Dat was een pijnlijk leermomentje voor onze minister van Justitie 32-jarige verdachte gymleraar kende Esmee al een jaar Astrid 6 LINDA AKKERMANS De verrukkelijke wijnen van Astrid Joosten Thérèse Boer Bestel gemakkelijk via www.astridentherese.nl/wijn De verwarring was van hun gezichtjes af te lezen. Ik had dan ook net een 'dilannetje' op mijn kinderen los gelaten. ,,Er liggen lekkere snoep jes in de keuken'', had ik gezegd. ,,Maar jullie mogen niks pakken, hoor! Al word ik niet boos als jullie er tóch stiekem een paar opeten. Het is helemaal aan jullie zelf of jullie pakken of niet.'' Ze keken me aan alsof ik gek was geworden. En geef ze eens onge lijk, ik had ze zojuist immers een dubbele boodschap gegeven. Wat ik zei: een 'dilannetje' dus, inder daad vernoemd naar de kersverse minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yesilgöz. Nog voor uitgelekt was dat winkels vanaf zaterdag hoogstwaarschijnlijk weer op af spraak open mogen, reageerde Yesilgöz op het nieuws dat veel winkeliers sowieso weigeren nog langer dicht te blijven. Ze moeten wel open, zeggen ze, anders gaan ze failliet. Die ver rekte lockdown heeft bovendien al lang genoeg geduurd. Als klap op de vuurpijl kregen de rebellerende winkeliers bijval van steeds meer burgemeesters. Zelf snap ik de winkeliers maar al te goed. Het zal jouw zaak maar zijn die naar de haaien gaat. Dat je klanten bij jou niet terecht kunnen, maar hun geld wél laten rollen in België. Zij is nu eenmaal minister en moet zich achter het beleid van het kabinet scharen Ik zou ook stampij maken. Yesilgöz voelt die pijn ook. Dat siert haar. Maar ze is nu eenmaal minister. Iemand die zich hoort te scharen achter het kabinetsbeleid en dat moet uitdragen. In ieder ge val niet moet goedpraten dat men sen losjes met de regels omgaan. Want dat was wat ze deed door te zeggen: ,,Naleving is meer wat u en ik ervan maken dan dat de poli tie er rond moet gaan lopen.'' En hoewel ze vindt dat iedereen zich aan de regels moet houden, zei ze: ,,Dat is aan de mensen zelf.'' Ik vat het even samen: er zijn dus regels, maar als je er je niet aan houdt, heeft dat geen conse quenties. Lekker dan. Benieuwd ook hoe dat vervolgens met andere regels gaat: ja, op dat verkeersbord staat wel dat je hier maximaal 50 per uur mag, maar hé, als jij denkt dat 70 ook kan: prima joh. Kortom: als Yesilgöz vindt dat de winkels zonder restricties open kunnen, moet ze dat regelen met haar collega's. Zo niet dan hoort juist zij als minister van Justitie te zorgen dat er wordt gehandhaafd. Anders verliest ze in recordtempo al haar autoriteit. De om het leven gebrachte Esmee (14) uit Hazerswou- de-Rijndijk en de 32-jarige ver dachte, kenden elkaar ruim een jaar. Dat heeft het Openbaar Ministerie gisteren bekendge maakt. Stijn Tielemans Leiden De ontucht waarvan justitie de 32-jarige Leidenaar verdenkt, zou in die periode hebben plaatsge vonden. Het voorarrest van de 32-jarige man is verlengd. De ver dachte zit daardoor de komende negentig dagen nog vast. Justitie onderzoekt of zij de man gaat aanklagen voor 'een of meerdere momenten' van on tucht. Ook wordt onderzocht of het meisje en de man een langdu rige relatie hadden. Esmee werd op oudjaarsdag dood gevonden aan de Melchior Treublaan in Leiden. Ze is door een misdrijf om het leven geko men. Nog op dezelfde dag werd de 32-jarige Leidenaar aangehouden. Hij wordt verdacht van moord of doodslag op Esmee, en ontucht. Verdachte Olivier van de G. gaf les bij de gymvereniging waarvan de tiener sinds november vorig jaar lid was. De man was daar sinds 2016 trainer. Woensdagochtend werd in Lei den in het water van de Nieuwe Rijn gezocht naar bewijsmateriaal doot justitie. Of er wat is gevon den, wil de politie niet zeggen. 25 rechercheurs Voor de zaak zijn 25 rechercheurs vrijgemaakt. Zij zoeken uit wat er is gebeurd tussen 30 december toen Esmee voor het laatst om vier uur 's middags werd gezien bij het Vijf Meiplein in Leiden, en het moment de volgende ochtend waarop zij dood werd gevonden. Waar anderen haar voor het laatst zagen, is niet ver van de woning van de verdachte. Justitie merkt dat de Leidenaar en zijn familie op internet 'wor den gedemoniseerd'. Met hun re acties zoeken mensen soms de grenzen op, die van het fatsoen en het strafrecht, stelt het Openbaar Ministerie (OM). Na de negentig dagen waarmee zijn voorarrest is verlengd, is de eerste voorbereidende zitting in de strafzaak tegen de man, meldt het OM. De datum voor de zitting is nog niet bekend. De afgelopen 15 jaar proefden wij zeker een paar duizend wijnen, op zoek naar de allerlekkerste. Niet de duurste, maar juist de betaalbare pareltjes. We gaan niet over een nacht ijs. We bezoeken wijnboeren, bekijken hun wijngaard en kelder, willen weten hoe ze werken. Hier staan we bijvoorbeeld in de kelder van één van onze wijnboeren. Al onze wijnen zijn zuiver gemaakt, vol fruit en sprankelend. Helemaal naar onze smaak. Proeven is geloven, dus probeer het nu zelf en ontdek dat goede wijn niet duur hoeft te zijn. Bestel dit verrukkelijke proefpakket nu voor slechts 39,95. Bovendien bezorgen we het pakket geheel gratis met de code: ATPG34. Geniet Astrid Joosten Thérèse Boer -Vinologen Astrid &Therese proefpakket VRIJDAG 14 JANUARI 2022 GO PRIMITIVQ Astrid iSj-Thê Aelridii.-TWrf* ASTRID THÉRÈSE VERMENTINO CHARDONNAV lxPinotGrigio lxSauvignon Blanc lxVermentino-Chardonnay lx La Donna (Garnacha) lx Vino Organico (Monastrell) lx Primitive ATPG34 Deze actie is geldig t/m 28 januari 2022 of zolang de voorraad strekt - Voor meer informatie kun je contact opnemen via 038-8080102 (bereikbaar ma-vr van 08:30 tot 17:00) Geen 18, geen alcohol. NI^DO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 6