'Ik bleef maar jolig doen, deed er maanden over om die man te ontslaan' demotiverend, op een gegeven moment is ook het geld gewoon op. Wat het grote voordeel is van meerdere dingen doen: als cabaret even niet lekker loopt, dan troost ik mezelf met de gedachte dat ik vooral docent ben. En als ik voor de klas sta en die leerlingen breken de tent af, denk ik: maar ik ben cabaretier. Wat meteen laat zien hoe werk je identi teit vormt - én hoe makkelijk je van identiteit kan switchen.' 'Ik was achttien, gaf rekenles in zo'n krakkemikkig schooltje en kreeg er een levensles voor terug. Het was prachtig met die kinderen, ik heb veel lol gehad, maar het was tegelijkertijd hard. Ik kreeg een houten stok in de handen gedrukt. Zo van: als ze niet luiste ren, moet je slaan. De kinderen waren bij elke leraar rustig en gehoorzaam behalve bij mij want ik sloeg niet. Het was op een gegeven moment zo erg dat de moeders van de kinderen rondom mijn klaslokaal stonden - dat werd afgeschermd met een schuttin kje van bamboe. 'Sla ze!' En dan kwamen zij de klas in, om hun kinderen een lesje te leren met knoestige takken. Allemaal huilende jongens en meisjes in m'n lokaal. Sta je dan met je goede gedrag. Toen leerde ik dat ik de wereld beter wilde maken - maar wat wist ik nou helemaal? Met alleen goede wil kom je er niet.' 'Vanaf mijn achtste, maar ik vertelde het aan niemand. Ik maakte er geen werk van want ik had geen idee hoe. Dus ik deed braaf al die bijbaantjes, ik heb zelfs nog een tijd voor mijn vader facturen naar zijn patiënten gebracht, hij werkte als fysio therapeut. Op mijn 23ste deed ik mee met een cabaretfestival. Ik won. Toen kreeg ik ineens allemaal aanvragen voor optredens van studenten verenigingen en zo. Ik dacht: shit, ik ben hier niet professioneel genoeg voor. Dus toen heb ik een manager verzonnen. Ik mailde al mijn aanvragers terug namens Rob Vinken. Geachte heer, mevrouw. Wegens overweldigende drukte beheert ondergete kende de boekingen van Johan Goossens. En dan durfde ik een in mijn ogen astronomisch bedrag te vragen - als Rob Vinken rolde dat zo mijn toetsenbord uit. Het is op werkgebied maar net welke toon je aanslaat. Ik werd ook meteen heel beleefd teruggemaild: iedereen trapte erin.' Om dit interview te regelen, had ik contact met iemand van je uitgeverij. Bestaat die wel echt? 'Ha! Ja. Nu ben ik écht een professioneel werkzaam iemand. Die Rob Vinken-fase ben ik voorbij.' MEZZA 27 Je hebt ook een tijdje lesgegeven in Ghana. Hoe was dat? Wanneer besloot je cabaretier te worden?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 107