bram Kot blijft langer bij NVS uit Nieuw-Vosse- meer. 'Ik wilde graag blijven maar de club wil andere kant op' Luuk Hokken Middelburg Reweti 'Monty' Montgomery coachend tijdens de wedstrijd tegen Oisterwijk Oysters. foto dirkjan gjeltema Reweti Montgomery coachte zaterdag zijn 50ste wedstrijd van Oemoemenoe en leed daarbij zijn 34ste nederlaag. Daartegenover staan 16 overwinnin gen, waarvan ééntje dit seizoen. De voetballers van Hoek sloten de eerste trainings- week onder de nieuwe trai ner Lorenzo Staelens za terdagavond af met een 4-1-nederlaag bij FC Leb- beke. - Rudy Boogert SINT-ANNALAND O a o "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43