P m hè Burgemeesters tonen begrip en staan actie één dag toe Op veel plaatsen in Zeeland willen cafés en restaurants morgen de deuren openen uit protest tegen de voortdurende lockdown. De Zeeuwse burgemeesters tonen begrip voor de actie. ,,Ons motto is: 'De koek is op'. De actie wordt gevoerd na afstemming met de burgemeesters", zegt Frank de Reu, voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland afdeling Zee land. Hij wil dat de horeca dezelfde uren open mag als de winkels. ,,We moeten het samen doen, detailhan del en horeca. Een binnenstad zon der horeca is maar een halve bin nenstad." Ronny Verberkmoes van café De Vriendschap in Terneuzen vindt het zuur dat het kabinet de horeca geen ruimte biedt. ,,Zeker als je op een steenworp afstand in België wél naar het café kan.'' Acties melden De burgemeesters hebben begrip voor de moeilijke situatie van de horeca. Ze willen daarom, uitslui tend morgen en tot 17.00 uur, ruimte geven voor 'openstellings acties, waarmee de ondernemers hun ongenoegen kenbaar willen maken'. De acties moeten wel voorafworden aangemeld bij de ge meente. Algemene coronamaatre gelen blijven van kracht. Het kabinet staat onder grote druk om de teugels te laten vieren. Ook in Zeeland dreigden onderne mers morgen uit protest hun zaak te openen, wat de regering ook zou beslissen. Vooral in Terneuzen en Sluis dreigde een kleine revolutie tegen de lockdown. In Terneuzen zetten ze de ac tie door. ,,Onze inzet was winkels, kappers én horeca open. Winkels krijgen een zoethoudertje met ko pen op afspraak en de horeca blijft helemaal dicht'', vertelt Martijn van Battum, voorzitter van onderne mersvereniging Bizzy. „Zaterdag gaan de deuren volledig open." Frank de Puijt, eigenaar van vier kledingzaken in Sluis, sluit zich hierbij aan. ,,Winkelen op af spraak zet de deur maar een milli meter meer open." Volker Thüringer van wolwinkel De drukste periode is voorbij, dus het is ideaal om nu open te gaan Crea-Lana in Terneuzen hoorde het nieuws over de versoepelingen met gemengde gevoelens aan. ,,Mensen willen geen afspraak maken voor een bolletje wol of klosje garen. Maar als klanten aan mijn deur ko men, hebben ze vanaf dat moment een afspraak, hè.'' Niels van Loon van Fashion Brands in Middelburg noemt de versoepeling een eerste stap, maar ook hij vindt het winkelen op af spraak een farce. ,,We weten alle maal hoe dat de vorige keer is ge gaan. Het is beter te werken met een maximaal aantal klanten per winkel." Ingrid Deurloo van kledingzaak Ronald Deurloo in Zierikzee staat te popelen. En het kan ook gewoon, denkt zij, juist nu. De drukste pe riode is voorbij, dus het is ideaal om nu open te gaan. Als we open mo gen, gaan we er vol voor en dan vol gens de richtlijnen. We maken er een feestje van met een bakje koffie en iets lekkers." Kapper ,,We gaan om 7.00 uur al knallen, denk ik." Kapster Amanda Plas- schaert uit Heinkenszand kan niet wachten om haar klanten weer te mogen knippen. ,,Ik krijg nu al WhatsAppjes van mensen of ik voor zaterdag nog een plekje heb", vertelt de eigenaresse van MOOOI makers kappers. Met nul komma nul omzet en alsmaar oplo pende rekeningen zag het er al we ken somber uit voor haar twee kap perszaken in Goes en Heinkens- zand. Voor Tanja Tienpond van sport school Fitness Fitaal in Vlissingen komen de versoepelingen niet als een verrassing: ,,Ik heb het idee dat ze niet anders konden. Op zich fan tastisch, je kunt in ieder geval iets voor je klanten betekenen. Wij heb ben beneden individuele fitness. Maar hoe zit het met de groepsles sen? Het sociale aspect van de sportschool is heel belangrijk. Dus even een slag om de arm voordat we in juichen uitbarsten. Al is dit na tuurlijk een geweldig begin." Zie video op pzc.nl Ipzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl vrijdag 14 januari 2022 It 3? Zeeland Ronny Verberkmoes van De Vriendschap in Terneuzen vindt het zuur dat het kabinet geen ruimte biedt. ,,Zeker als je in België wél naar het café kan.'' foto camile schelstraete Horeca uit protest toch open G Volker Thüringer van wolwinkel Crea-Lana in Terneuzen hoorde het nieuws met gemengde ge voelens aan: ,,Als klanten aan mijn deur komen, heb ben ze vanaf dat moment een afspraak, FOTO RAYMOND DE Van onze redactie Middelburg - Ingrid Deurloo, kledingwinkel Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 29