'Ik ben toch gewoon een oude hippie' ->• "f/k 'Ik had veel nieuwe liedjes gemaakt en die uitgeprobeerd tijdens optredens vorig jaar. Dat was leuk, we hadden al twintig jaar niet meer op poppodia gespeeld. Ik merkte dat de nieuwe muziek goed viel, dat er iets gebeurde in het publiek. Daarnaast denk ik dat muziek juist nu van groot belang is. Voor veel mensen zijn het eenzame tijden. Er is weinig dat zoveel kan doen voor je stemming als muziek. Daarom wilde ik dat Subliem gebaar een krachtig album zou worden. Liefdevol ook. Uit eindelijk kom ik met mijn liedjes altijd weer uit bij de liefde. Waarschijnlijk ben ik toch gewoon een oude hippie.' BIJPRATEN 'Dat zit in mezelf, er komen altijd weer nieuwe ideeën voor liedjes. Al vind ik het voor inspiratie ook prettig om te reizen - een tour door Nederland of België, een avond in een stad als Alkmaar, mensen spreken. Dat mis ik. En ook verre reizen. Ik vind Nederland het mooiste land om naar terug te keren, maar dan moet je wel eerst gaan. Dat dat niet kon, betekent dat de liedjes meer uit mezelf moesten komen. Er zit veel liefde in, maar ook iets van naastenliefde. Er staat een ode aan de luisteraar op, die de optredens natuurlijk ook mist. En verder denk ik dat een beetje naasten liefde nooit kwaad kan. Dat maakt het leven zoveel aangenamer.' MEZZA 9 S* xj HET LEVEN VAN TONY (Ricky Gervais) is op z'n kop komen te staan nadat zijn vrouw aan kanker is overleden. Het hoeft van hem allemaal niet meer, maar hij heeft zijn hond en moet verder. Met vallen en opstaan lukt dat. Tony heeft al veel overwonnen, maar in dit derde (en laatste) seizoen van deze ultieme lach-en-een-traan- serie staat hem nog genoeg te doen in zijn zoektocht naar het hervinden van geluk. After Life, te zien op Netflix Zanger FRANK BOEIJEN (64) brengt met Subliem gebaar zijn dertigste album uit. Je vond dat de tijd weer rijp was voor een nieuw album. Waarom? Waar haalt een oude hippie na dertig albums z'n inspiratie vandaan? Subliem gebaar, 16,99 (cd) en te beluisteren via de streamingsdiensten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 89