8 TENNIS AUSTRALIAN OPEN Novak Djokovic (34) heeft Australië gedesillusioneerd de rug toegekeerd. Hij verloor de beroepszaak over zijn visum. De schade lijkt echter veel groter dan het missen van zijn favoriete grand slam. ANALYSE et Emirates vlucht 409 vertrok Novak Djokovic gisteren van Tullamarine Airport Melbourne naar Dubai. De omgekeerde route van elf dagen geleden. Zonder een partij te hebben gespeeld kwam er een einde aan de meest besproken reis van zijn carrière. Een laatste beroepszaak tegen het intrekken van zijn visum strandde, de rechters steunden het besluit van de minister van Immi gratie. Djokovic accepteerde zijn juridische nederlaag en verliet het land. ,,Ik hoop dat we ons nu weer kunnen storten op tennis en de Australian Open'', zei hij in een korte verklaring. Natuurlijk verschuift de aan dacht deze twee weken langzaam naar het eerste grand slam van het jaar. Maar Djokovic weet goed dat de kous hiermee niet af is. Om te beginnen volgt een dezer dagen nog de toelichting van de rechters, die zich gisteren beperkten tot de uitspraak zelf. Drie jaar geen visum? In principe betekent het innemen van een visum in Australië dat Djokovic de komende drie jaar ook geen nieuw inreisdocument kan verkrijgen, al zijn daar uitzonde ringen op mogelijk. Maar ook het mogelijke heldenonthaal in Belgrado, de ophef bij het eerste toernooi dat hij weer speelt, de massale media-aandacht bij de komende grand slams. Het staat hem allemaal nog te wachten. De sportieve en publicitaire schade voor Djokovic kan wel eens veel groter zijn dan het missen van zijn favoriete grand slam. Eerst het sportieve gedeelte. Nog altijd heeft de Serviër dit seizoen geen wedstrijd gespeeld. Hij kan volgende maand de nummer 1-positie van de wereldranglijst kwijtraken. Maar de vraag is ook: waar, wanneer en hoe moet Djokovic nu zijn 21ste grand slam winnen? Want dat is zijn heilige doel, de beste tennisser ooit wor den door het belangrijkste lijstje in de sport helemaal alleen aan te voeren. Macron Negen van zijn twintig gewonnen majors komen uit Melbourne. Wanneer Djokovic daar weer een gooi naar de titel kan doen, is on duidelijk. Het eerstvolgende grand slam is nu in mei Roland Garros. En hoewel de Franse minister van Sport al heeft gezegd dat hij daar ook zonder vaccinaties welkom is, liet president Emmanuel Macron zich juist ontglippen ongevacci- C De vraag is ook: waar, wanneer en hoe moet Djokovic nu zijn 21ste grand slam winnen? Want dat is zijn heilige doel neerden het leven zuur te willen maken. Er zullen in Parijs extra restricties of een quarantaine plicht gelden. En los daarvan: op gravel heeft hij statistisch gezien sowieso de kleinste kans om te winnen, al lukte dat in 2016 en 2021 wel. Daarna volgt Wimbledon. MAANDAG 17 JANUARI 2022 GO Djokovic weet dat de kous nog lang niet af is Rik Spekenbrink Rotterdam/Melbourne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 40