c Zierikzeeënaar gebruikt marathon Rotterdam voor het goede doel V'" 14 Koert van der Klooster (24) is niet zomaar een Zeeuwse jongen. Hij heeft een overdosis levenservaring. Na het overlijden van beide ouders aan kanker heeft hij vanaf zijn zeventiende zijn eigen boontjes moeten doppen. In april rent hij de marathon van Rotterdam. Hij haalt geld op voor de ziekte die zijn leven op zijn kop zette. Binnen één week tijd heeft hij al 3500 euro bij elkaar. siH v-• vu,; Toen Koert van der Klooster vier jaar was overleed zijn vader aan slok darmkanker. ,,Ik was nog heel jong, dus wist niet beter dan dat ik geen vader had. Alleen als ik bij vriendjes speelde, was het raar dat zij wel een vader hadden. Maar ik heb een prima jeugd gehad, ik woonde samen met mijn moeder en broer in Moriaans- hoofd.'' Op zijn zestiende werd zijn moe der ook slachtoffer van de ziekte. Ze had een hersentumor. ,,Toen mijn moeder overleed, had ik wel het hele ziekteproces meegemaakt. Uiteinde lijk ging ze dood op 5 januari 2014 na een coma van een week. Maar voor mij is ze verdwenen op 31 december. Toen nam ik afscheid van haar. Dat deden we met handen knijpen, want haar lichaam werkte niet meer goed.'' ,,Die week wachten op haar 'offici- ele' dood was nog het allerverve lendst. Ik denk nog steeds elke dag aan haar, maar op een dusdanige ma nier dat ik ermee heb leren leven. Ik moet dit simpelweg met me meedra gen, dat kan niet anders. Mijn moe der zei: 'Er leiden meerdere wegen naar Rome. Je moet en gaat hoe dan ook door.' Op 4 januari stond ik al- Ik voel me niet 'de jongen zonder ouders' weer te zaalvoetballen.'' ,,Nadat het uit was met mijn toen malige vriendin, stond ik er dus echt alleen voor. Ik had ook geen contact meer met mijn broer of stiefvader. Ik had en heb nog steeds een heel goede band met mijn oma. Destijds had ik drie baantjes en een weesuitkering om mezelf te onderhouden.'' ,,Ik moest alles zelf doen, zelf geld verdienen, zelf koken, zelf wassen, ga zo maar door. Dat ging met vallen en opstaan. Als ik om me heen kijk en zie waar ik nü sta, ben ik erg trots op mezelf. Ik heb een mooi appartement en heb een liefdevolle relatie met een fantastische vrouw.'' ,,Ik voel me niet 'de jongen zonder ouders'. En ik heb het niet enorm zwaar. Ik wil dan ook zeker niet te koop lopen met dit verhaal of zielig doen. Daarnaast ben ik blij dat het mij is overkomen in plaats van ie mand die het misschien niet kon handelen.'' Twee in drie weken De mentale kracht die Van der Klooster door dit heftige verhaal heeft opgedaan, lijkt ook in zijn hardlopen zichtbaar. Hij liep maar liefst twee marathons in drie weken. ,,Ik ben nu tien maanden aan het hardlopen. Dat begon gek genoeg op de bank. Ik was aangeschoten net als mijn vrienden, het idee kwam om de Kustmarathon te lopen. Ik zei dat het wel zou lukken, mijn vrienden dachten van niet. Dus toen moest Teksten zoals 'je moeder zou trots op je zijn' raken me in mijn hart ik hen wel het tegendeel bewijzen en liep na ongeveer zeven maanden trainen de Kustmarathon.'' ,,Later belde een vriend of ik mee wilde doen aan de marathon van Rotterdam. Natuurlijk wilde ik dat, hij verklaarde mij voor gek. Mijn fy- sio vond het ook geen goed idee maar ik wel. Dus startte ik een paar weken later onder de naam Lucien, de in schrijving was namelijk al voorbij dus nam ik zijn startnummer over. Het was prachtig weer en het was uiteindelijk een relaxte vier uur en acht minuten.'' ,,Voor de marathon die ik in april ga lopen, heb ik me wel netjes inge- schreven. Na inschrijving kreeg ik een pushbericht waarin me werd ge vraagd om voor KWF Kankerbestrij ding te lopen. Normaal ben ik niet zo van de goede doelen, maar dit sprak me wel aan. De insteek was om een paar honderd euro op te halen. Nadat het breder bekend werd, ontplofte het. Ik begon vorige week maandag, binnen één week stond de teller op 3500 euro. Nu bijna op 3600 euro.'' „Sommige mensen laten nog een persoonlijke boodschap achter wan neer ze doneren. Teksten zoals 'je moeder zou trots op je zijn' raken me in mijn hart. Verder is het natuurlijk geweldig om zo veel geld op te halen voor kankerbestrijding. Maar wat ik zelf het leukste vind, is wanneer mensen, waarbij kanker geen impact heeft gehad, doneren. Dat toont aan dat die mensen inzien dat het om het grotere doel gaat.'' ,,Misschien ga ik dit wel elk jaar doen, maar dat weet ik nog niet. In de toekomst wil ik nog veel marathons lopen en vooral blijven hardlopen. Verder willen Esther (mijn vriendin) en ik ooit een boerderij kopen om daar een pension van te maken. Net als wat mijn moeder ooit deed.'' Doneren kan via: https://acties.kwf.nl/ fundraisers/koertklooster. ZATERDAG 15 JANUARI 2022 PM Koert van der Klooster loopt voor zijn overleden ouders ft! RMa - - - fees Luuk Hokken Zierikzee Koert van der Kloos ter maakt zich op voor een rondje van 10 kilo meter. FOTO MARIEKE MANDE- MAKER Koert van der Klooster - Koert van der Klooster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42