Hoopvol plannen tegen beter weten in 1 7 JAN 1 2022 Slachtoffer van agressieve nep-webwinkel 2 COLUMN Marleen Blommaert Ik had de pen al in de aanslag toen ik vo rige week de beelden van de lange rijen wachtenden zag in Groningen. Wach tend om een subsidie-aanvraag te kunnen doen, wetend dat de beschikbare zak met geld te klein zou zijn. Ongelovig luisterde ik naar het verhaal. Men was ervan uitgegaan dat niet iedereen die daarvoor in aanmer king kwam, een aanvraag zou doen. Er was een budget en daarmee moest men het doen: wie het eerst komt, die het eerst maalt. Hoopvol plannen tegen beter weten in, noem ik dat. schrijven van deze column moet ik bijvoor beeld nog ettelijke vierkante meters behang verwijderen, omdat morgen schilders en be hangers komen. Ik maakte de afspraak dat de muren behangloos zouden zijn na de jaar wisseling. Maar ik was te laat met het uitrui men van de kasten en toen kreeg ik de kas ten niet opzij. Enfin avondwerk, eigen schuld. is het allesbehalve een eigen schuld- verhaal. Ze hebben de pech boven op een gasbel te wonen en daarvan slechts de narigheid te on dervinden. Ze zijn afhankelijk van de overheid. Ik hoorde René Paas, de com missaris van de Ko ning aldaar zeer be wogen vertellen hoe vreselijk hij de gang van zaken vond. En dat klinkt dubbel vrese lijk, omdat de man een gedragen, zalvende manier van spreken heeft. Zozeer dat het mij afleidt van de inhoud. Waar zou hij die stem hebben opgepikt? Ik hoorde dat hij ge trouwd is met Ruth Peetoom, partijvoorzit ter van het CDA en predikant. Na verloop van een lang huwelijk neem je zaken van el kaar over. Of misschien is zijn stem een tac tiek. Want ik vernam dat de noordelijke be stuurders (waaronder Paas) vorig jaar met het pakket instemden. Tikje dubbelhartig vind ik het dan om te zeggen dat dit niet kan. Eentikje dubbelhartig vind ik het dan om te zeggen dat dit niet kan Zo gezegd in deze krant Monique en Ronald Mies maken doffe ellende mee. Een fraudeur heeft een internet winkel met bijna dezelfde naam als hun webshop. ,,Wij krijgen van alles over ons heen.''. Monique en Ronald Mies uit Vlis- singen openden begin vorig jaar een webwinkel: Dekabelgigant.nl. Let even goed op de spelling: Deka- belgigant.nl. Een online winkel met... kabels', uiteraard, maar ook met allerlei electronica. ,,Toen we begonnen, moesten we een naam verzinnen", vertelt Ronald Mies. In eerste instantie hadden we gigan tisch veel kabels, dus Er is dan geen webwinkel met een soortgelijke naam, zegt Mies. Dus er staat hun niets in de weg om de naam van de site te registreren. De digitale deuren zijn nauwelijks open, of de eerste bestellingen rol len al binnen. Monique en Ronald Mies zijn vol goede moed; tot de Vlissingers in september onaange naam worden verrast. ,,Een mijn heer belde ons op, zei dat hij van ons oordopjes had ontvangen, maar dat hij die helemaal niet had be steld." 'We komen bij je langs' Het klopt, de man heeft niets bij hen besteld. Ronald Mies: ,,Het bij zondere was ook dat hij een factuur had gekregen. Maar bij ons betalen particulieren vooruit, via creditcard of iDeal." Niet veel later komt de aap uit de mouw. De oordopjes zijn gestuurd door Kabel-gigant.nl. Zie je het verschil? ,,Op die site stond één artikel, de oordopjes." Dit is pas het begin van doffe el lende. Er volgen nog eens 438 klach ten. Sommige mensen tonen be grip als Monique en Ronald Mies uitleggen dat zij er niets mee te ma ken hebben. ,,Maar anderen begin nen te schelden, te dreigen. Zeker als ze aanmaningen hebben gekre gen, roepen ze dat ze wel een keer langskomen als het zo doorgaat." Dat doet heel veel met je, vertelt Monique Mies aangeslagen. ,,Je voelt