bolderman nl Boek uw re^s 'nc^-ons Garantiepakket!* Trump op tournee in Arizona: 'We gaan een comeback maken' p Hl Steun voor Johnson 11 Met een lange speech in de woes tijn trapt Trump het campagnesei zoen in de aanloop naar de Con gresverkiezingen in november af. ,,We gaan een comeback maken zoals niemand die ooit gezien heeft'', voorspelt de man die ook steeds nadrukkelijker zinspeelt op een nieuwe presidentscampagne. ,,In 2024 gaan we het Witte Huis terugnemen'', zegt hij in Arizona. Zijn beroemde slogan heeft hij voor de gelegenheid al opgefrist: Make America Great Again, Again. Oftewel: we maken Amerika nóg een keer groots en geweldig, is zijn boodschap. Alle grootste hits uit zijn eerste campagnes komen terug - harde retoriek over illegale immigratie en aanvallen op de pers, bijvoor beeld. Maar centraal staan nu zijn verzinsels over 'valsspelen' op grote schaal in de presidentsver kiezingen van 2020. Hij verloor toen. Dat hij eigenlijk gewonnen zou hebben is een fabel, tientallen keren ontkracht in rechtbanken en hertellingen. Eindrapport Juist Arizona speelt een belang rijke rol in Trumps fantasieën over gestolen verkiezingen. Daar lieten zijn bondgenoten een omvang rijke audit uitvoeren - waaruit bleek dat Biden rechtmatig ge wonnen had. Trump verdraait nu het eindrapport en zegt dat er tien duizenden 'zeer verdachte' stem men gevonden zouden zijn. ,,We kunnen hen er niet mee laten weg komen'', waarschuwt hij de fans die komen luisteren. Sinds hij met grote tegenzin ver trok uit het Witte Huis, hield Trump slechts enkele politieke bijeenkomsten. Maar dit jaar is hij van plan weer veel zichtbaarder te zijn in de aanloop naar de Con gresverkiezingen in november Trump heeft de Republikeinse partij nog steeds stevig in zijn C We maken Amerika nog een keer groots en geweldig, is Trumps boodschap greep. De partijgenoten die hem de waarheid vertellen en de ver kiezingsuitslag verdedigen krijgen de wind van voren, zodanig dat ve len van hen besloten terug te tre den. Een ruime meerderheid van de Republikeinse kiezers ziet Bi- den als onrechtmatige president. Dat idee leidde vorig jaar tot de bestorming van het Capitool. Trump wakkert de woede in zijn eerste campagnespeech opnieuw aan. Hij spreekt in Arizona over de verdachten van de aanval op het Capitool als 'politieke gevange nen' die in 'vreselijke' omstandig heden worden vastgehouden. Niet zijn aanhangers, maar FBI-agenten zouden achter de aanval zitten. Legeschappen Daarnaast beklaagt Trump zich over alledaagsere zaken waar veel Amerikanen op dit moment met opgetrokken wenkbrauwen naar kijken: stijgende prijzen, af en toe lege schappen in supermarkten, tijdelijk gesloten scholen door co rona en de wanordelijke terug trekking uit Afghanistan afgelo pen zomer. Daarover heerst on vrede onder kiezers - iets wat Trump zou kunnen uitbuiten. ,,Dit land gaat naar de hel.'' Hij noemt zichzelf de 'antivacci- natieplichtpresident', hoewel hij heeft bevestigd dat hij zelf de derde oppepprik tegen het corona virus heeft gekregen en zijn ach terban opriep dat ook te doen. Juist onder zijn aanhangers heerst vac- cinatiewantrouwen. In Arizona herhaalt hij zijn oproep niet. Eerste besmetting met omikron drie weken voor begin Olympische Spelen Aan de vooravond van de Olympische Winterspelen in Peking is in de Chinese hoofd stad de eerste coronabesmet ting van de omikronvariant vastgesteld. Alle mensen die contact hebben gehad met de besmette persoon worden ge test en mensen die op dezelfde plekken zijn geweest, moeten zich meteen melden bij de au toriteiten. De Chinese autoriteiten zei den op een persconferentie dat de Olympische Winterspelen, die