Zicht op behoud 24-uurs hulp duikslachtoffers in Zeeland üm m* krantenbezorgen.nl 10 Emma May bezingt jeugd in Zoutelande 1 Kom ons team versterken bij jou in de buurt! Interesse? Meld je aan! Als klein meisje wist Emma May al dat ze muziek wilde maken. Gisteren verscheen haar tweede single, over waar het allemaal is begonnen: in Zoutelande. Als het aan haar ligt, denkt Neder land binnenkort bij de badplaats niet meer alleen aan Blof, maar ook aan Emma May. Het is de ar tiestennaam van de 21-jarige Emma Francke. Vanwege haar stu die Human Resource Manage ment woont de zangers sinds en kele jaren in Utrecht, maar ze groeide op in Zoutelande. ,,En daar kom ik nog steeds vaak." Muziek zat er al vroeg in. ,,Dat begon op mijn vijfde. Toen ik acht was, ben ik gitaar gaan spelen. In eerste instantie waren dat vooral oudere bluesnummers. Door de jaren heen heb ik ook veel covers gedaan. Op school, de CSW in Middelburg, heb ik als zangeres er varing opgedaan tijdens talenten shows. Ook heb ik bij het 800-jarig bestaan van Middelburg in de schouwburg opgetreden." Professioneel In de loop der jaren is ze zich steeds meer gaan toeleggen op het schrijven van eigen muziek. Op haar achttiende besloot ze dat pro fessioneel aan te pakken. ,,Ik ben gaan samenwerken met een artiestenmanager. Via mijn manager en door zelfte netwerken ben ik in contact gekomen met de producers met wie ik nu werk." Dat heeft inmiddels twee singles opgeleverd. Vorig jaar september verscheen Alles of niets. Gisteren kwam opvolger Klein meisje uit, een samenwerking met de talent volle producer KickoffJacks. Haar muziek valt in de categorie Nederlandstalige r&b. ,,Ik ver wacht dat het altijd een zoektocht zal blijven naar wat echt mijn stijl is, maar stapje voor stapje kom ik dichterbij." Amerika ,,Deze twee singles zijn wel echt wie ik ben, maar ik wil me altijd blijven ontwikkelen en zal probe ren beter en beter te worden. Mijn inspiratiebronnen liggen vooral in Amerika, met r&b-zangeressen zoals H.E.R. en Summer Walker. In Nederland vind ik heel tof wat Tabitha doet, maar ook bijvoor beeld Yade Lauren." Ze heeft er veel voor over om ver te komen, zonder al te hoge ver wachtingen te koesteren. ,,Ik zie muziek nog steeds als een hobby, maar ik sta er heel open in. Ik wil graag zien waar het mij kan bren gen. Dat is, denk ik, die Zeeuwse Een nummer opnemen met rapper Kevin lijkt me heel gaaf nuchterheid die ik echt in mij heb." De single Klein meisje gaat te rug naar haar jeugd. ,,Ik ben gaan schrijven vanuit de gedachte dat ik me er heel bewust van ben van waar ik nu sta en hoe ik er geko men ben. Daar ben ik dankbaar voor. Het doet me terugdenken aan de begintijd, op mijn kamertj e in Zeeland." 'Ik zal nooit vergeten waar het begon' is dan ook de sleu telzin in het nummer. Komende week verschijnt de bijbehorende videoclip, met - van zelfsprekend - Zoutelande als de cor. ,,De videoclip is opgenomen op de dijk en op het strand. Men sen die hier wel eens wandelen, zullen de plekken ongetwijfeld herkennen. Verder zijn er drone- beelden gemaakt." Bekende artiesten Optreden met haar eigen muziek zit er door de coronapandemie op dit moment nog niet in. ,,Dat is in deze tijd heel lastig, ook omdat ik nog maar net ben begonnen met het uitbrengen van eigen