onmacht. En verdriet ook." De wereld lijkt dan op een open inrich ting. ,,Kankerleider, teringleider, je moederdat soort dingen komen binnen", zegt ze. ,,Via berichten, te lefoontjes, op sociale media. Echt heel heftig." ,,Dekabelgigant is een geregis treerd merk", vertelt Ronald Mies. ,,Dus we dachten dat kabel-gigant. nl een inbreuk was op het merk recht." Kantoor in Londen Maar de politie zegt niets te kunnen doen, want er staat een streepje in de naam. Het is echt iets anders, krijgen ze te horen. Monique Mies: ,,We hebben uitgezocht dat dat Ka bel-gigant kantoor hield in Londen, een bankrekeningnummer uit Bel gië gebruikte en een niet-bestaand postbusnummer had in Amster dam. Als je het 085-nummer belde, werd de verbinding verbroken. En op mails werd niet gereageerd." Monique en Ronald Mies maken er melding van bij de Autoriteit Consument en Markt en laten de website Kabel-gigant uit de lucht halen via de Stichting Internet Do meinregistratie Nederland. Even wordt het rustig. Maar onkruid ver gaat niet, en dus duikt Kabel-gi- gant.com op. ,,Dat is in Amerika ge registreerd. Als we daar iets tegen willen doen, moeten we in Ame rika een rechtszaak beginnen. Niet te doen." Inmiddels waarschuwt de ACM op haar site voor de praktijken van Kabel-gigant.com. Het is het zelfde bedrijf dat eerder ongevraagd verzorgingsproducten van Perfecti- onbody toezond. Ook daarvoor heeft de ACM gewaarschuwd. ,,De ACM noemde ons bedrijf aanvan kelijk niet. Dus dachten mensen dat het om ons ging. Direct na de publi catie hadden we 18.000 euro aan an nuleringen." Hoe nu verder? Moni que en Ronald Mies hebben geen idee. ,,Opgeven? Nee. We zijn knokkers en doorzetters. Maar we zijn wel afhankelijk van het ver trouwen van de mensen in onze webshop." Toos Henk RTL &E20R6& OVER IMA60SCHA&E Motoragent aangereden Het ongeluk gebeurde rond 14.30 uur op de kruising van de Blau- wedijk met Het Groenewoud. Een personenauto en een poli tiemotor botsten daar tegen el kaar. De bestuurder van de auto is aangehouden. Er wordt nog onderzoek gedaan naar de oor zaak. De kruising werd tijdelijk afgezet. kwam gelukkig nog diezelfde week met de belofte van extra geld voor de Groningers. Dat weerhield hen er niet van om met de fakkels de straat op te gaan. En te recht. De scheuren van de voorbije aardbevingen zijn in sommige gevallen nog niet gerepareerd en afgehandeld, terwijl nieuwe boringen op stapel staan. Het vertrouwen in de over heid is er gedaald tot onder het nulpunt. Vijlbrief deed dan ook het enige wat mogelijk was, te rugkomen op een domme af spraak. Ook dat ken ik wel, domme afspraken maken. Ik ben daar zeer vertrouwd mee. Na het Voor de Groningers BROBBEY IS TERUG BIJ AJAX ,,Een heel mooie dag'' - Brian Brobbey SPORT5 LERAAR KRIJGT 24 GITAREN ,,Goud, dit ge baar. Zo tof'' - Virgil Piqué, gitaarleraar ZEELAND6 MAANDAG 17 JANUARI 2022 GO 'Je voelt onmacht, en ook verdriet' Ronald en Monique Mies hebben een eigen internetwinkel, maar kregen de ellende van een fraudeur op hun nek. foto dirkjan gjeltema Jeffrey Kutterink Vlissingen De Autoriteit Consument Markt (ACM) waarschuwt voor de agres sieve verkoop- en incassopraktij ken van Kabel-gigant.com. Consu menten die ongevraagd iets toege stuurd krijgen, hoeven er niet voor te betalen, zegt de ACM. Zij hoeven het product dat zij ontvingen, ook niet terug te sturen. Paul Kusters MIDDELBURG Een motoragent is gisteren in Middelburg betrokken geraakt bij een botsing met een perso nenauto. De agent is met spoed naar het ziekenhuis ge bracht. De staatssecretaris Mijnbouw Vijlbrief IN VERBANO MET THE VOOS OF HOLLANtï Internet: toosenhenk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 2