'Niet. Mensen zeggen altijd dat ik op vrouwen val. Dat is helemaal niet zo. Ik ben dertig jaar samen met Minka en zij is toevallig een vrouw. Ik heb vóór haar ook relaties met mannen gehad. Ik word verliefd op mensen. Toen bekend werd dat ik een relatie met een vrouw had, werd ik meteen door bladen als Opzij, radiostations en scholen uitge nodigd om als boegbeeld te funge ren. Ik wilde daar niks van weten. "Maar je kunt als voorbeeld dienen voor andere meisjes," zei Mo. Daar had ik geen zin in, ik dacht: die meisjes moeten zelf maar uitzoeken hoe ze ermee omgaan. Ik vond mijn partnerkeuze niks bijzonders. Ook voor mijn ouders was het geen thema. Het enige wat mijn vader zei was: "Wel jammer dat ik dan geen kleinkind krijg." "Daar zijn allerlei andere manieren voor, pap." Pas nu denk ik: misschien had ik toen inderdaad iets kunnen betekenen voor andere meisjes. Gelukkig is het tegenwoordig voor veel jongeren geen issue meer of je hetero, homo, bi of transgen- der bent.' 'Het hele leven is kwetsbaar. Ik ben voort- durend bang geliefden te verliezen. Mijn zus, mijn nichtje, een goede vriendin - ze zijn allemaal op jonge leeftijd gestorven. Als moeder laat ik de gedachte niet eens toe dat er iets met mijn kind zou kunnen gebeuren. En natuurlijk zijn er genoeg dagen dat ik slecht in mijn vel zit, naar mijn veranderende lichaam kijk en mezelf stiekem afvraag: ben ik echt niet te oud om nog te zingen? Maar ik blijf niet lang hangen in gepieker en denk al snel: schouders eronder, hup en weer door.' MEZZA 17 een ander, bespreken we dat.' In hoeverre speelt je seksuele geaardheid een rol in je leven? Je straalt kracht uit. Waarin ben je kwetsbaar?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 97