VVD Vlissingen kiest voor vernieuwing met Sal Cracau c Onze Lieve Vrouwekerk in Vlissingen transformeert 5 Hospice '&J Zeeuwsch- Vlaanderen Vicevoorzitter Ruud Louwes (links) en penningmeester Benedict Hamans van de Mariaparochie Walcheren in de Emmanuelkapel van de Onze Lieve Vrouwekerk in Vlissingen. foto dirkjan gjeltema De Onze Lieve Vrouwekerk is verkocht. De kerk is, als de verbouwing volgens plan verloopt, over twee jaar in gebruik als Boutique Hotel Vlissingen. De Emmanuelkapel blijft nog een tijd open. René Hoonhorst Vlissingen Het bestuur van de Heilige Maria parochie Walcheren is zeer in zijn nopjes met de verkoop. De trans formatie tot hotel voldoet aan de ei sen voor herbestemming van het bisdom. Mede omdat de buitenkant van de kerk grotendeels ongemoeid blijft, is de gemeente Vlissingen be reid mee te werken aan het verwer ven van benodigde vergunningen. En de koper, 'een Vlissingse onder nemer die voorlopig anoniem wil blijven', bood de beste prijs. Vijf jaar geleden was al duidelijk dat het aanhouden van de Vlis- singse kerk te zwaar op de begro ting van de parochie drukte. Plan nen om de helft van het godshuis te behouden voor erediensten en de andere helft in te richten met twin tig appartementen werden aanvan kelijk enthousiast begroet, maar bleken twee jaar terug, onder meer door sterk gestegen bouwkosten, onhaalbaar. Na verkoop heeft de Mariaparochie een godshuis min der, maar ze houdt wel een depen dance op hetzelfde adres. Emmanuelkapel Met de toekomstige hoteleigenaar is afgesproken dat de Emmanuelka- pel na de verbouwing minstens tien jaar beschikbaar blijft voor de parochie, vertelt vicevoorzitter Ruud Louwes van het parochiebe stuur. Kerkgangers kunnen het in tieme bedehuisje via een aparte in- gang aan de Brouwenaarstraat be reiken. Behalve voor gebed, con templatie en het opsteken van een kaarsje is de kapel over twee jaar be schikbaar voor bescheiden vierin gen en pastorale gesprekken. Ook kan de kapel dienen als ontmoe tingsplaats, vergaderruimte, repeti tie- of catecheselokaal. ,,Met het behoud van de Emma- nuelkapel blijft de Mariaparochie verbonden aan de Onze Lieve Vrouwekerk en daardoor blijven we ook zichtbaar in Vlissingen", zegt Louwes verheugd. Maar voor de vieringen moeten Vlissingse kerk gangers na Pasen elders terecht. Penningmeester Benedict Hamans: ,,We overleggen met de PKN-ge- meente over gezamenlijk gebruik van de Sint Jacobskerk. Gezien de hartelijke en constructieve sfeer waarin de gesprekken verlopen, verwacht ik dat we daar vanaf dit voorjaar twee keer per maand op zondagmiddag terecht kunnen." Mocht die verwachting uitko men dan zijn niet alleen het paro chiebestuur en de pastores blij, C Vijf jaar geleden was al duidelijk dat het aanhouden van de Vlissingse kerk te zwaar op de begroting van de parochie drukte maar ook de meeste parochia nen. Trouwe kerkgangers voelen minder voor vieringen in Uitvaart centrum Overtoom Groen. Kerken in het gebouw van het Apostolisch Genootschap is ook mogelijk. Maar de verwantschap tussen rooms-ka- tholieken en gemeenteleden van PKN-kerken is groter. Zo kunnen in de Sint Jacobskerk ook makkelijk gezamenlijke oecumenische ofthe- mavieringen worden gehouden. De uitstraling van de historische kerk, de ligging in de binnenstad én de gebruikskosten zijn ook voordelen van de Sint Jacobskerk, betoogt het parochiebestuur. De Onze Lieve Vrouwekerk wordt een week na Pasen, zondag 24 april, tijdens een bijzondere vie- ring aan de eredienst onttrokken. Vicaris Paul Verbeek en het hele pastoresteam zijn aanwezig. Pasto res, bestuurders en vrijwilligers hebben dan tot 1 juli, als de officiële overdracht plaatsvindt, de tijd om kerk en pastorie te ontruimen. Buitenkant Bij de interne verbouwing blijft de buitenkant van het kerkgebouw zo veel mogelijk ongemoeid. Een ont bijtzaal komt aan de achterkant van de huidige pastorie aan de kant van de Dokter Nolsonstraat. Tijdens de verbouwing kan de kapel niet wor den gebruikt, ook het parochiebe stuur hoopt dus dat het hotel zo vroeg mogelijk in 2024 de deuren kan openen. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2022 VVD Vlissingen heeft een nieuwkomer bovenaan de lijst. Sal Cracau gaat de kar trekken. Mocht de VVD in het college komen, dan is hij ook beoogd wethouder. Albert van der Giessen, die sinds 2014 de lijst aanvoerde, schuift door naar plek drie. Op plek twee staat Yvette Hoogstraten. Cracau is al langer actief in de politiek, maar stond altijd bewust laag op de kandidatenlijst van de partij. ,,Als directeur van de meldkamer bij de Veiligheidsregio stond ik de afgelopen jaren regelmatig in direct contact met burgemees ters. Om belangenverstrengeling te voorkomen, was ik daarom al tijd laag op de lijst te vinden. Maar nu ik daar een andere func tie bekleed, denk ik dat het wel samen kan gaan." Naast zijn baan bij de Veilig heidsregio is Cracau ook actief als voorzitter van watersportver eniging Schelde. Of dat voorzit terschap te combineren valt met zijn rol als lijsttrekker zal de tijd moeten leren. - Wendy de Jong De stichting Hospice Zeeuwsch-Vlaanderen De stichting Hospice Zeeuwsch-Vlaanderen is in 2005 opgericht en gevestigd in Terneuzen. Het Hospice Zeeuwsch-Vlaanderen is een bijna-thuis-huis waar ongeneeslijk zieke mensen met een levensverwachting van ongeveer 3 maanden tot aan hun dood kunnen worden verzorgd. Dit gebeurt door goed opgeleide vrijwilligers, bijgestaan door vakbekwame gediplomeerde verzorgers van de thuiszorgorganisatie van de Stichting ZorgSaam. Het Hospice kan vier ernstig zieke mensen in de laatste fase van hun leven een huiselijke omgeving bieden om te sterven als dat thuis niet (meer) mogelijk is. Bij de zorgverlening gaan wij uit van de persoonlijke wensen en behoeften van onze bewoners (gasten) en hun familie. Wij zijn op zoek naar een penningmeester voor het bestuur Meer informatie kunt u vinden op https://hospicezvl.nl/vacature PM ZATERDAG 15 JANUARI 2022 Boutique Hotel in kerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 33