Dode bij ernstig ongeluk: 21-jarige Terneuzenaar 2 pzc.nl Binnensteden in Zeeland stroomden zaterdagochtend weer vol. Winkeliers openden de deuren en ook veel horecazaken ontvingen weer klanten, terwijl burgemeesters eenmalig oogluikend toekeken. ,,Dit is weer even genieten, hoor!'' Het ongeluk vond rond 20.00 uur plaats bij een bocht van de Roosevelt- laan in Terneuzen. De auto botste waarschijn lijk op een boom. Het voertuig brak in twee stukken en stond al snel volledig in lichterlaaie. Traumaheli Vrijwel direct werden de brandweer, de poli tie en meerdere ambu lanceteams opgeroe pen. Later werd ook de Rotterdamse trauma helikopter gealar meerd, maar die werd uiteindelijk niet meer ingezet. De 21-jarige bijrijder overleed ter plekke. De 19-jarige bestuurder is per ambulance naar het ziekenhuis in Terneu- zen gebracht. De politie doet nog onderzoek naar de oorzaak van het ongeval en roept getui gen op zich te melden. De weg werd enige tijd afgezet. Gisteren ontstond op de plaats van het onge luk een gedenkplekje. Verschillende bloemen zijn er neergelegd. Ongeluk 2010 Op vrijwel dezelfde lo catie kwam op 20 febru ari 2010 een 29-jarige Terneuzenaar om het leven bij een eenzijdig ongeluk. Later overleed toen ook een tweede mannelijke inzittende. De derde inzittende overleefde het ongeluk. imsm Arrestatie na brand EINDE LOCKDOWN 'Schieten herten mag' Groen label voor Scalda Van onze redactie Ja, de winkel is open, maar wel op afspraak, zegt Cor van Aerde van 'Troepjes'. Een goede poging om de lading te dekken van de winkel op de kop van de Terneuzense Noord straat: er worden onder meer beeld jes, stenen, zwaarden en schilden verkocht. De Vlaming drijft de zaak samen met zijn dochter Tilly. Van den Aerde: ,,Dat op afspraak blijven we wel doen. Mijn dochter is echt heel voorzichtig met corona." Zonder afspraak Voor bestellingen kon je er al te recht, maar dit weekend kon je bij juwelier Wijffels in Terneuzen ook zonder afspraak gewoon binnenlo pen. Tot opluchting van klanten die hebben gewacht tot ze er terecht konden voor, bijvoorbeeld, een nieuw batterijtje. Of die beloofde ring voor een zeventiende verjaar dag. Weinig online gekocht Maartje Lambregts komt zaterdag ochtend met een goed gevulde tas Bubbles uitgelopen, aan de Korte Kerkstraat in Goes. Dolblij dat ze weer kan winkelen. Lambregts: ,,Zelf heb ik tijdens de lockdowns altijd zo weinig mogelijk online ge kocht en zo veel mogelijk bij de lo kale winkeliers.'' Eigenaresse Amanda Reijerse van Bubbles heeft vrijdagavond nog laat doorgewerkt om de winkel weer een beetje toonbaar te maken. ,,Want we hebben hem de laatste weken vooral gebruikt als maga zijn.'' Klanten konden bestellingen afhalen en bij uitzondering werd zelfs aan huis bezorgd. ,,Maar het is toch anders. Mensen willen de kle ding voelen, zien en passen. Boven dien hebben we de grote drukte rondom kerst, als er normaal ge- sproken veel Duitsers en Belgen zijn, gemist.'' Heerlijk gevoel Bij Slot Oostende in Goes genieten Christiaan van Dijk en zijn kinde ren Merel en Thijmen van een kop koffie en een lekker taartje. ,,Ja, dit hebben we enorm gemist'', zegt Van Dijk. Restaurantmanager Mar- tijn de Munck benadrukt dat het vooralsnog om één dag gaat, omdat de gemeente niet handhaaft. ,,Uit- eindelijk moet je je toch maar hou den aan de regels.'' De kaart is wat beperkter, want uiteraard is van wege de onzekerheid geen grote voorraad ingeslagen. Aan de Grote Markt in Goes zit het kleine terras van café De Snor op zaterdagochtend ook al aardig vol. Eigenaresse Vita Anthonisse is Dat je een dag je ding kunt doen en dat dat mag, voelt wel goed. teleurgesteld over het besluit van het kabinet om de horeca nog ge sloten te houden. Ze wijst naar de mensen op het terras en de paar klanten die binnen aan de bar