Dag huis! 'We zouden het huis het liefst oppakken en meenemen' m 9 ruimte. Maar, zoals ik al eerder zei: Het was vooral het gevoel. Dit huis heeft een ziel. Hier is in geleefd. Toen we hier net woonden, liep er op een mid dag in november een oude man heen-en-weer voor het huis, samen met een jonger stel. Op een gegeven moment belden ze aan. Die meneer was in dit huis geboren en zijn kleinkinderen vroegen of hij nog even mocht kijken. Dat was zó bijzonder. Dan staat er plotseling iemand in je woon kamer die hier in de jaren twintig van de vorige eeuw is geboren en op het eind van zijn leven nog even terug komt." ,,Onze dochters zitten het liefst op hun kamer, dat is echt hun plekje. Ik zit het liefst in de keuken, dat heeft iets gezel ligs. Maar misschien heeft dat ook iets met mijn Franse af komst te maken. Ik ben gebo ren en opgegroeid in Parijs. Kijk, dat kan je wel zien, er hangen overal foto's van de Eiffeltoren. En we zijn alle maal gek op de tuin. Het uit zicht op de tweede verdieping is ook geweldig. We hebben overwogen om daar een heel groot panoramaraam te plaat sen, maar dat is er nog niet van gekomen. Misschien een idee voor de volgende bewoner. Het mag, je hebt er zelfs geen vergunning voor nodig." Onze oudste dochter is inmid dels achttien en studeert en de jongste is dertien en gaat in Goes naar school. Dus het zou makkelijker zijn om in een grotere plaats te wonen. Dichtbij het stadscentrum, de winkels en het station. Maar, als we heel eerlijk zijn zouden we het huis het liefst oppak ken en meenemen." ontspanning. Chocomelletje erbij. Het is lekker relaxt." Het is deze lockdown druk in de bibliotheek, merkt domeinspecia list Henk Kosters. In de kerstva kantie zag hij veel gezinnen met kinderen, die een uitje zochten. Nu zijn het ouderen én jongeren. ,,Het is een plek om anderen te ontmoeten. Shoppen gaat niet, dus spreken ze af aan de leestafel." De ZB is blij met de extra aanloop, zo lang mensen zich aan de coronare- gels houden. ,,We willen graag dat de bibliotheek de huiskamer van de stad is. Een plek waar mensen graag vertoeven, zonder dat het ze wat kost." Essentiële voorziening Tijdens de vorige lockdowns moest de ZB dicht. ,,Ik denk dat de overheid heeft ingezien dat het een essentiële voorziening is", zegt Kosters. ,,We bieden een plek aan jongeren om te studeren. Bo vendien kunnen we ouderen digi taal op weg helpen. Veel mensen komen hier langs, omdat ze niet weten hoe ze een afspraak voor de boosterprik moeten maken, of omdat ze hun coronabewijs op hun telefoon willen zetten." Bram (89) en Nellie (82) Heijstek zijn daar een voorbeeld van. ,,We hebben allebei een boosterprik ge had, maar we weten niet hoe we die op onze telefoon moeten krij gen", legt Nellie uit. ,,Onze kinde ren hebben het wel uitgelegd, maar dat werkte niet. En ze wonen niet in de buurt. We zijn heel blij dat we bij de bibliotheek terecht kunnen voor hulp. Je kunt hier zó naartoe hè. Het kost niks. Dat vind ik echt bijzonder." Ze laat haar te lefoon zien, met de QR-code. ,,Kijk, nu staat ie erop hoor!" Achter elk huis zit een verhaal. In Dag Huis vertellen mensen waarom ze hun huis kochten, wat ze er hebben meegemaakt en waarom ze het verkopen. Deze week: Dijkstraat 10 in Hansweert. RACHEL VAN WESTEN Na de geboorte van hun tweede dochter, werd het Haagse appartement van Estelle Mulder en Daniël van der Raaf te klein en gingen ze op huizenjacht. Ze bekeken woningen in heel Nederland en vielen uiteindelijk als een blok voor de oude pastorie aan de Dijkstraat in Hansweert. Het was liefde op het eerste gezicht. Toch staat het huis nu te koop. Voor ons werk waren we niet afhankelijk van een bepaalde plaats, dus tijdens onze hui zenjacht hebben we overal en nergens huizen bezichtigd: Van Nijmegen tot Amsterdam en van Groningen tot Lim burg. We bekeken vooral nieuwbouw, maar toen we deze oude pastorie vonden, besloten we om eens te gaan kijken. We kenden heel Zeel and niet en hadden nog nooit van Hansweert gehoord, maar we zijn in de auto gestapt en hiernaartoe gereden. We ston den nog in de hal toen we el kaar aankeken en op dat mo ment wisten we allebei: 'Dit is het'. Het was puur een gevoel. Het voelde als thuiskomen." We waren niet op zoek naar een speciale stijl, maar dit vonden we gelijk prachtig. Het huis was volledig gerenoveerd, dus we konden er zo in. Het is een heel bijzonder pand. Doordat het tegen de kerk ligt, zie je het zonlicht door die kerkramen schijnen als je in de tuin zit. Dat heb je nergens. Boven kan je de Wester- schelde zien. Echt waar, je ziet de schepen zo langsvaren. En we hebben hier een zee van De oude pastorie aan de Dijkstraat 10 ligt tegen de kerk. De voormalige pastorie ligt aan de Dijkstraat 10 in Hansweert op een per ceel grond van 371 vier kante meter. Het vloerop pervlak bedraagt 266 vierkante meter. De voor malige pastorie is ge bouwd in 1912 en staat te koop bij Van Dijk Make laars. Vraagprijs is 478.000 euro kk. Wat is jullie favoriete plek in dit huis? Jullie klinken zo positief over dit huis. Waarom gaan jullie het verkopen? GO ZATERDAG 15 JANUARI 2022 coronatijd' Mariska Zagers uit Middelburg komt bij van haar mantelzorgta ken. Esmee Louwerse (18, links) en Isabel van Langevelde (19) uit Middelburg studeren samen in de bieb. foto's dirk-jan gjeltema Daniël van der Raaf en Estelle Mulder met hun doch ters Mila (l) en Skylar in de eetkamer naast de keu ken. FOTO'S MAR- Jullie woonden in Den Haag, hoe kwamen jullie in Zeeland terecht? Je vertelde dat jullie ook naar nieuwbouwhuizen hebben ge keken. Waarom toch gekozen voor een oud pand? CELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 57