Zelfgekozen dood Licht gezond Johan Goossens ROEREI VOOR EEN ZEVENJARIGE Mijn hart brak een beetje 'De onveilige poel was oneindig veel dieper' toen ik las over Ellen die voor haar twee jongere halfzusjes zorgde: 'Als zevenjarige maakte ik scrambled eggs voor ze. Of appel met suiker en kaneel. Ik wilde dat ze vitaminen binnenkregen.' En, zo schrijft journalist Marieke Buijs op pagina 23: 'Ze pakte geld voor bood schappen uit haar moeders portemonnee, zodat niet alles opging aan drank. Ze leegde asbakken, gooide lege flessen weg en ontfermde zich over hun rommelige tuin in een poging niet op te vallen in de buurt.' Als het daarbij was gebleven, was Ellen er misschien nog geweest. Maar het bleef daar niet bij. De onveilige poel was oneindig veel dieper. Het maakte dat Ellen het leven niet kon verdragen en op 43-jarige leeftijd afscheid nam. Ik dacht aan Ellen toen mijn zevenjarige en ik eindeloos zijn fantasiespel met de knuffels speelden. Zijn lievelings voor het ontbijt én de lunch: roerei met ketchup. Gemaakt door ondergetekende. Hij brengt als 'chef bestek' de vaat naar het aanrecht, maar verder laat hij zich graag bedienen. Zo zorgeloos zou het voor alle zevenjarigen moeten zijn. Juist vanwege alle kleine Ellens ben ik opgelucht dat de basisscholen deze week weer open zijn. Zodat er daar mensen zijn die zich kunnen ontfermen over de kinderen voor wie het leven niet zo zorgeloos is. Het lukte Ellen niet het leven te verdragen Zwengel maar aan, die airfryer! Over gênante situaties op de werkvloer MEZZA 3 Sara van Gorp (48) Chef Mezza en moeder van twee zonen van 7 en 12. tl' sST»1* „ot* 4 Mijn weekend 7 Heleen van Royen 8 Zin in 11 Egbert Jan 12 Interview Suzanne Klemann 19 Geld Geluk 20 Overwinteren in Selv^r 34 Schrijver spreekt Franco Faggiani 38 Nu lezen 39 Mijn boek Nelleke Noordervliet 40 Jan Rot 41 Puzzels 45 BV De Liefde 46 Hemd van het lijf Dries Roelvink COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef), Els Rozenbroek (frl) Vormgeving Ron de Hoog (frl), Très Melis (frl) Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 83