zit ten. ,,Dat kan wél gewoon veilig.'' Ook Anthonisse houdt het voorals nog bij één openingsdag. ,,Een boete kan ik er op dit moment echt niet bij hebben.'' Spontaan gesprek Renate en Edo Janssen zijn zaterdag in geanimeerd gesprek met hun 'buren' Marjo Woltering en Peter van Heese in het Sint Jacobscafé aan de Oude Markt in Vlissingen. ,,Dit is wat we zo hebben gemist", zegt Renate. ,,Een verrassend leuk ge sprek met wildvreemden." Ze heb ben vrijdag direct online een tafel- tj e gereserveerd. Uitbater Koen Tes- selaar kijkt die middag tevreden rond. Zowat alle tafeltjes zijn bezet en er wordt flink besteld. In Domburg in eetcafé Markt Zes geniet Melissa de Jong samen met een flink aantal familieleden zater dagmiddag van een lekkere lunch. Het gezelschap uit Aalsmeer ver blijft een paar dagen in Domburg en constateerde blij verrast dat het eetcafé gewoon te bezoeken is. Ruud Bosschaart van het eetcafé vindt, net als Koen Tesselaar, dat de horeca veilig open kan. Emotioneel Financieel schiet ze niets op met deze ene protestdag, maar emotio neel wel, zegt Mieke de Wilde van Koffie-Kaffee de Boekhouder in Dreischor. ,,Dat je even een dag je ding kunt doen en dat dat mag, voelt wel goed. We zijn allemaal een beetje moedeloos aan het wor den." Speciaal voor de mensen die spontaan komen koffiedrinken, heeft de Wilde gisteravond twee soorten taart gebakken: appeltaart en cheesecake. Naast eigenaar van het Koffie-Kaffee is ze ook beheer der van het dorpshuis in Dreischor. Daar mag bijvoorbeeld de biljart club weer komen biljarten. ,,Maar ze kunnen er geen biertje bij drin ken als ze willen, dat mag dan weer niet." De horeca blijft verder na deze ene protestzaterdag tot nader order gesloten. Kleine gerechtjes In Zierikzee houdt het gros van de horeca-ondernemers hun zaak ge sloten. ,,Wij weten van enkele col lega's dat het voor hen geen zin heeft om die ene dag open te gaan", zegt Willemijn van restaurant De Zeeuwse Hemel. Samen met haar MAANDAG 17 JANUARI 2022 PC Mensen hebben bloemen neergelegd op de plek van het ongeluk. foto: raymond de frel TERNEUZEN Bij een ernstig onge luk in Terneuzen is zaterdagavond een 21-jarige man uit Ter- neuzen overleden. De 19-jarige bestuurder uit Zaamslag is zwaargewond naar het ziekenhuis ge bracht. - Janneke Koster en Job Zwamborn De verongelukte auto. foto: hvzeeland H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: Wegwerpluiers moeten verboden worden (3218 reacties) GEERSDIJK De politie heeft zaterdag een 26-jarige man aangehouden nadat die op de Provincialeweg een auto in brand zou heb ben gestoken. De auto werd zaterdag rond 12.20 uur in brand gezet. Ge tuigen hadden de vermoedelijke dader gezien, waardoor agen ten hem snel konden arreste ren. De ver dachte komt uit Geersdijk en zit vast. De politie doet verder on derzoek. De auto is volledig uitge brand. aam MIDDELBURG Damherten in de Kop van Schou wen en de Man teling van Wal cheren mogen van GS tot en met 31 decem ber 2025 afge schoten worden van een uur voor zonsopkomst tot een uur na zons ondergang. Ge deputeerde Sta ten willen de Faunabeheer- eenheid Zeeland daar in het kader van de nieuwe Omgevingswet ontheffing voor verlenen. De po pulatie is te groot voor het gebied en zorgt voor schade. Eens Oneens Nieuwe stelling: The Voice of Holland hoeft van mij niet meer GOES De bloem-, groen- en sty- lingopleidingen van Scalda krij gen woensdag in Goes het kwali teitslabel Floral Education Cen ter. Het label wordt toegekend door de Konink lijke Vereniging Bloemist Winkels (KBW). Doel is de kwaliteit van het mbo-onder- wijs in deze sec tor te verhogen. Winkels en horeca open: 'Dit hebben we enorm gemist' Vlissingen - Mieke de Wilde, Koffie-Kaffee de Boekhouder in Dreischor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22