Angela Om te kotsen Aanmeldingen voor landelijke protestactie Kapsalon Theater stromen binnen 16 Net toen ik dacht dat zaterdagavond me niets meer kon verbazen over de walmende beerput vol machtsmisbruik en seksueel grensoverschrijdend gedrag die The Voice of Holland heet, was daar oud-deelnemer Samantha Steenwijk bij RTL Boulevard. Je zou het bijna vergeten door al haar nevenfuncties als F1-deskundige, giechelend jurylid en fulltime quizkandidaat, maar ooit was ze zangeres die probeerde door te breken via The Voice of Holland. Het klonk wellicht gek, begon ze haar bijdrage aan de discussie waarin net was onthuld dat er een appgroep is met veertig slachtoffers, maar er was bij haar nooit iets soortgelijks gebeurd. Al kende ze de verhalen van achter de schermen, over relaties tussen 'personen' (lees: coaches) en deelnemers natuurlijk wel. Maar ja, we moesten ook niet vergeten dat kandidaten het interessant vinden om met een artiest naar bed te gaan. Kijk maar naar het bedrijfsleven, daar doet de secreta resse het ook met de directeur. Samantha stelde daarom in goed Nederlands dat The Voice wat haar betreft wel erg 'geblamed' werd. Misschien verbaast het u dat ik dit ene voor beeld van Samantha eruit pik, na een lange dag waarop de ene ranzige onthulling op de andere nog ranzigere verklaring volgde en de reputatie van zowel een programma als iedereen die erbij betrokken is in één klap weg is. Maar door Saman- tha's gewauwel vielen voor mij alle puzzelstukjes op hun plek en snapte ik ineens hoe dit soort wan- praktijken jaren hebben kunnen dooretteren en voortwoekeren. Allereerst natuurlijk omdat Jeroen Rietbergen de zwager is van John de Mol, bedenker en lange tijd producent van The Voice. Ieder ander zou na gerommel met deelnemers en 'repetities' op hotel kamers op staande voet ontslagen worden. Maar nee hoor, niet het familielid van John. Die werd streng toegesproken door 'zijn opdrachtgever' (Talpa/ITV of RTL dus, dat is pikant, want allemaal zeggen ze nu nooit iets te hebben geweten) en een seizoen later weer op een nieuwe lichting kandi daten losgelaten. Het wil er bij mij niet in dat de grote Talpa-baas van niets wist, want zijn zus en zwager gingen hierdoor nota bene een poos uit elkaar. De De Mol letjes zijn heel close, kijk maar naar hoe ze elkaar steeds weer baantjes toeschuiven. En hebben een vergevingsgezind hart, zie het interview van vreemdganger Marco Borsato met Linda. De jaknikkers rond De Mol zwijgen natuurlijk, want die zouden eens uit de gratie raken van Kim Jong-John. Een cameraman die wél aan de bel trok over de misstanden werd ontslagen, zo beweert hij op Twitter. En deelnemers zoals Samantha? Die deden hun ogen dicht, keken weg en vergoelijkten het gedrag van mannen zoals Rietbergen en wel licht ook Ali B en Marco Borsato. Het gebeurt im mers overal. En The Voice is zo'n fijne springplank. Je zal maar een kind hebben dat wil meedoen aan The Voice. Je zal maar deelnemer zijn met een droom. En je zal maar Talpa zijn dat het leugen achtige statement durft uit te doen dat ze daar 'geschokt zijn' en 'van niks weten'. Hoe dom denken ze dat we zijn? Je maakt mij evenmin wijs dat er bij RTL niemand van geweten heeft. Peter van der Vorst wellicht niet, die wist ook al niks van de werkwijze bij De Villa, maar zijn voorganger Erland Galjaard? Die werkt inmiddels bij De Mol. Is getrouwd met Wendy van Dijk, die jarenlang The Voice presenteerde. En is goed bevriend met Ronald Molendijk, die al 25 jaar omgaat met Jeroen Rietbergen en zaterdag bij Shownieuws op SBS (van John de Mol) de boel lekker bagatelliseerde. Had ik al gezegd dat het om te kotsen is allemaal? Rechten verkocht Dion stopt met tournee REPORTAGE ONDERWEG MET DE KUSTWACHT IN DE CARIBEN Om te voorkomen dat Curagao een drugsparadijs wordt, werkt de kustwacht van het eiland samen met de Nederlandse marine. De zesdelige documentaireserie Kustwacht Caribisch Nederland f i Imt de manschappen dicht op de huid. Deze krant voer een dag mee. ie wil ervaren hoe hec tisch de bewaking van de kustlijn van Curasao kan zijn, moet eens een in spectietocht maken met de Metal Shark, een robuust zeemonster van de kustwacht van Curasao. Als een steigerend paard komt de boot uit de golven om met een