Op zoek naar Pagadders met je smartphone c Zoon Arjen nieuwe eigenaar Marlé Damesmode 5 vroeger niet meteen Hospice '&J Zeeuwsch- Vlaanderen Hans Murre nam veertig jaar geleden Marlé Damesmode over van zijn vader. Nu doet zijn zoon Arjen hetzelfde. ,,Ik zei vroeger altijd: dat ga ik nooit doen.'' Raymond de Frel Terneuzen Arjen Murre (34) taalde er niet naar, zijn drie zussen evenmin. ,,Ik dacht dat het niet leuk zou zijn. In mijn jeugd zag ik het toch vooral als het werk van mijn ou ders en dat associeerde ik niet me teen met 'leuk'. Ze verwachtten het overigens ook niet van mij dat ik de zaak zou overnemen. Er lag geen enkele druk op.'' Dat was heel bewust, leggen Hans (64) en Marian (60) uit. ,,Onze vier kinderen hebben nooit veel in de winkel gewerkt. Ja, wel wat 'vrijwilligerswerk' natuurlijk, maar vakantiebaantjes of iets der gelijks? Nee, dat hebben ze hier niet gedaan'', zegt Hans. ,,Wij heb ben altijd geprobeerd ons werk en privé zoveel mogelijk gescheiden te houden. Mijn vader daarente gen was vroeger wel heel nadruk kelijk op zoek naar een opvolger in de familie.'' Fotografie Die vond hij dus in Hans, al ging dat niet vanzelf. ,,Ik had er hele maal geen zin in. Ik bedoel; wat moet je als zeventienjarige jongen nou in een winkel met dameskle ding en lingerie? Marian werkte al bij Marlé, maar ik had me gespeci aliseerd in fotografie. Ik werkte in een zaak in Middelburg, maar die ging zich van lieverlee meer op di gitalisering richten. Toen heb ik toch de knoop doorgehakt en ben mijn vader gaan helpen.'' Andries Murre toog zestig jaar geleden naar Terneuzen vanuit Nisse. Daar had hij al een zaak. In Terneuzen en omstreken was hij ook al niet echt een onbekende meer, omdat hij zijn waar aan de deur verkocht aan boeren. Hans: ,,Toen Philips en Dow hun komst aankondigden en Terneuzen enorm uitbreidde, durfde hij het aan om de textielwinkel Marlé aan de Axelsestraat over te nemen van de familie Groenenberg. De naam was een samentrekking van de voornamen van hun kinderen. In die tijd zag mijn vader kansen. De eerste tien jaar zaten we nog aan de Axelsestraat, maar in 1972 zijn we naar winkelcentrum Zuidpol der verkast.'' Daar zit de winkel nu nog steeds. Zuidpolder bestaat vijftig jaar, het Marlé van de familie Murre zestig jaar. De winkel is een begrip. Dat is knap opgebouwd, maar het maakt de overname ook best lastig. ,,Daar zit spanning op'', vertelt Arjen. ,,Er zijn klanten die zich de tijd van mijn opa en vader Ik associeerde het werk van mijn ouders met 'leuk' - Arjen Murre, nieuwe eigenaar aan de Axelsestraat nog herinne ren. Die moet je koesteren. Maar tegelijkertijd wil je ook een beetje vernieuwen. Doe je dat niet, dan wordt de winkel saai. Maar doe je te veel, dan wordt het voor je vaste klanten onbegrijpelijk.'' Een week geleden nam Arjen het stokje definitief over, na een geleidelijke opbouw sinds 2014. ,,Voor mijn opleiding commerciële economie moest ik eens een op dracht doen, waarbij ik uitzocht hoe Marlé zich tussen de concur renten kon plaatsen. Vanaf dat moment ging ik anders naar de winkel kijken. Toen ik instapte, ben ik ook een opleiding Fashion Management gaan volgen. Ik ben er heel rustig ingerold.'' Dat voelt fijn, benadrukken Hans en Marian. Ze waren er dus nooit op uit om Marlé in de familie te houden. Maar nu dat tóch ge beurt, zijn ze daar erg dankbaar voor. Het loslaten lukt tot nu toe goed, ook omdat Arjen de winkel de voorbije jaren al steeds meer naar zijn eigen inzicht kon vorm geven. Marian: ,,Het is heel leuk om nu op deze manier betrokken te blijven. En ook grappig: wie had ooit kunnen denken dat Arjen zijn eigen zussen zou kleden!'' HULST Pokémon GO op zijn 'Ulsters. Met een nieuwe app kunnen kin deren en volwassenen op digi tale speurtocht naar de Pagad ders; het legertje van vijftien kleine Spaanse soldaatjes, die her en der in Hulst te zien zijn. Sinds 2018 zijn de Pagadders neer gestreken in Hulst. Ze vertellen op een speelse manier de geschiedenis van de stad. De soldaatjes, die te klein en te bang waren om te vech ten, werden ingezet om op de uit kijk te staan en geld te innen. Hun beeldjes staan verspreid in de stad. Een gewone speurtocht rond de Pa- gadders was er al, maar het kan nu ook digitaal. Met de app voor smart- phone of tablet kunnen munten vrijgespeeld worden. Wie tien munten heeft verzameld, krijgt een digitale coupon en daarmee kan bij infopunt Inulst een verrassing (van een lokale bakker) worden afge haald. De Pagadder-app is via Google Play (Android) of de App Store (Apple) te installeren. Bij inf opunt Inulst is ook de gewone Pag adderspeurtocht verkrijgbaar. Ach ter de app zitten de gemeente Hulst, Corforma en Wijdoendin- gen. - Sheila van Doorsselaer De stichting Hospice Zeeuwsch-Vlaanderen De stichting Hospice Zeeuwsch-Vlaanderen is in 2005 opgericht en gevestigd in Terneuzen. Het Hospice Zeeuwsch-Vlaanderen is een bijna-thuis-huis waar ongeneeslijk zieke mensen met een levensverwachting van ongeveer 3 maanden tot aan hun dood kunnen worden verzorgd. Dit gebeurt door goed opgeleide vrijwilligers, bijgestaan door vakbekwame gediplomeerde verzorgers van de thuiszorgorganisatie van de Stichting ZorgSaam. Het Hospice kan vier ernstig zieke mensen in de laatste fase van hun leven een huiselijke omgeving bieden om te sterven als dat thuis niet (meer) mogelijk is. Bij de zorgverlening gaan wij uit van de persoonlijke wensen en behoeften van onze bewoners (gasten) en hun familie. Wij zijn op zoek naar een penningmeester voor het bestuur Meer informatie kunt u vinden op https://hospicezvl.nl/vacature Arjen Murre (links) neemt Marlé Mode in winkelcentrum Zuidpolder in Terneuzen over van zijn ouders Marian en Hans. foto anne hana VL ZATERDAG 15 JANUARI 2022 'Ik ben er heel rustig ingerold'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 130