O Simons was al beroemdheid, nu PSV-spits Eran Zahavi worstelt in Nederland 20 Kort Wevers op lijst selectie Stunt van Nederland op EK De Nederlandse handballers zijn voortva rend begonnen aan het EK. Oranje verraste met een overwinning op Hongarije in de officiële openingswedstrijd. Oranje won met 31-28 van de veel hoger aangeslagen thuisploeg. Spelmaker Luc Steins en Kay Smits waren de uitblinkers. De ploeg van Erlingur Richardsson nam vanaf het eerste fluitsignaal brutaal het initiatief en stond na 10 minuten met 6-3 voor. De thuisploeg had moeite met het vlotte en frivole spel van de Nederlanders, die het hoge niveau en de voordelige marge van drie goals tot aan het einde toe wisten vast te houden. Onana naar achtste finales Kameroen heeft bij de Afrika Cup in eigen land ook de tweede groepswedstrijd ge wonnen. De thuisploeg, met doelman Andre Onana (Ajax) in de gelederen, ver sloeg Ethiopië in Yaoundé met 4-1. Het gastland is met 6 punten nu al zeker van een plaats in de achtste finales. Sanne en Lieke Wevers (foto) zitten in de nationale turnselectie. Daarmee is het nog niet zeker dat ze hun loopbaan voortzet ten. „Ze hebben in elk geval nog niet beslo ten om te stoppen", zei Dennis van der Laan namens hun management. „Ze hou den zich fit." Flitsen Quote van de dag 'Het is een koers die me aanspreekt. Ik wil er weer om de zege strijden.' Slechte kür Van Zundert Duitser voor Willem II Schalke'04. Voor wie dacht dat Paris Saint-Ger main afgelopen weekeinde met het tweede elftal de strijd was aange gaan met het kwakkelende Olym- pique Lyon (1-1). Xavi Simons ver ving na 69 minuten de Argentijnse international Leandro Parades. Op dat moment stonden Keylor Navas, Presnel Kimpembe, Marquinhos, Nuno Mendes, Georginio Wijnal- dum, Marco Verratti, Mauro Icardi en Kylian Mbappé op het veld. An der Herrera was net gewisseld en op de bank hoopten Sergio Ramos en Juan Bernat nog op speeltijd. Simons (18), betrokken bij de ge lijkmaker van Thilo Kehrer, kreeg na afloop samen met Edouard Mi- chut complimenten van manager Mauricio Pochettino. ,,We hadden met hen meer beweging en agressie in het veld'', zei Pochettino. De in Amsterdam geboren tiener zat vorig seizoen tien keer op de bank bij een competitiewedstrijd en debuteerde in april uit bij RC Strasbourg. Het was de 32ste speel dag en hij kreeg één minuut als ver vanger van Herrera. Na afloop was Pochettino duidelijk en eerlijk: ,,Xavi Simons zal geen Iniesta of Xavi worden. Hij heeft wel de kwa liteit om een carrière op het hoog ste niveau te kunnen ontwikkelen." Die woorden konden als kritiek worden uitgelegd, maar ook als een poging om de hype rond de jonge Nederlander enigszins te tempe ren. 3,8 miljoen volgers op Insta- gram, op uitnodiging naar de For mule 1, een contract bij Nike. Si mons was heel lang de bekendste voetballer die de wereld eigenlijk nog nooit echt zag spelen. Randzaken ,,Xavi heeft niet om die randzaken gevraagd'', zei zijn vader Regilio Si mons, voormalig profvoetballer van onder andere Fortuna Sittard, NAC en Willem II in april 2018 daarover tegen deze krant. Maar er was geen ontkomen aan, Hij geldt in Eindhoven als een strijder en iemand die niet te breken is. Eran Zahavi heeft bij PSV veel respect afgedwongen na de overval op zijn woning van vorig jaar. De situatie heeft nog altijd zoveel impact op zijn leven dat een vlucht uit Nederland nu tóch door zijn hoofd schiet. PSV probeert hem te behouden en lukt dat niet, dan kijkt de club naar een I nieuwe' spits. HANDBAL VOETBAL TURNEN Fiorentina heeft Napoli in een turbulente bekerwedstrijd, met drie rode kaarten (twee voor Napoli), uitgeschakeld. In Napels was de stand na 90 minuten 2-2. De bezoekers scoorden in de verlenging drie keer: 2-5. Dankzij Athletic Club krijgt het mini-toer nooi in Saudi-Arabië om de Spaanse Super cup geen Madrileense finale. De titelverde diger rekende af met Atlético Madrid: 1-2. Zondag is de finale tegen Real Madrid. - Wereldkampioen Alaphilippe over klassieker Luik Bastenaken-Luik VRIJDAG 14 JANUARI 2022 GO KUNSTRIJDEN Lindsay van Zun dert (16, foto) is op de korte kür bij de Europese kampioenschap pen in Tallinn tot een teleurstel lende score van 48,92 gekomen. De 16-jarige Bra bantse kreeg onder meer een flinke aftrek door een val bij de uit voering van de drievoudige Riet berger. De kans is klein dat Van Zundert met haar score bij de beste 24 zit. Al leen die groep mag nog terug komen voor de vrije kür. VOETBAL Willem II heeft zich versterkt met de Duitse jeugdinternatio- nal Kilian Lude- wig (foto). De Tilburgse eredi visieclub huurt de 21-jarige ver dediger tot het einde van dit sei zoen van Red Bull Salzburg. Ludewig staat sinds 2018 on der contract bij de Oostenrijkse topclub. Om er varing op te doen is hij ver huurd aan FC Liefering, Barns- ley en o. (O Strijder alsnog Xavi Simons heeft meer dan 3,8 miljoen volgers op social media, maar hoe goed de 18-jarige Ne derlander kan voetballen kun nen we nu pas gaan beoordelen nu hij kansen krijgt bij PSG. Mikos Gouka Parijs C Na de overval van vorig jaar op zijn woning speelde Eran Zahavi soms met de ge dachte om weg te gaan bij PSV. FOTO'S PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 20