II EK in eigen land te kunnen spelen 13 Aan het eind van januari 2014 begint Oranje aan het EK in Ant werpen, zonder de niet geselec teerde broers Bouzambou. De Vlissinger is tijdens het eindtoer- nooi wel toeschouwer en begint in die periode aan een ander avon tuur, bij de Belgische club Gelko Hasselt. Marcel Loosveld, nu bondscoach van Duitsland: ,,Hij heeft daarna ook nog bij FT Ant werpen en in Indonesië gespeeld. Saïd heeft zich inmiddels wel be wezen, hij is een vaste waarde ge worden bij Oranje. Hij heeft een geweldige linkervoet en in het futsal tot nu toe een super mooie carrière gehad. Ik hoop voor hem en voor Oranje dat het EK ook een succes wordt.'' Saïd Bouzambou speelde inmid dels 65 interlands en hoopt er de komende jaren nog tientallen aan toe te voegen. Dat hij zich heeft ontwikkeld tot een gewaardeerde international, dat verbaast Hicham Benhammou niet. ,,Dat had ik echt wel verwacht, ja. In mijn eerste seizoen als hoofdcoach vertrok Saïd halverwege het seizoen naar Gelko Hasselt. Hij had toen vol gens mij al rond de 20 goals ge maakt. Als Saïd het seizoen toen bij ons had afgemaakt, hadden we met Groene Ster de play-offs om het kampioenschap gehaald. Hon derd procent.'' Verdomd fijn mannetje De aanvaller is altijd heel serieus met zijn sport bezig geweest, we ten Benhammou en El Hattach. ,,Saïd werkt hard en resultaatge richt, stelt zichzelf doelen en is be reid tot het gaatje te gaan'', zegt Benhammou. ,,Hij laat zien, dat je dan ver kunt komen. Ja, het is een mannetje. Maar wel een verdomd fijn mannetje.'' El Hattach vult aan: ,,Saïd had talent, net als meer voetballers. Maar met alleen talent kom je er niet. Met hard werken schop je het verder dan met alleen Saïd heeft zich inmiddels wel bewezen, hij is een vaste waarde geworden bij Oranje talent. De laatste jaren vind ik hem nog gretiger. Door zijn mentaliteit is hij ook bij Oranje gebleven en gaat hij nu het EK spelen. Hoe mooi is dat? Wat ik wel heel jam mer vind, is dat het toernooi vrij wel zeker zonder publiek gespeeld moet worden. Maar dan nog: het blijft een EK. Mijn vriend gaat zich op het hoogste niveau laten zien. Daar ben ik trots op en ik ben niet de enige hier.'' Een EK zonder publiek, dat is voor alle betrokkenen bijzonder vervelend. Voor organisator KNVB, voor de toeschouwers die al een kaartje hadden aangeschaft en uiteraard ook voor de spelers en Openingsduel tegen Oekraïne staf van de zestien deelnemende landen. Saïd Bouzambou zou in de Ziggo Dome in Amsterdam zonder twijfel gesteund worden door een grote schare vrienden en familie, onder wie zijn oudere broers Ja- mal, Fouad en Hoessein. Hicham Benhammou: ,,Hoes- sein speelt zelf natuurlijk nog, Ja- mal en Fouad volgen hen op de voet. Voor dit seizoen speelde Saïd met FC Eindhoven een oefenwed strijd tegen FC Antwerpen. Ik ging naar die wedstrijd en kwam Jamal en Fouad daar ook tegen. Maar de allergrootste fan van Saïd was zijn vader, Mhemed. Ik krijg kippenvel als ik eraan terugdenk. Hij was enorm trots op zijn kinderen en is twee jaar geleden helaas gestorven. Een geliefde man, die maatschap pelijk betrokken was, zoals zijn kinderen dat ook zijn. Hij had tij dens het EK op de tribune moeten zitten.'' Khalid El Hattach, die zelf ook drie interlands speelde, heeft ge noten van de ontwikkeling die zijn vriend de afgelopen jaren heeft doorgemaakt. ,,De ballen die erin moeten, gaan erin.'' Hicham Benhammou is trots op wat de in ternational allemaal heeft bereikt als zaalvoetballer. ,,Kijk waar het is begonnen en kijk wat het is ge worden'', zegt de huidige coach van Tigers Roermond. ,,Van Groene Ster Vlissingen naar de Belgische competitie, naar Oranje, naar Indonesië, bij een topclub als Hovocubo gespeeld en nu bij FC Eindhoven. Ik denk dat Saïd tot nu toe echt het maximale uit zijn car rière heeft gehaald.'' Hij weet dat de Vlissingse aan valler graag nog eens in een com petitie in Zuid-Europa zou willen spelen. ,,Of dat lukt, weet ik niet'', aldus Benhammou. ,,Soms denk ik wel: stel dat Saïd en bijvoorbeeld ook Hoessein en Khalid iets jonger waren geweest toen ze met zaal voetbal begonnen. Misschien had den ze dan - met de juiste kruiwa gen, die heeft iedereen nodig - wel in Italië, Spanje of Portugal ge speeld. Misschien krijgt Saïd die kans nog als hij een sterk EK speelt. Dat zou ik hem wel gun nen.'' GO ZATERDAG 15 JANUARI 2022 - Marcel Loosveld Uitzinnig van vreugde, na een treffer tegen - toen nog - rege rend wereldkampioen Argenti nië. FOTO'S GETTY IMAGES Het EK Futsal gaat aan staande woensdag om 17.30 uur van start met het duel tussen Servië en regerend Europees kampioen Portugal. Oranje speelt die avond om 20.30 uur het openingsduel met Oekraïne. Beide duels worden afgewerkt in de Ziggo Dome in Amsterdam. MartiniPlaza in Groningen is de andere speellocatie. Oranje neemt het op zondag 23 januari op tegen Portugal en sluit de poulefase op vrij dag 28 januari af tegen Ser vië. De nummers één en twee van de poule plaatsen zich voor de kwartfinales. De fi nale van het EK, dat voor de eerste keer met 16 landen wordt gespeeld, is op zondag 6 februari in de Ziggo Dome.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 41