'Dan kijk ik naar mijn lichaam en denk: ben ik echt niet te oud om nog te zingen?' Suzanne Marie Klemann 'Waanzinnig natuurlijk.' Ze schiet in de lach: 'Zijn fans klaagden omdat er tijdens die tour nauwelijks afterparty's waren. Hij luisterde na zijn optreden liever met Mo en mij op zijn hotelkamer naar muziek, of wilde de opnames van de show terugkijken.' 'Helemaal niet. Ik ben dankbaar dat er nog steeds belangstelling is voor onze muziek. Zingen is mijn grote passie, en daarvoor krijg ik nog betaald ook. De adrenaline- kick die optreden me geeft, blijft verslavend. Elke keer is het weer spannend: gaat het ons lukken? Krijgen we de zaal enthousiast? Het maakt mij niet uit of ik in een stadion speel voor zestigduizend mensen, in een zaaltje voor veertig man, voor de koning en koningin of voor buschauffeurs. Ik wil maar één ding: een mooie herinnering achterlaten. 'Ook daar wil ik mooie herinneringen creëren. Door covid ligt dit werk nu stil, huwelijken worden uitgesteld. En uitvaarten waar nauwe lijks iemand bij mag zijn, wil ik liever niet begeleiden.' 'Tot een van ons doodgaat, zei Mo van de week nog. En zo is het. Voor zingen ben je nooit te oud. Als tiener dacht ik daar anders over. Ik weet nog goed dat ik Sandra Reemer op de televisie zag zingen en dacht: zou je niet eens stoppen?' Met rollende ogen: 'Ze was pas veertig. Loïs Lane bestaat al 37 jaar. Onze tour ter ere van ons 35-jarig jubileum is door corona twee keer uitgesteld en nog steeds hebben we niet alle optredens kunnen doen. Een financiële strop. Je zou denken dat wij een vette spaarrekening hebben, maar dat is niet zo. Ik heb een dak boven mijn hoofd en te eten, maar daar moet ik hard voor werken. Het enige voordeel van onze lege agenda's is dat ik meer tijd heb voor onze ouders, die nu 86 en 88 zijn. Ik probeer goed voor ze te zorgen. Onze band was al hecht, en is hierdoor nog sterker geworden.' 'Die heb ik van mijn ouders; echte overlevers. Ongelooflijk knap hoe ze zelfs na de dood van Caroline overeind bleven. Mijn vader groeide op in de Hongerwinter, hij werd door zijn ouders de straat op gestuurd in Amsterdam om eten te zoeken. En mijn moeder komt uit een gezin dat het Jappenkamp over leefde. Ze kwam als dertienjarig meisje in haar uppie op een nonnen- kostschool terecht in Rotterdam. Hup, schouders eronder en door gaan als het tegenzit, gaven ze ons mee. En word nooit financieel afeankelijk van een man, zei mijn moeder. Ze was juf op onze lagere school, en werd daarna basis schooldirecteur. Heel bijzonder in die tijd. Mijn vader en zij waren veel van huis, maar we zijn met veel liefde opgegroeid. Elke avond zaten we met z'n vijven van zes tot acht uur aan tafel.' Je ouders, je zus en jij zijn al heel lang samen met dezelfde partner. 'Minka en ik ruim dertig jaar. Ik ben nog steeds verliefd op haar en vind haar bloedmooi. We laten elkaar vrij en gunnen elkaar een eigen leven. Net als ik houdt ze intens van haar werk. Zij is een van de bekendste production designers van Nederland; ze heeft series gemaakt als Dunya Desi, Gooische Vrouwen en Baantjer. Laten jullie elkaar ook vrij in de liefde? 'Of we ook seks hebben met anderen bedoel je? Mensen zijn dieren en niet bedoeld om mono gaam te zijn. Ik geloof niemand die zegt: ik ben nog nooit op iemand anders verliefd geweest. Dat kan niet. Het is niet zo dat Minka en ik een open relatie hebben - zulke relaties zie ik altijd stranden. Maar als een van ons gevoelens heeft voor Hoe vond je het om met Prince te werken? Tegenwoordig spelen jullie voornamelijk op bedrijfsfeesten. Wringt dat? Ik zie een parallel met je werk als ritueelbegeleider bij huwelijken en uitvaarten. Hoelang blijf je nog optreden met Loïs Lane? Tegenslag lijkt jou niet klein te krijgen. Waar komt die veerkracht vandaan? GEBOREN Amsterdam, 25 januari 1963 OPLEIDING havo, vwo, propedeuse rechten LOOPBAAN vormt samen met haar zus Monique de band Loïs Lane. Ze zong ook bij de band Girls Wanna Have Fun, presenteerde onder andere Countdown: The Files, deed in 2016 mee aan Expeditie Robinson en dit jaar aan Wie is de mol? Ook is ze trouwambtenaar en begeleidt ze ceremonies bij begrafe nissen vanuit haar bedrijf De Ceremonie GETROUWD met Minka Mooren MOEDER van Uma (14) 16

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 96