Charles wint 'm volgend jaar wél Q. Saïd Bouzambou heeft keihard gewerkt om 12 COLUI MN Baffly van der Hooft Een paar jaar geleden, bij een bezoek aan de jeugdopleiding van Club Brugge, sprak Pascal de Maesschalck zijn naam op zo'n manier uit, dat ik meteen het gevoel kreeg dat hij het hier over een bijzonder talent had. Zijn voor naam deed me denken aan een oom van mijn va der, zijn achternaam is zo lekker Vlaams. Onthoud de naam van Charles de Ketelaere, was de onuitge sproken boodschap die middag. Sinds een tijdje snap ik waarom De Maesschalck, die inmiddels bij AS Monaco werkzaam is, zo lief devol over de aanvaller sprak. Want Charles de Ke- telaere is de leider van een nieuwe generatie, waar ze bij de Rode Duivels heel veel plezier aan gaan beleven. Prachtige speler. Alfred Schreuder, de nieuwe baas bij Club, vergeleek hem heel voor zichtig een beetje met Lionel Messi. Waarom? Omdat De Ketelaere op het veld ook in een split second kan beslissen wat hij doet. De aanvaller wordt in maart 21 en heeft nog alle tijd. Woensdagavond werd De Ketelaere voor het tweede jaar op rij tot Talent van het Jaar gekozen. Bij de verkiezing van de beste speler - die de Gou den Schoen wint - werd hij derde, achter winnaar Paul Onuachu en Charles' ploeggenoot Noa Lang. De voormalig Ajacied snapte niks van de verdeling van de punten en de einduitslag. ,,Iedereen weet wie de beste voetballer is'', zei Lang. ,,Ik.'' Het contrast is groot tussen de twee ploeg maats. De Ketelaere is de nette, soms wat bedeesd ogende Belg, die zijn voeten laat spreken. Dat laat ste doet Lang ook, alleen gedraagt hij zich op en naast het veld anders dan d'n Charles. Lang provo ceert bijvoorbeeld graag en pakt meer gele kaarten. Op de laatste speeldag van 2021 kreeg hij rood na de pijnlijke, verloren derby tegen Cercle. Zou dat nog een rol hebben gespeeld bij de verkiezing? Wat immer bijzonder is bij de Gouden Schoen, is de verdeling van de stemmen. De Belgen kennen twee stemronden: één van janu ari tot juli, over de tweede competitiehelft van vorig seizoen. En één vanaf de zo mer tot en met december, de eerste competitiehelft van dit seizoen dus. Noa Lang kreeg in de eerste stemronde 223 punten, Onuachu had er 311. De Nigeriaan van Racing Genk kreeg vervolgens in de tweede stemronde slechts 22 punten en Lang kreeg er ook 'maar' 49. De Ketelaere scoorde in ronde 1 matig (44) maar in ronde 2 juist weer uitstekend (227). Toen bleek dat Onuachu de winnaar was, rolde Lang even met zijn ogen. Het leverde hem op so cial media veel commentaar op. De prijs had echt voor de Nederlander kunnen zijn, maar hij leek de gunfactor te missen. Dit was overigens wel zijn laatste kans op die Gouden Schoen, want Lang gaat deze zomer zo goed als zeker vertrekken, onthulde hij ook al. Ik hoop dat Charles de Ketelaere nog wel even bij Club Brugge blijft, zodat hij volgend jaar die Gouden Schoen kan ophalen. Dan kom je daarna ook net iets anders binnen, bij een buiten landse topclub. Als hij hem wint, hoop ik dat hij in zijn speech even met een knipoog verwijst naar (voormalig) ploeggenoot Lang. „Iedereen weet wie de beste voetballer is'', zegt d'n Charles dan. ,,Ikke.'' Daar is geen woord van gelogen. Zou die rode kaart tegen Cercle nog een rol hebben gespeeld? Opnieuw besmet Acht jaar na zijn debuut in Oranje, staat Saïd Bouzambou aan de vooravond van zijn eerste grote eindtoernooi. Kenners aan het woord over de zaalvoetballer uit Vlissingen, die woensdag in Amsterdam aan het EK begint. ,,Er bestond vaak een beeld van hem, dat niet klopte.'' Natuurlijk wist Hicham Benham- mou wel wie Saïd Bouzambou was, toen de coach in de zomer van 2012 bij Groene Ster Vlissin gen aan de slag ging. De aanvaller was 22 en een belangrijke pion bij de Vlissingers, die hun opmars dat seizoen wilden bekronen met pro motie naar de eredivisie. Dat lukte ook. ,,Wat me meteen te binnen schiet'', zegt de uit Tholen afkom stige Benhammou, ,,is dat er des tijds een beeld van hem werd ge schetst dat niet klopte. Zijn gedrag werd vaak als negatief bestempeld. Maar de mensen die dat deden, wisten niet dat hij een ongelofe lijke winnaar is.'' Bouzambou greep, vooral als het tijdens een wedstrijd niet liep, al les aan om een duel te doen kante len. Discussies met scheidsrech ters, tegenstanders of