O Q. 14 Kort Marlon Moeal blijft bij GPC Buzeyn vertrekt naar België Van Hecke blijft bij Rovers Azzagari treft koploper Vrouwen treffen PSV Van Anrooij niet in WB KORFBAL DRUK VAN HAAR ACHTERNAAM IS NIET ALTIJD EVEN LEUK Doordat korfbalster Tess Voshart een dochter is van Dennis Voshart en Jiska Brandt, twee boegbeelden van Oranje in de jaren 90, zal er altijd op haar gelet worden. ,,Als mensen die naam op mijn shirt zien staan, zullen ze extra goed kijken hoe ik het doe. Die druk is niet altijd even prettig." De net negentienjarige speelster uit Burgh-Haamstede is namelijk be zig een eigen carrière op te bouwen. Dit is haar eerste seizoen bij het Antwerpse Boeckenberg, de rege rend landskampioen van België. Hoewel ze dus op een hoog niveau acteert, vindt ze zichzelf lang niet zo goed als haar ouders. ,,Mijn achternaam wekt altijd verwachtingen. Ik weet dat dat nooit zal veranderen", vertelt ze in de kantine van haar nieuwe club. ,,Toen ik hier voor het eerst een oe fenwedstrijd had, werd ik gelijk aangesproken door iemand die zei: 'Ik heb nog tegen je ouders gespeeld en ik ben heel benieuwd hoe jij het doet'. Ik was al heel zenuwach tig en dan wordt mij ook nog ex tra druk opge legd als de 'dochter van'... Mensen gaan toch kijken ofze iets van mijn vader of moeder terugzien." Eén keer per jaar kijken we de beelden van m'n ouders terug Oranje onder 19 Aanvankelijk, in de jeugd, vond ze ook dat ze zich moest waarmaken. ,,Ik ben helemaal niet gepusht door mijn ouders", vertelt Tess. ,,Ik mocht doen wat ik leuk vond. Ik ben zelfs eerst gaan turnen bij Delta Sport en wilde absoluut niet op korfbal. Maar uiteindelijk wilde ik toch hetzelfde als mijn ouders. Ik liet duidelijk merken dat ik ook het Nederlands team wilde halen. Thuis zeiden ze al wel: 'Tessje, rus tig aan, dat komt wel'. Ze vertelden heel realistisch hoe ik ervoor stond en dat ik nog 100 dingen te leren had. Maar uiteindelijk heb ik Oranje onder 19 gehaald. Ik ben één keer ingevallen, ik heb dat shirt dus mo gen dragen. Dat was een heel gaaf moment." Inmiddels legt ze de lat niet meer zo hoog voor zichzelf. „Voordat co rona kwam, was ik 'obsessed' door korfbal. Ik moest trainen, ik moest spelen. Mijn wereld stortte in als ik dat een keer niet kon. Door corona ben ik meer gaan relativeren. Er is meer in de wereld. Korfbal blijft een verrekt mooie sport, maar het betekent niet meer alles voor mij. En op dezelfde manier relativeer ik nu mijn achternaam. Mensen zul len altijd een oordeel over me heb ben omdat ik een Voshart ben, ofik nou goed of slecht speel. Ik kan daar zelf niks aan veranderen." Fortis B1 Tess Voshart begon met korfballen bij Deetos, dat nu al geruime tijd DeetosSnel heet. Na de Ci maakte ze de overstap naar de B1 van het Souburgse For- tis. Ze was het vele gereis tus sen Burgh-Haam- stede en Dor drecht zat én dat ene jeugdteam van Fortis speelde toen op een heel mooi niveau. ,,Dat was een heel mooie lichting. Ik heb daar nog samenge speeld met Romy de Rijke, die nu bij PKC zit. En Leonard Debbaut, een goede vriend van mijn vader, was mijn trainer." Na twee jaar ging de Schouwse toch weer terug naar DeetosSnel. Daar speelde ze één jaar in de A1, voordat ze als zestienjarige de over stap maakte naar de eerste selectie. Ben Crum, de oud-bondscoach en de man die ook veel met Tess' ou ders samenwerkte, coachte haar een paar maanden. ,,Dat duurde één zaalcompetitie. Toen kwam co rona..." Belgische vriend Het jaar erop - Crum was inmid dels vertrokken en corona dwars boomde zowel de zaal- als de veld- competitie - had ze het minder naar haar zin in Dordrecht. ,,Ik