Oranje mist eerste kans op gewenste plek in hoofdronde •k Rus Medvedev nu grootste titelkandidaat PK LI Na de verrassende zege op Honga rije (31-28) wist Oranje: er zijn twee kansen om het doel te berei ken. In de hoofdronde gloren aan sprekende duels met Denemar ken en Frankrijk, twee van de beste teams van de wereld. Maar j a, dan moet er nog wel gewonnen worden van IJsland óf Portugal. Voor Erlingur Richardsson is de wedstrijd tegen IJsland helemaal bijzonder. De coach van het Ne derlands team, tevens werkzaam bij IBV Vestmannaeyjar, kent de tegenstander natuurlijk van haver tot gort. Aan de overkant spelen bovendien Daniel Tor Ingason, de vriend van zijn dochter Sandra, en neef Ellidi Vidarsson in de natio nale ploeg. Richardsson, die nog nooit een team tegen zijn land heeft aange stuurd, houdt zijn gevoelens voor zich en beperkt zich tot de conclu sie dat IJsland en Nederland aardig vergelijkbare teams zijn. Met wat meer kleinere spelers, meer de na druk op snel spel. Dat is uitzon derlijk in het Europese handbal, waar de meeste teams met beren van kerels - twee meter hoog en bijna net zo breed - op het veld staan. Die snelle mannetjes van beide teams treden echter maar weinig op de voorgrond tijdens de wed strijd. Nederland heeft zichtbaar moeite met de agressieve dekking van IJsland, die ver voor de cirkel verdedigt. Regisseur Luc Steins slaagt er nauwelijks in om gaatjes te vinden in de witte bewegende muur voor zijn neus. Daardoor wordt het te veel man tegen man knokken en te weinig rennen. Al blijft Kay Smits wel scoren, vooral uit strafworpen. De opbouwer is voorlopig de topschutter van het toernooi (24 treffers). Met hangen en wurgen blijft Oranje in de buurt van de favoriet (15-13 bij rust). Daarna glipt het de formatie langzaam maar zeker uit de vingers, zonder dat het verschil groeit. IJsland heeft meer erva ring, is iets geslepener en scher per, maar weigert de wedstrijd ogenschijnlijk te beslissen. Een sterke doelman kan naast het Limburgse superduo Steins- Smits ook de sleutel voor succes zijn. Bart Ravensbergen is een prima keeper, met een verhaal. Vier maanden geleden lag de goa lie uit Voorschoten op de opera tietafel wegens een hernia. Even was Ravensbergen zelfs bang dat hij nooit weer zijn oude niveau zou halen. ,,Ik kon mijn voeten niet meer omhoog krijgen. De operatie, met een revalidatie op Papendal, is echt mijn redding ge weest. Na een week of acht stond ik er weer.'' Loyaliteit Ravensbergen degradeerde vorige zomer met HSG Nordhorn-Lin- gen naar de tweede Bundesliga, maar heeft ervoor gekozen om bij de club te blijven en te proberen weer te promoveren. Als teken van loyaliteit, ook omdat hij met zijn vriendin is gesetteld bij de formatie net over de grens bij Denekamp. In Oranje is Ravensbergen on omstreden de eerste keus, maar hij kan het team net niet genoeg helpen met saves. In de tweede helft gaat het percentage stops wel omhoog en zorgt Ravensbergen ervoor dat het spannend blijft tot de laatste seconde. De kans om een punt te pakken wordt Oranje echter niet gegeven. Mede omdat Hongarije pas in de laatste seconden van Portugal wint (31-30), is er nog geen man overboord voor Oranje. De beslis sing valt pas morgenavond (20.30 uur) als Portugal de opponent is. Een zwaar geplaagde tegenstan der, die met tien coronagevallen te maken heeft gehad en daardoor voortijdig is uitgeschakeld. ËmratesSSIs 'Lucky loser' Caruso bovenaan speelschema Momenteel wacht niet ingeente bezoekers in Engeland een tien daagse quarantaine. Ook verre van ideaal. En tot slot de US Open in New York. Daar