Geld&Geluk MIJN BORSTEN ZIJN MIJN KOOP De operaties die van Gwen een vrouw maakten, zijn grotendeels vergoed. 'Ik hoefde maar 2000 euro zelf te betalen.' Gwen 'Ik ben afgekeurd vanwege artrose, reumatische aandoeningen en rugproblemen. Ik werkte in de horeca en deed een banket bakkersopleiding. Nog steeds maak ik veel lekkers. Met mijn broodbakmachine bak ik voor mensen met een krappe beurs.' Carola 'Ik heb nooit schulden gehad, zoals jij, maar doordat ik na mijn scheiding in mijn eentje voor mijn kinderen moest zorgen, ben ik gewend krenterig voor mezelf te zijn.' Gwen 'Omdat Carola fulltime werkt, doe ik de boodschappen en het huishouden. Daarin is niets veranderd sinds mijn transitie. Al voor ons trouwen wist Carola dat ik anders in elkaar stak dan een gewone man. Stap voor stap konden we eraan wennen dat ik Gwen werd.' Carola 'Hij heette eerst Waldo. Ik vergis me, zij heette eerst Waldo. Ik ben op mijn dertigste begonnen extra pensioen op te bouwen, om ooit iets leuks te doen met mijn kleinkinderen. Maar die heb ik niet. Nu mag jij geld uitgeven. Bijvoorbeeld aan pruiken.' Gwen 'De pruik die ik draag kost 700 euro. Een keer in de anderhalf jaar vergoedt de verzekering een nieuw haarwerk.' Carola 'De geslachtsveranderende operaties werden ook grotendeels vergoed.' Gwen 'Keurig geregeld. Het kwam neer op 12.000 euro, waarvan we zo'n 2000 zelf hebben betaald en 10.000 werd vergoed.' Carola 'Voor mezelf zou ik zulke bedragen nooit uitgeven, maar jij kan alles van me krijgen.' Gwen 'Ik heb lastige tijden gehad, emotioneel, maar ook financieel. In de schuldsanering gezeten, moest van vijfentwintig gulden per week leven. Sinds mijn transitie sta ik steviger in het leven. Ben ik opener en gelukkiger.' Carola 'Als jij gelukkig bent, ben ik het ook.' Gwen 'Het doet me veel dat Carola altijd naast me is blijven staan. We delen alles. De hypotheek staat op ons beider naam. Door de lage rente betalen we nu maar 500 euro. Carola betaalt de vaste lasten.' Carola 'Jij de boodschappen.' Gwen 'En tanken. Ik heb al tien jaar WIA.' Carola 'Langer. Toen we elf jaar geleden trouwden had je die al.' Gwen 'Als we straks AOW hebben, kunnen we het huis misschien verkopen en van de overwaarde iets huren, zodat we een vrolijk pensioen hebben.' MEZZA19 Carola Bank (59) is klantcoördinator bij een niet-medische thuiszorgorganisatie. Gwen Bank (60) doet vrijwilligerswerk bij een hospice en zingt. Ze wonen in een koop huis in Amstelveen. BESTE KOOP Carola 'Een e-reader. Ik lees drie boeken per maand.' Gwen 'Mijn borsten, cup D, in 2019. Ze kostten 4500 euro. Nu heb ik een vrou we lijk voorkomen.' GROOTSTE MISKOOP Carola 'Sandalen met sleehak, ik vind ze te zwaar.' Gwen 'Een Opel Astra, kostte met reparaties erbij 10.000 euro.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 99