op 4 februari moeten begin nen, nog niet in gevaar zijn. Eerder werd de omikronvariant al vastgesteld in Sjanghai en de provincie Guangdong. China voert een enorm streng beleid rond het corona virus. Steden waar een kleine uitbraak is, worden volledig op slot gegooid. Mensen mogen dan nog amper hun huis ver laten. Zover is het nog niet in Peking. China wil 'simpele, veilige en goede' Winterspelen organiseren. Jongen (16) dood door schotwonden Gijzelaars vrij, dader overleden Olifant sterft door plastic Eis doven: tolk groter ff ffcfff.fff V Geld-terug-garantie Repatriëringsgarantie Omboekgarantie 5 dagen All-inclusive Drielandenreis Valkenburg 8/12 dagen Lutago in Zuid-Tirol 8 dagen Zwitserse Alpen, Glacier- en Mont-Blanc Express 12 dagen Toscane, Bloemenrivièra, Cinque Terre en de Cöte d'Azur 12 dagen Werelderfgoed Adriatische kust, UNESCO-rondreis 14 dagen Rondreis Griekenland Bij Bolderman w M f -_frr|r| - f ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 aanbetalen niet verplicht! 'g&U ÊJ n f f ff HÊ boekingen: www.bolderman.nl De Trump-show is weer op tournee: in Arizona brengt de oud-president van de VS zijn verhalen over gestolen verkiezingen aan de man. En dat zal hij dit jaar geregeld blijven doen. Oud-president Trump trekt nog steeds veel publiek. foto afp Florence PEKING AMSTERDAM Een 16-jarige jongen is gister avond aan schotwonden over leden in Amsterdam. Het inci dent gebeurde rond 19.00 uur in een woning in Amster dam-Zuidoost. Hulpdiensten rukten nog massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten. Volgens Het Parool heeft de politie twee jongens van onge veer dezelfde leeftijd als het slachtoffer aangehouden. Het zijn mogelijk vrienden van hem. De krant zegt dat de schutter is gevlucht. HOUSTON De man die vier mensen gij zelde in een synagoge in de Amerikaanse staat Texas was een Brit, melden Britse media. De man is dood aangetroffen nadat speciale troepen de gij zeling in Colleyville bij Dallas en Forth Worth hadden beëin digd. De vier gijzelaars kwa men ongedeerd vrij. De gijzel nemer begon zijn actie zater dag tijdens een livedienst op Facebook. Hij zou Aafia Siddi- qui vrij willen krijgen, een isla mitische terrorist. LONDEN Oliver Dowden, de voorzitter van de Conservatieve Partij, vindt dat Boris Johnson premier van het Verenigd Konink rijk moet blijven. Dat ondanks de illegale borrels in zijn tuin tijdens de coronalockdown. Dowden verwacht dat de regering nu de feestjes ver biedt. COLOMBO Sri Lanka sluit een enorme vuilnisbelt af met een diepe greppel, nadat wilde olifanten plas tic aten en stierven. Meer dan twintig olifanten kwamen zo aan hun einde. HOUTEN Het Dovenschap is niet blij met de nieuwe vorm van de coronapers conferentie. De doventolk was 'in een postzegel' rechtsonder in het beeld te zien en niet zoals eerder groot in het mid den. Veel dove mensen konden de gebarentolk nu niet volgen, meent de organisatie. Mm pp i 7 Si Sn f l'ljj j j p"? Vertrekdata: 4,16 apr/14,30 mei 11,27 juni 6,22 aug/ 3 sept etc. Vertrekdata: 30 apr/9,14,23,28 mei/6,11,20,25juni/4, 9 juli etc. Vertrekdata: 13,27 juni/ll, 25 juli 8,22aug/5,19sept/3 okt. Vertrekdata: 18,25 apr/2, 9,16,23, 30 mei6,13,20,27juni/4 juli etc. 1 Vertrekdata: 4,25 apr/9,16,23,30 mei 16,27juni/5,19 sept etc. Vertrekdata: 9,30 apr 121 mei 4, 18 juni/27 aug 10sept/l, 22 okt. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.'Bekijk de voorwaarden op onze website. M M M M M M M MM MM Prijs p.p.o.b.v. 2 pers. kamer excL Calamiteitenfonds, reserveringskosten 6 SCk-bijdrage GO MAANDAG 17 JANUARI 2022 Karlijn van Houwelingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 11