met die wegwerpluiers! c 'We nemen een bewust risico, er komen meer besmettingen' JOL Vandaag bij deze krant SvPO Kapelle Schooljaar 2022 - 2023 Zeeland worstelt met een stinkend probleem. Een berg wegwerpluiers. Maar wat moet je ermee? Recyclen kan. Maar er is ook een alternatief: de wasbare luier. Michelle Blansjaar gebruikt in haar kinderdagverblijf Villa Valentijn in Middelburg alleen nog dat soort luiers. Ook voor haar eigen peuter Benjamin. Prins Andrew is nu gewoon Andy en raakt status kwijt Na rechtszaak om seksueel misbruik knikkert Britse koningin zoon uit het koningshuis p? Het kabinet versoepelt, maar zonder applaus. Voor het eerst dreigen burgemeesters op grotere schaal te muiten, net als de horeca en profvoetbal clubs. Het had een vrolijke aankondiging moeten worden. Winkels mogen weer open, sporten kan weer, con- tactberoepen als kappers gaan weer aan de slag en het hoger onderwijs heropent. Maar het kabinet moet vaststellen dat de afdronk van de af gelopen dagen zuur is: de roep om sneller te versoepelen zwelt aan. Zeker nu horeca en cultuur moeten wachten met heropening tot zeker 25 januari, dan volgt weer een 'weegmoment'. In Limburg dreigen vijftien bur gemeesters theaters, kroegen en terrassen vandaag toch groen licht te geven open te gaan. Restaurant- en caféketens dreigen met rebellie, terwijl profvoetbalclubs eveneens beginnen te morren over het weren van publiek. Zij willen eind januari de stadions weer vullen. Grote onzekerheden Premier Mark Rutte hield gisteren staande dat meer versoepelen on verantwoord is: ,,Er zijn nog grote onzekerheden." De omikronvari- ant leidt weliswaar tot minder zie kenhuisopnames. ,,Maar het pre cieze effect weten we nog niet." Rutte wees erop dat nu vooral jongeren besmet zijn geraakt met de variant, ouderen nog minder. ,,Ik snap de ongelooflijke teleurstel ling van sectoren die nog niet open kunnen. Van alle kanten neemt de druk toe, maar alles kan niet tege lijk. Die pijn kunnen we vandaag niet wegnemen." Toch zal hij ook verontrust zijn over het groeiende verzet. De hore- casector dreigde eerder ook al - te gen regels in - weer open te gaan. Maar nu scharen ook psychiaters zich bij de criticasters, zeker nu gis teren bleek dat het aantal zelfdo dingen onder jongeren opliep tij dens de vorige winterlockdown. En voor het eerst protesteren provin ciebestuurders en burgemeesters openlijk, al zegt het gros nog wel de regels te zullen handhaven. Het burgemeestersberaad donderdag zou zeldzaam verdeeld zijn, terwijl het kabinet het juist moet hebben van steun van lokale bestuurders. Rutte zegt toch op hen te reke nen: „Burgemeesters in dit land zijn verstandig." De nieuwe coro naminister Ernst Kuipers voegde daar een waarschuwing aan toe: ,,Als de naleving van dit pakket niet goed is, dan komen we in de situatie dat we versoepelingen moeten te rugdraaien." Bittere pil voor Zeeland Erik van Merrienboer, voorzitter van de Veiligheidsregio Zeeland, roept alle Zeeuwen op zich aan de maatregelen te houden en de boos- terprik te halen om de druk op de zorg te beperken. Maar hij vindt het voor de cultuursector en de horeca 'een bittere pil' dat zij gesloten blij - ven. ,,Helaas blijven de maatregelen aan de Vlaamse en onze kant van de grens nog altijd sterk van elkaar verschillen. Zeker in een grensge bied als het onze, is dat voelbaar en lastig." www.svpo.nl Nieuwsmedia Weg C ZEELAND 2 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Voorzichtig van het slot Niels Klaassen en Tobias den Hartog Den Haag zaterdag 15 januari 2022 C P3 t/m 5 Aanmelden kan nu Reserveer tijdig 5°c Weeroverzicht lange termijn: C P27 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €4,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1