Hazelaar en De Nooijer duo bij Goes 15 Jurriaan van Poelje terug naar zijn roots Hazelaar is dit seizoen nog trainer van Oostkapelle/Domburg dat bovenin meedraait in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Verdeeld over twee periodes is hij nu aan zijn achtste seizoen bij de club bezig waar hij ook als speler zijn beste jaren beleefde. Bij Goes gaat hij samenwerken met Dennis de Nooijer die nu nog bij eersteklasser Terneuzense Boys aan het roer staat. Eerder trainde Hazelaar ook Yerseke (daar was hij in het seizoen 2017/2018 hoofdtrai ner) en bij JVOZ. ,,Hij heeft ook de intentie uitgesproken om de Uefa A-licentie te gaan halen in de toe komst'', laat Goes weten. Daarmee mag hij in de eerste klasser en hoger trainen. Goes staat dit seizoen nog onder leiding van Kevin Hollander. Hij is aan zijn tweede jaar bezig bij de club die momenteel laatste staat in de derde divisie. Hollander gaat volgend seizoen aan de slag bij Ter- neuzense Boys. Deze club en Goes ruilen dus van trainer. Komend seizoen niet meer op de fiets naar de club, maar drie kwartier rijden. Maar wanneer de reggaeklanken (zijn favoriete muziek) uit de speakers klinken en hij thuisstad Breda steeds ver der achter zich laat, gaan de ge dachten van Jurriaan van Poelje terug in de tijd. Zijn transfer naar het ambitieuze Kloetinge, waar hij een contract voor onbepaal de tijd heeft getekend, betekent namelijk: terug naar zijn roots. ,,EhmIk woon al twintig jaar in Breda, voel me meer een Breda- naar. Maar mijn roots liggen in Zeeland, daar ben ik opgegroeid. Als ik daar op het strand loop, voel ik me thuis. Ik kom er vaak, mijn vader woont in Middelburg, mijn moeder vlakbij de zee.'' ,,Heel lastig. Baronie is mijn club geworden; met onze fantastische spelersgroep heb ik een hechte band. Toen ik hier als trainer van Vlissingen op bezoek kwam (sep tember 2015), zei ik tegen mijn va der: nu kennen ze mij ook bij Baro nie, hopelijk gaat er een keer een deur open. Dichtbij huis op hoog niveau werken: die kans kwam er gelukkig. Je mag je niet zo snel Ba ron noemen, maar na zes jaar mag Mijn vader komt elke wedstrijd kijken. Dat wordt nu een stuk makkelijker voor hem ik dat wel. Daar ben ik trots op. Ik had misschien wel de tien jaar aan willen tikken, maar dat is er niet van gekomen.'' ,,Kloetinge is een club met een grote achterban. Dat vind ik leuk. Er staat een kwalitatief sterke se lectie. Het complex ligt prachtig en alle randvoorwaarden zijn perfect. Er is een technische commissie met mensen die ambitie hebben. En ze hebben er de middelen voor. De ambitie is derde divisie, met een goed plan is dat mogelijk. Zon der Baronie tekort te doen, maar ik denk dat ik bij Kloetinge heel pro fessioneel kan werken.'' Gezin Voor zijn gezin zal het even schakelen worden. Vrouwlief en zijn zoontjes Jimi (5) en Bob (3) waren voor de lockdown vaak op De Blauwe Kei te vinden, het sportpark van Baronie. Hoe druk Van Poelje soms ook kan zijn langs de lijn, wanneer de kids aan de boarding staan, krijgen ze altijd even een kus. ,,Zij zeggen altijd: ik wil bij Baronie gaan voetballen. Dit jaar zou dat ook gaan gebeuren. Maar dan werk ik er dus niet meer.'' Wie ambities heeft, kan niet altijd om de hoek werken. Dat weet het gezin. En ook bij Kloetinge zullen ze vaak komen kijken. ,,Daar wonen mijn ouders in de buurt. Dan krijg je die combinatie. Eerst bij opa of oma op bezoek.'' Voor één Van Poelje is Kloetinge in ieder geval een flinke vooruit gang. ,,Mijn vader komt elke wed strijd kijken. Helemaal vanuit Zee land. Thuis én uit. Dat wordt nu een stuk makkelijker. Het houdt in dat hij doordeweeks ook kan ko men. Dat ik daar vaker ga eten. Misschien een keer blijf overnach ten. Mijn ouders vinden het hart stikke leuk dat ik weer in Zeeland aan de slag ga. Of ze trots zijn? Dat weet ik niet, dat zal ongetwijfeld. Maar we moeten het niet groter maken dan het is.'' ,,Bij Vlissingen is het door omstan digheden niet goed afgelopen, nee. Maar dat is lang geleden. Ik vind het leuk om in Zeeland mezelfnog een keer te laten zien. Aan te tonen wie de trainer Jurriaan van Poelje is. Dat speelt wel mee. Blijkbaar sta ik er goed op de kaart, de interesse kwam vooral uit Zeeland. Dat streelt.'' Nieuw-Zeelander Montgomery staat voor jubileum bij oemoemenoe Reweti Montgomery beleeft vanmiddag zijn vijftigste wedstrijd als coach van de rugbyers van Oemoemenoe. In Middelburg ontvangt hij met zijn team Oisterwijk Oysters in de ereklasse. In de zomer van 2018 werd Montgomery trainer van de Zeeuwse club. In dat eerste jaar haalde de Nieuw-Zeel- ander met het team de pla te-finale. De totaalbalans in 49 duels onder 'Monty' is 16 zeges en 33 nederlagen. Dit seizoen heeft Oemoe- menoe het moeilijk in de ereklasse. Van de tien wed strijden werd er nog maar één gewonnen. De kick-off vandaag tegen Oisterwijk Oysters is 14.00 uur. Jurriaan van Poelje (45) sluit komende zomer zijn geliefde Baronie-boek na zes jaar. De trainer uit Breda gaat aan de slag bij eersteklasser Kloetinge en keert terug naar de provincie waar hij is opgegroeid. „Mijn ouders vinden het hartstikke leuk dat ik weer in Zeeland aan de slag ga. Ik voel me Bredanaar, maar als ik in Zeeland op het strand loop, voel ik me thuis.'' PM ZATERDAG 15 JANUARI 2022 Harro Hazelaar wordt volgend seizoen toegevoegd aan de technische staf van voetbalver eniging Goes. Hij wordt de rech terhand van hoofdtrainer Dennis de Nooijer die vorige week werd vastgelegd. Rudy Boogert Goes Harro Hazelaar. foto johan van der HEIJDEN Dennis Kas Breda Voel jij je een Zeeuw? Je hebt je hart verpand aan Breda, werkt nu zes seizoenen bij Baronie. Hoe moeilijk was het om de club te verlaten? - Jurriaan van Poelje Elke winter was er wel interesse, bij elke Zeeuwse topclub stond je op het lijstje. Waarom Kloetinge? Je vorige Zeeuwse klus eindigde in een teleurstelling: bij Vlissin- gen ben je vroegtijdig opgestapt. Ben je daardoor extra gebrand? RUGBY Jurriaan van Poelje keert volgend seizoen terug in Zeeland, bij Kloetinge. ,,Mijn vader komt elke wedstrijd van mij kijken. Helemaal van uit Zeeland. Thuis én uit. Dat wordt nu een stuk makkelijker voor hem.'' foto Pix4Profs/Joyce van Belkom 'Ik wil hier laten zien wie ik als trainer ben'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43