'Per dag mag ik maximaal 50 pagina's lezen' Duistere sfeer Een lange nacht Klusperikelen Naar het paradijs Lekkers uit Limburg sy.«> O'De Nederlandse uitgave van de spannende roman van Anna Bailey heeft de oorspronkelijke Engelse titel gekregen: Tall Bones (Meridiaan Uitgevers 21,99). In een gesloten conservatieve gemeenschap verdwijnt een meisje na een feest in het bos. Vervolgens kom je van alles te weten over de mensen in het dorp, die allemaal zo hun geheimen hebben. De sfeer is unheimisch, zoals de televisieserie Twin Peaks dat ook had. Niets is wat het lijkt. Een waanzinnig goed boek.' O'Van Ronald Giphart heb ik alles gelezen. In Nachtangst (De Bezige Bij 20,99) hoort een man tijdens zijn nachtdienst ineens heel veel kabaal: inbrekers. Hij durft zijn kamer niet uit en schrijft de hele nacht mailtjes naar zijn nieuwe vriendin, waarin hij zijn levensgeschiedenis vertelt, zaken waar hij het nooit eerder over heeft gehad. Ik vond het een mooi en verrassend boek, zoals ik dat nog nooit eerder van Giphart heb gelezen. Een boek dat me zal bijblijven.' O'Jaap Robben woont net over de grens in Duitsland en schreef voor Trouw columns over de belevenissen met de Poolse mannen die hem helpen met klussen. Die zijn bewerkt en gebun deld in Zwijgmannen (De Geus 15). Ze zijn grappig maar ook serieus, en gaan over de verschillen in cultuur en gebruiken. Elk hoofdstuk telt maar een paar pagina's, dus het boek is een aanrader voor mensen met weinig tijd die tóch af en toe iets willen lezen.' O'Het bijzondere debuut Niets ontgaat ons van Janke Reitsma (Mozaïek 22,99) draait om een gezin op een eiland in de Waddenzee. De moeder heeft een bipolaire stoornis, de vader vlucht in zijn werk en de zoon van dertien probeert de boel bij elkaar te houden. Dan wordt er een gehandicapt dochtertje geboren dat niet ouder zal worden dan een jaar. Omdat de ouders het laten afweten, zorgt de zoon voor haar. Hij wil zijn zusje één keer het para dijs laten zien, en daar werkt het verhaal naartoe. Het is zó mooi geschreven.' O'Een bakker uit Kessel, Roel Peeters, legt in Vlaai (Forte €24,99) op een toegankelijke manier uit hoe je een Limburgse vlaai maakt. Ik ben meer van het koken, omdat je bij bakken veel preciezer moet zijn met de hoeveelheden. Maar toen Peeters mij zijn kookboek gaf, heb ik alles in huis gehaald. De komende dagen ga ik dus bakken.' 38 Roe' Peeters LEEST ZELF HET LIEFST 'Thrillers. Als hobby run ik daarom ook de site thriller boek.nl. Thrillerseries vind ik het leukst, omdat dan de hoofdpersoon een ontwikkeling doormaakt. Mijn favoriet is Elizabeth George, in maart komt eindelijk haar nieuwe boek uit. Ik mag maximaal vijftig pagina's per dag lezen, dan kan ik er zo'n twee weken mee vooruit. Want daarna moet ik mis schien weer jaren wachten.' VLIEGT OVER DE TOONBANK 'Max Wereld kampioen van Ivo Op den Camp en Jack Mar tens. Ik had er veel van ingekocht, want Max Verstappen komt natuurlijk uit Limburg.' OP HET NACHTKASTJE 'Gisteravond ben ik begonnen in Verzamelde werken, de debuut roman van Lydia Sandgren. Eigenlijk is het net iets te dik om het zo tussendoor te lezen, maar het verhaal intrigeert me.' WIM KRINGS (59) van Boekhandel Krings in Sittard tipt vijf topboeken. nu lezen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 118