vroeg me af: wil ik daar dan nog zo veel voor opofferen? Mijn Belgische vriend, Jordan de Vogelaere, zat ook bij DeetosSnel en had hetzelfde ge voel. Boeckenberg wilde hem graag halen. Logisch, want hij is interna tional. Nadat hij in Antwerpen op gesprek was geweest, was hij heel enthousiast. Toen heb ik eens ge vraagd: is er in de selectie voor nog iemand ruimte? Zo konden we dus samen de overstap maken." De regerend landskampioen van België staat nu derde in de zaal, waar alle amateursport nog door kan gaan zonder publiek. ,,Het doel is om de play-offs te halen", zegt Tess Voshart. ,,Het leuke aan de Bel gische Topleague is dat de teams meer aan elkaar gewaagd zijn. In de Korfbal League in Nederland weet je van tevoren al zo'n beetje welke ploegen de finale gaan halen, maar hier niet. Je kunt van iedereen win nen ofverliezen. Elke ploeg heeft er een paar die erbovenuit steken." Quote van de dag 'Niets is gratis. Als je van het werken kunt genieten, kun je dingen laten gebeuren.' VRIJDAG 14 JANUARI 2022 GO VOETBAL Marlon Moeal is ook volgend seizoen trainer van GPC Vlissingen. De oefenmeester heeft zijn contract bij de zaterdag-derdeklasser met één jaar verlengd, tot medio 2023. Ro bin van Effrink, trainer van het tweede elftal van de Walcherse club, blijft ook minimaal een jaar langer. Moeal staat sinds decem ber 2019 bij GPC voor de groep en was eer der trainer bij onder meer Jong Ambon. VOETBAL Rayane Buzeyn verruilt per direct Breskens voor het Belgische Lando Sport Merendree, waar hij momenteel al mee traint met de A-kern. De ploeg bezet momenteel de vierde plek in de tweede provinciale in Oost-Vlaanderen. In dezelfde klasse speelt ook FC Goalgetters Sint-Laureins. Die club heeft vanaf volgend seizoen de beschikking over Oostburg-aanvoerder Arjen Versluys. fB VOETBAL Jan Paul van Hecke zal ook de rest van het seizoen in het Championship uitkomen na mens Blackburn Rovers. De club maakte gisteren officieel bekend dat zij de verdedi ger uit Arnemuiden tot het einde van het seizoen blijft huren van Brighton Hove Al bion. De ploeg uit Blackburn bezet momen teel de derde plek in het Engelse Champi onship. VOETBAL Yassine Azzagari neemt het vanavond met NAC Breda in de Jupiler League op tegen koploper Volendam. NAC bezet de negende plek in de Jupiler League met 28 punten uit 21 wedstrijden. De ploeg van trainer Edwin de Graaf is nog altijd gehavend, omdat en kele spelers in thuisquarantaine zitten. De wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion in Breda begint om 20.00 uur. VOETBAL De Zeeuwse voetbalsters An gela Versluis en Lieve van Vliet hervatten van avond de eredi visie in Eindho ven met een wedstrijd tegen PSV. Eerder dit seizoen speel den de ploegen 3-3 gelijk. Excel sior is op plek 9 hekkensluiter van de Vrouwen Eeredivisie, de Eindhovenaren bezetten mo menteel de derde plek. De wedstrijd begint om 19.30 uur. VELDRIJDEN Shirin van An- rooij uit Kapelle verschijnt dit weekend niet aan de start bij de wereldbeker wedstrijd in het Franse Flaman- ville. De Kapelse laat de voorlaat ste wereldbeker wedstrijd schie ten in verband met haar voor bereidingen op het wereldkam pioenschap. Dat vindt het laatste weekend van ja nuari plaats in het Amerikaanse Fayettevill. O 5> a> Voshart vindt haar eigen pad in België Roeland van Vliet Antwerpen - Tess Voshart Tess Voshart tijdens een trai ning bij Boeckenberg. „Mensen zullen altijd een oordeel over me hebben omdat ik een Voshart ben, of ik nou goed of slecht speel. Ik kan daar zelf niks aan veranderen." - Antwan Tolhoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42