wordt onder scheid gemaakt tussen indoor en outdoor sport. NBA-basketballers moeten gevaccineerd zijn om in Madison Square Garden te mogen spelen, honkballers kunnen (voor alsnog) zonder prik wel aan de slag in Yankee Stadium. Maar op de US Open wordt bij slecht weer het dak gesloten... Uiteraard kan Djokovic deze ob stakels vermijden door zich alsnog te laten vaccineren. Maar de kans lijkt groter dat hij bij zijn principes blijft. C Uiteraard kan hij obstakels vermijden door zich alsnog te vaccineren. Maar de kans lijkt groter dat hij bij zijn principes blijft Wellicht belangrijker is hoe de (tennis)wereld vanaf nu met Djokovic om zal gaan. Hoe groot is de imagoschade? Wordt hij als een paria gezien, na het echec van deze weken? Zeker in progressief New York is die kans groot, daar is Djokovic sowieso al bijzonder im populair. In 2020 werd hij er nog gediskwalificeerd voor het slaan van een bal tegen een lijnrechter. In het keurige zuidwesten van Londen is hij ook niet geliefd. Mentaal ijzersterk Juist in vijandige omstandigheden steeg de mentaal ijzersterke Djokovic vaak boven zichzelf uit. Maar de dynamiek die nu is ont staan, is van een andere orde dan tennisfans die voor zijn tegenstan der juichen. De afgelopen weken was hij het onderwerp van een in ternationale en politieke rel. Die storm gaat ongetwijfeld weer lig gen. Maar de klap die Djokovic de komende maanden moet verwer ken, vormt wel één van de grootste uitdagingen die hij tot dusver aan ging. GO MAANDAG 17 JANUARI 2022 TOT EN MET ZONDAG 30 JANUARI MELBOURNE PARK TV EUROSPORT Ook na de kleine nederlaag tegen IJsland (29-28) blijven de Oranje-handballers kandi daat voor de gewenste plaats in het hoofdtoernooi van het EK. Na de eerste gemiste kans moet het morgen tegen Portu gal gebeuren. Herman Nijman Boedapest Rutger ten Velde wordt hardhandig gestuit door de IJslandse verdediging. foto ap FOTO REUTERS voor zijn )l vlucht... FOTOREUTERS ■«SsÓJ F ...Vlucht 409 van Emirates vertrekt uit Melbourne .»j» naar Dubai. 1 FOTO AFP Aan een ruim twee weken durende tennissoap kwam afge lopen weekend een einde, nadat Novak Djokovic gisteren zijn beroepszaak bij de federale rechtbank verloor. G Zaterdag op weg naar het kantoor van zijn advocaten. Djokovic hoopt dan ...Slecht nieuws voor de Serviër: het federale hof oordeelt in zijn nadeel en hij moet Australië per direct ver laten. Hier komt hij aan op het vlieg veld... jaard, oorspronkelijk in de helft van Djokovic beland, is bij afwe zigheid van de geblesseerde Roger Federer nu de enige die in Melbourne voor zijn 21ste grandslamzege kan gaan. Nadal opende afgelopen nacht tegen de Amerikaan Marcos Giron. Arianne Hartono kwam afgelopen nacht in actie. Tallon Griekspoor in de M|) vroege ochtend. I Lvw Lees het op onze site Salvatore Caruso is met recht een 'lucky loser'. De Italiaan ver loor in Melbourne de laatste ronde van het kwalificatie toernooi, maar mag vanaf vandaag toch meedoen aan de Australian Open. Hij komt als hoogst ge noteerde verliezer op de plek van Novak Djokovic en treft in de eer ste ronde een andere Serviër: Miomir Kecmanovic. Voor mannen als Daniil Medve dev, Stefanos Tsitsipas en Alex ander Zverev betekent het schrappen van Djokovic uit het speelschema vanzelfspre kend een grotere kans om het grand slam te win nen. De Rus Medvedev (foto), winnaar van het laatste grand slam van vorig jaar (US Open), wordt door de gokkanto- ren nu gezien als de belang rijkste titelkandidaat. Rafael Nadal staat in dat lijstje uiteraard ook hoog. De Span-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 41