denderende klap neer te komen, waarna de volgende sprong zich aandient. Dit is geen ple ziertochtje. Een inspectietocht is een aanslag op de ingewanden van ongeoefende passagiers, die door elkaar worden geschud en amper kunnen blijven zitten. Voor de bemanning van de Metal Shark is dit dagelijkse kost. Bestuurder Charles Martina van de kustwacht kijkt geconcentreerd om zich heen. Hij speurt naar verdachte vaartuigen die proberen illegale waar aan land te brengen. Martina geeft vol gas om de volgende waterhorde te nemen als hij een verdacht bootje heeft opgemerkt. Het blijkt loos alarm te zijn. Snelheid is essentieel in deze dage lijkse operaties. De tegenstanders - smokkelaars die van alles aan boord kunnen hebben, maar vooral drugs - Als wij een partij drugs in beslag nemen, zie ik dat als een overwinning hebben wendbare speedboten. Het is een voortdurend kat-en-muisspel. Toeristen die Curasao bezoeken, hebben geen weet van wat zich op het water allemaal afspeelt. Produ cent Remco Garcia, zelf geboren op Curasao, bedacht liggend op het strand en omringd door Nederlandse toeristen het plan voor een docu mentaireserie die vooral de strijd tegen drugssmokkelaars in beeld brengt. ,,Er gebeurt veel spannends op het water rond Curasao, Bonaire, Sint Maarten en Aruba. Mensen proberen van alles aan land te brengen: drugs, vluchtelingen, zeldzame dieren. En er is illegale visserij. Er zijn ook veel zwemmers die moeten worden ge red. Die komen in de problemen om dat ze zichzelf overschatten en de kracht van het water onderschatten. Al die activiteiten van de kustwacht komen in deze serie aan bod.'' Partyboot Op Curasao wordt veel strenger opgetreden tegen drugsbezit dan in Nederland. Dat ervaart een gezel schap Nederlandse jongeren op een partyboot die in de eerste aflevering van Kustwacht Caribisch Nederland wordt gecontroleerd. De kustwacht neemt daarbij geen halve maatrege len. Protesteren helpt niet. Iedereen moet zijn tas openen. Bij een van de meisjes wordt een kleine hoeveel- Verschillende theaters worden woensdag omgebouwd tot een kapsalon, massagestudio of een schoonheidssalon waar ook wordt opgetreden. Behalve cabaretiers Jochem Myjer en Claudia de Breij doen ook Dolf Jansen, Theo Maassen, Roué Verveer en Rayen Panday mee aan de actie. Bezoekers, die niet hoeven te betalen voor een kaartje, kunnen een behandeling krijgen terwijl een van de arties ten optreedt. De actie is opgezet omdat theaters nog niet open mogen, maar onder meer kap pers en schoonheidssalons wel. De cultuursector blijft tot ten minste 25 januari dicht. Het idee van de 'Kapsalon Theaterdag' begon bij Diederik Ebbinge, die theater De Kleine Komedie in Amsterdam heeft omgedoopt tot Kapsalon De Kleine Komedie. Klanten kun nen een afspraak maken voor een bezoek aan de kapper, ter wijl op het podium artiesten op treden. Het Amsterdamse thea ter houdt zich wel aan de coro namaatregelen: maximaal vijftig man, mondkapjes en QR-code tonen bij binnenkomst. Sanne Wallis de Vries vond het idee van de Promenade maker zo leuk, dat ze aan hem vroeg of ze het landelijk mocht uitrollen. Zelf treedt ze op in het Rensentheater in Emmen. Ebbinge liet eerder via Twitter weten 'nogal veel aanmeldingen' binnen te krijgen. Ook theater Walhalla in Rotterdam, het Parktheater in Eindhoven en Theater Orpheus in Apeldoorn doen mee. Alle deelnemende theaters staan vermeld op de In- stagrampagina van Kapsalon Theater. KIJKT TV Het is om te kotsen, wat deze zaak blootlegt. MAANDAG 17 JANUARI 2022 PC MUZIEK Steeds meer bands en arties ten verkopen hun muziek- rechten. Onder anderen Bruce Spring steen, David Bowie, Bob Dylan en Paul Simon kre gen er miljoenen dollars voor. Experts ver wachten dat meer artiesten zullen volgen. MUZIEK Céline Dion heeft haar Ame rikaanse tournee stopgezet van wege gezond heidsproblemen. De zangeres moet herstellen van 'ernstige en aanhoudende spierspasmen', laat ze in een verklaring weten. Kat-en-muisspel op de golven rond Curasao Ab Zagt - Girsley Martina, kustwacht De landelijke protestactie Kapsalon Theater die komiek Diederik Ebbinge en cabare tier Sanne Wallis de Vries heb ben opgezet krijgt massaal steun. - Hanneke van Houwelingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 16