Kom mj ons teom versterken? Vervanging voor ontploft praathuisje in Bath Slachtoffers jachthavendief zoeken spullen Vacature Beleidsmedewerker P&O 7 ^Onze Wijs Wie een boot heeft liggen in een jachthaven op Noord- Beveland of Schouwen-Dui- veland, maar daar al maanden niet is geweest, kan beter kijken of er niet is ingebroken. Eén van de ruimtes in het politiebureau in Goes leek gisteren meer op een water sportwinkel. Wetsuits, laarzen, wind- en dieptemeters en tientallen meters aan scheep stouwhet lag er allemaal. Maar ook een stofzuiger, verrekijkers, een accuboormachine en zelfs twee vouwfietsen. Het zijn spul len die zijn gevonden bij een man uit Serooskerke (Schouwen-Dui- veland) die wordt verdacht van diefstallen uit boten in jachtha vens op Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland. ,,Dit is echt een grote buit'', zegt politie man Edwin Franse van het team Oosterscheldebekken. ,,Gezien de grote verscheidenheid aan spul len, lijkt het erop dat de verdachte alles heeft meegenomen wat hij tegenkwam om daarna te kijken wat hij ermee zou kunnen. We hebben in totaal meer dan hon derd goederen in beslag geno men.'' Elf mensen die aangifte hebben gedaan van diefstal in of aan hun vaartuig komen dezer dagen naar het politiebureau in Goes om te kijken of hun spullen tussen de gevonden buit zitten. Frank van den Berg ging gisteren meer dan tevreden weer naar huis. ,,Bij mij is ergens eind november appara tuur meegenomen van mijn zeil boot in de haven van Burghsluis'', vertelde hij. ,,Het gaat om meters die de snelheid, diepte en wind snelheid aangeven en samen het navigatiesysteem vormen. Ze za ten aan de buitenkant. Bij mij is niet ingebroken in de boot zelf.'' Mét zijn meters liep de in woner van Veere het politiebu reau weer uit. ,,Ik vind dat de po litie uitstekend werk heeft ver richt'', zei hij. ,,Zelfs op een zater dagavond om tien uur werd ik een keer gebeld om nog wat meer informatie te geven. Ook vroegen ze foto's van de spullen. Ze heb ben deze zaak heel serieus aange pakt.'' Vouwfietsen De verwachting is dat niet alle gevonden spullen terug bij hun De politie heeft goed werk verricht en deze zaak heel serieus aangepakt rechtmatige eigenaar zijn als van daag alle mensen zijn komen kij ken die aangifte hadden ge daan. Zo staan er bijvoorbeeld twee vouwfietsen die geen van de nu bekende slachtoffers als ver mist heeft opgegeven. ,,De kans is groot dat er mensen zijn die nog niet eens hebben ontdekt dat er in hun boot is ingebroken", zegt Franse. ,,In de winter komen veel mensen tenslotte niet zo vaak in de haven. Maar het is raadzaam dat ze nu misschien toch even gaan kijken.'' Wie alsnog een in braak ontdekt, kan daar uiteraard nog aangifte van doen om vervol gens te kijken of zijn of haar ge stolen spullen ook zijn gevonden. Wie denkt even leuk te kunnen 'shoppen' op het politiebureau kan beter thuisblijven. ,,Mensen moeten natuurlijk wel kunnen aantonen die iets hun bezit is'', zegt Franse. ,,Bijvoorbeeld aan de hand van een foto of een aan- koopbewijs.'' Maatregelen Van den Berg weet dat in de ha ven van Burghsluis meer mensen slachtoffer zijn geweest in de pe riode waarin ook zijn spullen werden gestolen. Zelf was hij voor het eerst slachtoffer van der gelijke criminaliteit. ,,En het is ook zeker niet aan de orde van de dag, hoor, in jachthavens'', zegt hij. „Gelukkig maar, want om de haven nou te gaan omheinen met grote hekken, daar wordt het ook niet mooier van.'' De Veerenaar neemt in elk geval wel wat voor zorgsmaatregelen. ,,Ik ga mijn meters nu zo vastmaken dat het moeilijker is om ze mee te ne men.'' Op de gemeentewerf van Rei- merswaal was het al snel duide lijk. De zwartgeblakerde resten van 't Praet'uus van Bath her stellen was niet meer mogelijk. Daarvoor was het te zwaar be schadigd door vuurwerk. Een vuurwerkbom maakte een einde aan dat praathuisje op 5 janu ari. Maar de gemeente wil een nieuw huis terugplaatsen en gaat snel in gesprek met gebruikers van de populaire praatplek. Wethouder Kees Verburg (toe risme en recreatie) weet hoe be langrijk 't Praet'uus was, voor in woners van Bath en voor mensen uit Rilland. Ook fietstoeristen stop pen er graag om even uit te puffen. Een extra reden om te werken aan een praathuisje nieuwe stijl, vóór dat in mei het fietsseizoen echt be gint. In gesprek Eerst wil de gemeente in gesprek met de oude gebruikers van het praathuis. Dat gebeurt de komende weken al. Daarbij zal aandacht zijn voor de reeks van vernielingen in het praathuisje, voor het tegengaan van vandalisme en voor een goede nieuwe vorm van het huisje. De Provincie Zeeland had eind mei 2020 't praet'uus nog verfraaid m met grote fotostickers. Bezoekers zagen daarop informatie over na- tuurherstel in en langs de Wester- schelde door buitendijkse maatre gelen. Het jaar erop sloopten van dalen de deur al uit het praathuis. De genadeklap voor het huis was een vuurwerkbom in januari die zorgde dat ruiten barstten en rook de wanden blakerde. Hufterproof Of een nieuw praathuisje in Bath helemaal hufterproof wordt kan een communicatiemedewerker van de gemeente nog niet zeggen. Wel zal de gemeente kritisch kijken naar de reeks van vernielingen in het Bathse praathuis om te bepalen in welke vorm 't Praet'uus het best terug kan komen. www.onzewijs.nl 32-40 uur (0,8-1,0 fte) PM ZATERDAG 15 JANUARI 2022 BATH Speuren tussen gestolen waar Rob Paardekam Goes - Frank van den Berg, slachtoffer Het geblakerde praathuisje. - Arie Westeneng Zie ook pzc.nl/video Frank van den Berg uit Veere bekijkt samen met agent Silvan Vael of er spullen van hem tussen de gevonden buit liggen. foto johan van der heijden Ingangsdatum 01-03-2022 Kijk voor meer informatie op onze website!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 35