Heerlijk Moordenaar broer kroongetuige gaf lezingen aan criminelen Na de moord op Peter R. de Vries stopten de lessen bewustwording JOL Walcheren Anouk stapt uit The Voice of Holland: 'Een corrupte bende' Reactie op aangiftes seksueel overschrijdend gedrag van medewerkers talentenshow P4 Oemoemenoe neemt afscheid van coach 'Monty' Middelburgse rugbyclub wil vernieuwen. Trainer gaat terug naar Nieuw-Zeeland sport 11 Het leken wel koeien die voor het eerst na de winter weer de wei in mochten. Winkels en horeca gingen zaterdag in Zeeland open, en het publiek genoot met volle teugen. Van een lekker kopje koffie of biertje in een café, tot heerlijk shoppen in de goed gevulde winkelstraten. Zoals Maartje Lambregts die met een even goed gevulde tas Bubbles in Goes komt uitgelopen: „Zelf heb ik tijdens de lockdowns altijd zo weinig mogelijk online gekocht en zo veel mogelijk bij de lokale winkeliers." Shurandy S., de moordenaar van de broer van kroongetuige Nabil B., gaf lezingen aan medegevangenen in Justitieel Complex Zaanstad. Hij sprak met criminelen uit de Top600 over 'bewustwording'. Het project stopte toen Peter R. de Vries werd vermoord. Dit blijkt uit interne documenten die in handen zijn van regionale omroep NH Nieuws en deze krant. Daarin staat dat de in 2019 tot 28 j aar cel veroordeelde S. deze lezingen gaf als onderdeel van zijn re-inte gratie: mogelijk zou hij op den duur trainer kunnen worden. 'Aan zijn motivatie ligt het niet', aldus het goedgekeurde plan voor zijn lezingen. Na de moord op Peter R. de Vries werden de lezingen van Shurandy S. stopgezet. Meerdere bronnen bevestigen dat dit was vanwege de gevoeligheid. Met be trekking tot de locatie waar de le zingen worden gegeven, wordt in het document gesproken over de af deling van S., met 'de mogelijkheid om uit te wijken naar een ruimte waar geen toezicht is'. Shurandy S. werd in 2019 in hoger beroep veroordeeld tot 28 jaar cel- straf voor de moord op Reduan B., de broer van kroongetuige Nabil B. Op 23 maart 2018 ging Shurandy S. met een pistool op zak 'solliciteren' bij het bedrijf van Reduan B. in Amsterdam Noord. Zes dagen eer der werd Nabil B. door het OM ge presenteerd als kroongetuige in het Dit getuigt van weinig realiteitszin bij de directie van de PI liquidatieproces Marengo. Nabil B. legt in dat proces getuigenissen af tegen de organisatie van Ridouan Taghi. Niet lang na de schietpartij werd Shurandy S. aangehouden. Hij werd veroordeeld tot 28 j aar cel. 'Kil, berekenend en genadeloos', kwali ficeerde de rechter de man. S. zit gedetineerd in het Justitieel Complex Zaanstad. En daar diende hij, zo blijkt nu, een plan in om le zingen aan medegevangenen te ge ven. ,,Om medegedetineerden be wust te maken van hun actie en aan het denken te zetten", aldus het do cument. Hij zal zichzelf als voor beeld stellen in de ongeveer tachtig minuten durende 'werkgroep', zo als de lezing volgens de tekst ook omschreven kan worden. De kandi daten mag hij zelf uitzoeken en hij krijgt daarbij hulp van medewer kers van de gevangenis. Onno de Jong en Peter Schouten, de advocaten van Nabil B., wijzen erop dat Shurandy S. nimmer open heid van zaken heeft gegeven over het hoe en waarom van de moord en zijn opdrachtgever. ,,Om zo ie mand al in zo'n vroeg stadium van zijn straf 'lezingen en werkgroe pen' te laten geven en daarmee ook nog eens een netwerk op te bou wen, getuigt van weinig realiteits zin bij de directie van de PI en van een gebrek aan respect voor en me deleven met de nabestaanden van zijn slachtoffer." c P6 Nieuwsmedia CZEELAND2 C P8 FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Yelle Tieleman Zaanstad - Onno de Jong en Peter Schouten, advocaten Nabil B. maandag 17 januari 2022 9°c Weeroverzicht lange termijn: C P12 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1