Hippe kleding ruilen via een doorgeeftas 9 c Van afwasser naar eigen strandpaviljoen: droom van Bas Troost komt uit m-Z° I»#*** Zijn grootste wens is uitgekomen: een eigen strandtent. Bas Troost (26) is samen met zijn ouders de nieuwe eigenaar van Zuid Zuid West in Renesse. Patrick en Claudia Troost, de ouders van Bas, zijn bevriend met de vorige eigenaren Jo- han Landsbergen en zijn echtgenote Ineke. Zij houden het na 40 jaar in de horeca voor ge zien. In de elfjaar dat zij het strandpaviljoen runden, had de fa milie Troost al eens een balletje opgegooid. Maar toen was er nog geen sprake van verkoop. ,,Toen we in september samen de for mule 1 bezochten zeiden ze ineens 'het is mooi geweest'", vertelt Claudia. ,,We waren wel alle drie met andere dingen bezig, dus het kwam eerder dan gepland", zegt Bas. Maar ze wisten wel gelijk: dit gaan we doen. Patrick en Claudia zijn eigenaar van camping Julianahoeve, Clau dia 'deed van alles' daarnaast en Bas had sinds 2020 - vlak voordat de coronacrisis uitbrak - zijn eigen eettentje in het centrum van Re nesse geopend, Eten bij Bas. Het restaurantje staat te koop, want een strandtent, dat is waar Bas al tijd al van droomde. Hij is er zelfs zijn horecacarrière begonnen, als afwasser. ,,Later stond ik in de snackbar en achter de buitenbar." Hoewel hij is opgegroeid op de camping, direct achter de strand- overgang, ligt Bas zijn hart vooral in de horeca. Personeel blijft Bas wordt de gastheer van Zuid Zuid West, terwijl zijn ouders achter de schermen werken: zij in de administratie en hij als techni sche dienst. Alle 14 fulltime mede werkers en 15 parttimers blijven in dienst. ,,Daar zijn we heel dank baar voor", zegt Claudia. ,,Dat heeft misschien ook te maken met onze vriendschap met de vorige eigenaar, daardoor kennen veel medewerkers ons al." De familie Troost geniet van de sfeer onder het personeel dat nu volop de han den uit de mouwen steekt om te helpen bij de verbouwing. Ja, er stond een complete zaak waarin ze zó konden beginnen, maar ze wilden er hun eigen sausje over gieten. Ze hebben er zelfs een marketingbureau voor in de arm genomen. ,,We willen een merk gaan maken, laten zien dat we er zijn en mensen zo'n gevoel geven dat ze het geweldig vinden om volgend jaar speciaal voor ons weer terug te komen", zegt Bas. Er komt een compleet nieuwe inrich ting, buiten komen nieuwe vlag gen en het paviljoen wordt aange kleed met banners met foto's. ,,Als We willen graag dat mensen volgend jaar speciaal voor ons weer terugkomen. je over de duinovergang komt, lijkt het straks net alsofje door de zaak heen kunt kijken." De keukenbri gade blijft net als bij de familie Landsbergen onder leiding van Marit van der Vet en Michel Koo- ten. Stamgasten hoeven niet bang te zijn dat hun favoriete gerechten ineens van de kaart verdwijnen. Thaise mosselen, de specialiteit van Van der Vet, is een blijvertje. Bas wil de kaart wel verder uit breiden. Ook al zijn ze fysiek met zijn drieën, voor hun gevoel zijn er vier eigenaren. Lisa Troost, die op 28 augustus 2011 overleed op 13-jarige leeftijd, kijkt tijdens het interview vanuit haar fotolijstje over de schouders van haar ouders en broer mee. ,,Zij hoort er ook bij", zegt Claudia. Daarom staat de foto al op een plankje aan de wand. Of ze binnenkort open kunnen, hangt af van de coronamaatrege len, maar op 2 februari 2022 wil de familie er klaar voor zijn. Bas: ,,Dat vonden we een mooie datum twee-twee-tweeduizendtweeën twintig." Patrick: ,,Het is ook voor het personeel een datum waar naartoe geleefd kan worden. Dat iedereen weer kan doen wat hij of zij leuk vindt." Dit uit Amsterdam overgewaaide initiatiefis dé coronavariant op een kledingruilfeestje. ,,Het grote voor deel is dat je de kleding lekker thuis kunt passen", zegt Tamara Dolstra - één van de vrouwen achter de Zie- rikzeese ruilketting. Zelf is ze vooral van de spijker broeken, maar van de zomer viste Dolstra een linnen broek en eentje met elastiek uit de tassen met kle ding die in Zierikzee rouleren. ,,Die koop ik normaal nooit. Maar ik trok ze aan en ze zaten hartstikke lek ker." Mede-organisator Daphne Coenders viel als een baksteen voor een zwart jurkje met een randje tij gerprint. ,,Een beetje een jetset- jurkje, Lecolook. Zoiets zou ik in een winkel niet snel proberen om dat ik denk: dat past niet bij mij. Maar toen ik 'm aantrok, stond-ie wel leuk." De Zierikzeese Ketting Kledingruil bestaat nog geen jaar. Dolstra, Coenders en nog een derde organisator (Sophie) besloten de boel door te zetten toen de initia tiefneemster er na een tijdje mee stopte. ,,Het is een leuk alternatief voor een tweedehandswinkel. Je past lekker wanneer het jou uit komt. Het kost niets, het is duur- zaam en je hebt het verrassingsef fect: je past nog eens iets wat je an ders nooit zou passen." Spooktassen In totaal doen 42 adressen mee. Er rouleren drie tassen met kleding en twee spooktassen, die de omge keerde route volgen. Wie de tas ontvangt, heeft drie dagen de tijd om te passen en er zelf iets in te stoppen. ,,Je moet elkaar wel wat gunnen. Dus stop ook iets moois en schoons terug." Wie mee wil doen kan zich aanmelden bij de beheer ders of via de landelijke organisa tie Ketting Kledingruil. ciiflim' O fecit PM ZATERDAG 15 JANUARI 2022 Alles opzij voor de strandtent Valeska Nastaly Renesse - Bas Troost ZIERIKZEE Zin in een nieuwe outfit, maar geen zin om te shoppen? Of hou je van verrassingen? Dan kun je los bij de Ketting Kledingruil in Zierikzee. - Esme Soesman 0 iA» brood- ranntoil boXvw -TWi-M sf** r 2450 OP" Bas Troost (midden) en zijn ouders Patrick en Claudia zijn de nieuwe eigenaren van strandpaviljoen Zuid Zuid West in Renesse, ze zijn nu volop aan het verbouwen. foto marieke mandemaker Tamara Dolstra (links) en Daphne Coenders bekijken de inhoud van één van de tassen. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 37