7 van Hoeve heeft het pand onlangs verkocht aan iemand die er een kantoor met binnentuin, een ap partement op de bovenetage en woning aan de achterzijde wil ma ken. Geen winkel meer dus, maar een dienstverlener. Eigenlijk zou Begijn die liever een stukje verderop zien, want in het zuidelijke deel van de Noordstraat ziet hij het liefst alleen maar win kels. Maar goed, het is wel een voorbeeld van omdenken: de tijd dat er alleen maar ruimte was voor detailhandel in de Noordstraat is voorbij. 7. Het stadhuis Het voormalige stadhuis staat al jaren leeg, maar de broers Peter en Rob Hertzinger uit Middelburg zijn er al een poos bezig iets moois van te maken. Beneden komt een winkel of horecavoorziening, bo ven appartementen. 8. Het pand van Wieland Schoenenzaak Wieland ging een paar jaar geleden van de een op de andere dag dicht. Nu leeft er een plan om het pand bij buurman Porgy Bess te trekken. Van Hulle: ,,We kijken of het geschikt is om Porgy uit te breiden. Je zou het unieke karakter van Porgy kunnen behouden, maar alle logis tieke problemen die er in het hui dige pand zijn kunnen oplossen met de aankoop van het pand van Wieland.'' ,,Maar ik benadruk dat dit slechts een optie is. Je kunt er bijvoor beeld ook aan denken om Porgy te verplaatsen naar een toekomstig cultuurplein in de omgeving van het Arsenaal gebouw, een stukje verderop.'' 9. Bonks Speelgoed Hé, een nieuwe winkel! In het pand van Bonita opent Cor Ver sprille half februari een winkel in Playmobil en Lego. 10. Splitsing Havenstraat We zijn nu op de splitsing van het toekomstige kernwinkelgebied (oftewel, het gebied waar winkels de boventoon voeren) en het over gangsgebied. In dat laatste deel moet een mix van winkels, wonen en horeca komen. ,,Dat moet dé oplossing worden'', zegt Begijn. ,,Je moet lege winkelpanden weg halen, want ze allemaal opvullen gaat nooit meer lukken. De ge dachte bij de Noordstraat zoals ie ooit was, moet je zeker vanaf dit gedeelte echt loslaten.'' 11. D'ouwe kercke Ceriel Schuerman en zijn vrouw Lucie de Bakker bouwen de oude gereformeerde kerk om tot een ge bouw met 21 appartementen. Op de benedenverdieping blijft een restaurant. ,,Het zou mooi zijn als de kerk weer meer tot zijn recht komt, want de pui ervoor vind ik niet zo fraai'', zegt Van Hulle. ,,Ik vind so wieso dat er veel gevels zijn verna- cheld, bijvoorbeeld door recla me-uitingen.'' Ho, stop! We zou den het positief houden. 12. Hoek Korte Kerkstraat - Noordstraat Voor het pand naast De Graan- beurs, waar ooit een reisbureau zat, is een vergunning aange vraagd voor de bouw van twee bo venwoningen. 13. Pand Smolenaers Ook hier is een plan voor, u raadt het al, appartementen. 14. Het ABC-complex En dan zijn we aan het einde van de straat aangekomen. Hier moet een grotere klap gaan vallen. De pandeigenaren overleggen er over, in samenspraak met de gemeente. ,,Het Rijksmonumentale Arse naalgebouw, pal achter het ABC-complex, moet een veel pro minentere rol gaan krijgen. Bin nenkort kunnen we onze visie over dit gebied presenteren aan de gemeenteraad'', zegt Begijn. Van Hulle voegt er een spelden- prikje aan toe. ,,Soms moeten we ons als gemeente iets harder dur ven opstellen. Er wordt heel snel naar ons gekeken, maar hallo eige naren: jullie hebben ook verant woordelijkheid.'' VL VRIJDAG 14 JANUARI 2022 TERNEUZEN ■J i:mu:lifri;Mii i zo, maar er is best wat gaande it era

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 55