num mers. Maar hopelijk gaat het in de toekomst wel gebeuren. Dat lijkt me heel bijzonder." Ambities voor de komende tijd heeft ze zeker. ,,Ik wil meer num mers uitbrengen. Als ik wat verder vooruit kijk, dan zie ik wel een al bum voor me. Verder zou ik heel graag samenwerken met bekende artiesten en met hen een nummer opnemen. Dat is op dit moment echt mijn streven. Met wie? Dat zijn toch de mannelijke raparties- ten. Vooral Kevin vind ik heel gaaf. Hij mag me altijd bellen." In het Medisch Centrum voor Hy- perbare Zuurstoftherapie (MCHZ) in Goes, dat als zelfstandige kliniek is gevestigd in ziekenhuis Adrz, kunnen duikers die de decompres- sieziekte (caissonziekte) hebben opgelopen 24 uur per dag terecht voor een snelle en vaak levensred dende behandeling. Maar ook men sen met wonden of pijnklachten kunnen baat hebben bij behande ling in de hyperbare kamer, waar ze via een mondkapje onder druk honderd procent zuurstof krijgen toegediend. Koolmonoxide-slacht- offers kunnen er ook snel worden geholpen. Dat dit al jaren 24 uur per dag kan, komt vooral door de passie van arts en oprichter Tjeerd van Rees Vel- linga en zijn vrouw. Ze wonen in de buurt en zijn vrijwel altijd inzet baar. Maar die situatie is niet houd baar richting de toekomst, mede gezien de wat hogere leeftijd van Van Rees Vellinga. Om nieuwe art sen te kunnen aantrekken, is extra geld nodig. Tot nu toe betaalde het MCHZ de kosten, maar dat houdt een keer op. Daarom trok het cen trum vorig jaar aan de bel. Nadat kamervragen over de kwestie waren gesteld, heeft het ministerie van WVS aangegeven dat het aan de zorgverzekeraars is om te bepalen of deze dienst nood zakelijk is. ,,Een vreemde gang van zaken", zegt MCHZ-directeur Maarten van Tol. Hoe dan ook, dat het MCHZ zich uiteindelijk tot CZ heeft gewend, is goed uitgepakt. De zorgverzekeraar betaalt zelf voor een deel mee aan het 24-uur be schikbaar kunnen houden van de zorg en helpt mee met het zoeken van andere geldschieters. Daarbij wordt gekeken naar Defensie. Het MCHZ staat immers ook paraat voor de duikers van Marine. Desondanks is hij blij dat zijn centrum onlangs hyperbaararts Christian Heringhaus heeft kun nen aantrekken. ,,In de loop van het jaar hopen we nog twee artsen te kunnen aantrekken, zodat de 24-uurszorg richting de toekomst echt is gegarandeerd", aldus Van Tol. ,,Maar dat kan alleen als de fi nanciering voor de lange termijn rond is. Daar moeten echt nog wat stappen voor worden gezet." l>' 'k Prima verdienste per vier weken Startpremie 200,- na drie maanden Gratis de(ze) krant lezen Bezorgen van ma. t/m vrij. voor 07.00 uur, zat. voor 08.00 uur Alleen zaterdag bezorgen? Dat kan ook! Alle leeftijden maar tenminste 15 jaar premie ZATERDAG 15 JANUARI 2022 GO GOES Rolf Bosboom Zoutelande - Emma May, zangeres Er is goede hoop dat de 24-uurs hulp aan duikslachtoffers in Zeeland op de lange termijn overeind gehouden kan worden. Zorgverzekeraar CZ heeft hulp toegezegd bij het zoeken van fi nanciers en doet ook zelf een duit in het zakje. - Rob Paardekam Zangeres Emma May in Zoutelande: ,,Die Zeeuwse nuchterheid heb ik echt in mij." foto duane jong- BLOED/PVT ENTERTAINMENT 'Als ik verder vooruit kijk, zie ik wel een album voor me'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 38