medespelers kwamen geregeld voor. ,,Omdat Saïd altijd wil winnen, echt bij ie der spelletje'', zegt Benhammou. ,,En iedere bal die hij schiet, moet tussen de palen zijn. Anders kon hij wel eens geïrriteerd reageren. Voor sommige mensen was dat lastig. Voor mij niet. Ik vond het heerlijk. Hij is ook echt een trai ningsbeest, die altijd wil winnen.'' Khalid El Hattach beaamt die woorden. Bouzambou en hij zijn van hetzelfde bouwjaar (1990) en schelen maar een paar maanden. Ze groeiden echter niet samen op. ,,Saïd woonde in Oost-Souburg, ik in de binnenstad van Vlissingen. Ik leerde hem op mijn veertiende of vijftiende kennen. We speelden tegen elkaar op het veld en ook tij dens toernooitjes op straat, die werden georganiseerd door jonge renorganisaties. Bij Groene Ster Vlissingen zijn we voor het eerst Wat denk je? In de tweede helft schoot hij de ene na de andere bal binnen echt samen gaan spelen.'' El Hattach en Bouzambou zijn al jaren vrienden, maar hadden een tijd lang ook een soort haat-liefdeverhouding. ,,Dat klopt'', zegt El Hattach. ,,Tijdens een training kon het er soms hard aan toegaan in de duels. Hij is aan valler, ik speelde vaak achterin, we stonden dan vaak tegenover elkaar. Daar zijn we allebei alleen maar beter van geworden. Na een training of wed strijd was het altijd weer 'liefde' hoor. We wilden al lebei altijd winnen. Saïd wakkerde het vuurtje altijd aan. Dat vind ik een mooie eigen schap." Hicham Benhammou schiet een veelzeggende anekdote te binnen. ,,Met Groene Ster speelden we in Den Haag een héél slechte eerste helft. Halverwege stond het gelijk of we stonden nipt achter, dat weet ik niet meer precies. Tijdens de rust kwam Saïd de kleedkamer binnen en begon tegen iedereen te zeuren. Terwijl hij zelf ook echt schandalig slecht speelde. Toen heb ik een paar dingen gezegd, hem echt op zijn plek gezet. Hij keek me aan en wist: nu moet ik mijn mond houden, anders wordt het heel vervelend. Maar wat denk je? In de tweede helft schoot hij de ene na de andere bal binnen. Na afloop kwam Saïd naar me toe en vroeg: wat zei je ook alweer? Dat vond ik schitterend. Het zei veel over zijn mentaliteit.'' Ja, hij weet dat Bouzambou, toen hij jonger was, niet altijd de gezelligste was in het veld. ,,Laat ik vooropstellen dat Saïd een heerlijk ventje is'', zegt Benhammou. ,,Maar als het tijdens een wed strijd niet liep, dan kon hij vaak veel gaan praten, ook tegen de scheidsrechter. Terwijl hij dat he lemaal niet nodig had. Als hij zijn mond niet hield, was het makke lijk. 'Kom maar Saïd, even banken, ga maar lekker zitten'. Hij ging er namelijk niet beter door spelen. Als hij er dan na een tijdje weer in kwam, kon hij zomaar weer het verschil maken.'' Dat doet hij ook in zijn eerste halfjaar in de eredivisie en dat blijft niet onopgemerkt. Bonds coach Marcel Loosveld haalt Saïd Bouzambou en zijn oudere broer Hoessein in januari 2014 voor het eerst bij het Nederlands team. In Sittard debuteren ze op dezelfde avond, in een vriendschappelijk duel met Hongarije (4-1-winst). ,,Wat me meteen opviel bij Saïd en Hoessein, was hun goede mentali teit'', herinnert Loosveld zich. ,,In de omgang waren het ook fijne jongens, ze waren naar iedereen toe heel netjes en positief. Toen we ze bij de selectie haalden wa ren er natuurlijk nog wel wat vraagtekens. Maar ze bevielen me enorm, in alles.'' ZATERDAG 15 JANUARI 2022 GO VOETBAL Dorst naar Feyenoord Yarick Dorst speelt volgend seizoen bij za- terdag-hoofd klasser SC Feyenoord. De 23-jarige mid denvelder uit Bruinisse komt dit seizoen uit voor tweede divisionist ASWH. Daar voor speelde hij voor Ba- rendrecht en Bruse Boys en in de jeugd van JVOZ. Dorst scoorde dit seizoen één keer in 9 wedstrijden. VOETBAL Rick van Dron- gelen is op nieuw geveld door het co ronavirus. Zijn club Union Berlin meldt dat de uit Axel afkomstige verdediger in thuisquaran- taine zit en vandaag het duel met Hof- fenheim mist. De kans is groot dat Van Drongelen deze maand door Union nog voor een half jaar wordt verhuurd. o O 5> a> 'Hij wil altijd winnen, bij ieder spelletje' Barry van der Hooft Vlissingen - Hicham Benhammou Saïd Bouzambou vorige maand in duel met de Fransman Souheil Mouhoudine, tijdens het vierlandentoernooi in Zeist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 40