Joey Veerman kan er zondag tegen Ajax zomaar staan bij PSV Bazoer glundert van oor tot oor 3 spelers van Feyenoord worstelen. De Zweed zou in tegenstelling tot Jahanbakhsh uit het niets iets kun nen creëren. ,,Maar de Zweedse competitie lag al een tijdje stil dus hij zal vast even tijd nodig hebben om aan te pikken'', zei Slot. Feyenoord haalde sinds de komst van Slot vaker buitenspelers. Maar - in elk geval voorlopig - geen crea tieve middenvelder zoals Bazoer. Feyenoord tegen Vitesse bewees wederom dat er in Rotterdam be hoefte is aan een type dat de ploeg van achteruit van impulsen kan voorzien. Eentje die Vitesse wel heeft en Feyenoord niet. Net als de drie punten zaterdagavond. GOALALERT Ontvang direct een video van jouw club als er is gescoord! VRIENDEN LOTERIJ van een zwaar programma te kun nen dragen. Armando Obispo en Joey Veerman lijken de komende weken kansrijk voor een hoofdrol in Eindhoven, waar de strijd om de titel steeds meer begint te leven. Revanchegevoelens In de thuiswedstrijd tegen Ajax wil de ploeg van trainer Ro ger Schmidt zondag een ander gezicht tonen dan eerder dit seizoen, toen een kansloze 5-0 nederlaag het lot voor de Eind- hovenaren was. De ogen van Armando Obispo werden iets groter op het moment dat hij gistermiddag de vraag kreeg of er revanchegevoelens zijn. Het kind van de opleiding weet hoe het voor de achterban van PSV voelt om in Amsterdam te kijk te worden gezet en wil koste wat het kost een beter resultaat zien. Wie daar misschien wel een rol in kan spelen, is Joey Veerman. De van sc Heerenveen overgekomen Over de wedstrijd tegen Ajax heb ik nog weinig nagedacht middenvelder was gisteren in Gro ningen in de ogen van Schmidt nog niet klaar voor een basisplek, maar maakte wel indruk met een invalbeurt van een dertig minu ten. Natuurlijk waren daarin de ruimtes iets groter dan voor rust en dat vergemakkelijkte de opgave voor de Volendammer, die zelf denkt de snelle aanvallers van PSV goed weg te kunnen steken. Bemoedigend Dat lukte PSV in Groningen gis teren maar mondjesmaat, waarbij de ploeg defensief de zaken wel goed op orde had. Het optreden van Obispo en vooral ook Olivier Boscagli was daarbij bemoedi- gend voor trainer Roger Schmidt, die toch al vertrouwt op zijn groep en opvallend weinig haast op de transfermarkt lijkt voor te staan. PSV zoekt nog een extra verde diger na het wegvallen van André Ramalho en Schmidt wordt alleen warm van een eventuele topver- sterking. ,,Als ik kijk naar de ma nier hoe Armando en zeker ook Olivier vandaag gespeeld hebben, dan ben ik ontzettend tevreden. Daarnaast hebben we met Jordan Teze ook nog een goed alternatief voor het centrum aan boord. Zo'n haast heb ik op dit punt niet, maar we tasten wel de markt goed af." Door alle coronabesmettingen, blessures, het ongeplande stoppen van Davy Pröpper en het uitvallen van het winterse trainingskamp was het een chaotische start van het nieuwe kalenderjaar, maar punten verdrijven zorgen altijd weer naar morgen. ,,Over de wedstrijd tegen Ajax heb ik nog weinig nagedacht", gaf Schmidt aan. „Bovendien spelen wij deze week eerst tegen Telstar voor de beker en dat toernooi wil len wij ook winnen. Daarin kan het voor ons ook belangrijk zijn dat een aantal spelers ritme houdt, iets wat ons later van pas kan ko men.'' - Rik Elfrink PC MAANDAG 17 JANUARI 2022 Feyenoord-doelman Justin Bijlow maakte een fout waaruit Loïs Openda het enige en dus winnende doelpunt maakte. foto pro shots mischa keemink Activeer nu gratis PZC.NL/GOALALERT Mede mogelijk gemaakt door: geen Riechedly Bazoer Riechedly Bazoer glunderde na afloop in de Kuip waar Feyenoord hem zo graag in het rood en wit van de club zou zien spelen. De 25-jarige speler dankte journalisten voor complimen ten en was zoals altijd open. Ja, Feyenoord had nadrukke lijk geprobeerd hem binnen te halen deze winter. Maar trai ner Thomas Letsch had ook al meteen gezegd dat Bazoer in Arnhem moest blijven. En dan komende zomer transfer vrij de deur uit. ,,Ik heb aangegeven me goed te voelen bij Vitesse en vind het geen straf om hier te blij ven. Mijn band met de trainer en mijn teamgenoten is goed, dus ik denk dat ik het seizoen bij Vitesse afmaak'', zei Ba- zoer. Al is de markt is nog twee weken open. Vitesse heeft Bazoer nodig om de strijd om plek drie aan te kunnen gaan. De winst in Rotterdam heeft die kansen nieuw leven in ge blazen. ,,Dit was een mooi be gin van 2022, winnen in de Kuip. Dan heb je het gewoon goed gedaan. Zelf voelde ik weinig druk, ik ben blij met de wedstrijd die ik gespeeld heb." BIJSCHRIFT - Roger Schmidt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 35