Bespaar gemiddeld €259,- op je autopremie JOL Walcheren a Plasscha leinkenszand is dolblij dat ze haar klanten morgen (waarschijnlijk) kan gaan knippen. ,,We gaan om 7.00 uur al knallen, denk ik." Maar niet iedereen is tevreden. Her en der in Zeeland gaan acties gewoon door Zorgen om messenoultuur onder jongeren. Jeugdcriminoloog ziet geen trend Vrienden en bekenden van Tim houden zondagmiddag een stille tocht Oorlog over supergoedkoop stokbrood in Frankrijk Boeren en bakkers woedend op supermarkt Leclerc om prijs van 29 cent Vergelijk nu op independer.nl welkom bijindepender Winkelen op afspraak, naar de kapper en sporten: vanaf morgen mag het weer. Het kabinet laat de teugels een tikkeltje vieren. Studenten kunnen weer naar school. Onder hoge druk van proteste rende winkeliers, burgemeesters, psychiaters en studenten haalt het kabinet het land ietsje van het lockdownslot. Al worden lang niet alle wensen ingewilligd: de horeca en cultuursector blijven voorlopig dicht, openingsuren van winkels worden beperkt tot 17.00 uur. Het kabinet vreest namelijk dat het grote aantal infecties, gisteren nog ruim 33.000, tot problemen gaat leiden. Weliswaar lijkt het aantal ziekenhuisopnames be perkt, maar door ziekte dreigen zorgmedewerkers, politieagenten, leraren en andere mensen in zoge heten vitale beroepen niet meer te kunnen werken. Toch gaan de scherpe randjes van de harde lockdown. Het kabi net wil sporten, zowel binnen als buiten, weer toestaan, al is nog on duidelijk ofbijvoorbeeld competi ties weer kunnen worden opge start. Als dat zo is, zal publiek nog wel worden geweerd. Met welke regels de versoepelingen precies Variant zorgt voor minder toestroom naarde ziekenhuizen, dus er is iets ruimte gepaard gaan, wordt vanavond duidelijk. Dan is er weer een co ronapersconferentie, de eerste van de nieuwe minister Ernst Kuipers (D66). In lijn met advies Haagse bronnen weerspreken ove rigens dat de maatschappelijke druk doorslag heeft gegeven voor de versoepelingen. Het Outbreak Management Team (OMT) vindt het verantwoord, meldt een inge wijde. ,,Het is in lijn met hun ad vies.'' Het kabinet houdt wel de 'vin ger aan de pols' en zal ook de ho reca en cultuursector weer meer lucht geven zodra het kan, zegt deze bron: ,,Ondanks het hoge aantal omikronbesmettingen to nen de laatste gegevens aan dat deze variant voor minder toe stroom naar de ziekenhuizen zorgt en de ligduur korter is. Dus er is iets van ruimte.'' Onderzoeken Die wordt gretig benut. Onder zoeken in het buitenland laten zien dat er fors minder zieken huisopnames zijn door de omikronvariant, vergeleken met de deltaversie van het virus. Omdat tal van landen in Europa, waaronder buurlanden België en Duitsland, lockdowns achterwege lieten, klonk de roep om versoepe lingen in Nederland steeds luider. Veel winkeliers dreigden morgen toch open te gaan. Die confronta tie lijkt het kabinet nu te hebben voorkomen. vrijdag 14 januari 2022 Nieuwsmedia Prijs €3,10 CZEELAND2 C P16 We lijken soms best veel op elkaar. Toch zijn we allemaal net een tikje anders. Ook elke autoverzekering is anders. Wij vinden er een die haarfijn bij jouw bolide past Ga naar independer.nl, vergelijk de nieuwste autopremies en bespaar. zorgverzekeringen, energie, hypotheken, woonverzekeringen,mobiele telefonie, interneten meer Smachtend land krijgt beetje lucht Niels Klaassen en Tobias den Hartog Den Haag - Ingewijde CP4enZEELAND1 Weeroverzicht lange termijn: 6°c P20 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1