Prins Andrew raakt al zijn titels kwijt in aanloop zedenzaak 11 <ou cm Otolift, dé meest gekochte traplift van Nederland Ontvang onze gratis brochure 0^0 REPORTAGE BRITTEN HEBBEN BUIK VOL VAN 'MISSELIJKMAKENDE' PREMIER JOHNSON De Britten keren premier Boris Johnson massaal de rug toe na het schandaal rond het tuinfeest in Downing Street tijdens de lockdown. ,,Ik kon mijn zieke moeder maandenlang niet bezoeken.'' Geert Langendorff Londen De ongeloofwaardige excuses van Boris Johnson op woensdag in het Lagerhuis ga ven Carole en David Miller de laatste zet. Al langer overwoog het echtpaar bij de vol gende verkiezingen niet meer op de Conservatieve Partij te stem men. De erkenning van de pre mier tijdens een strikte lockdown een feest in de tuin van zijn ambtswoning te hebben bijge woond, trok hen over de streep. ,,Hij moet weg'', zegt David op een bank in St James's Park, op een steenworp afstand van het parle ment. ,,Er is geen grijs gebied, zo als Johnson probeert te schetsen. Het is zwart-wit. Als je als premier je eigen wetten breekt, moet je op stappen.'' Zijn vrouw knikt. ,,We zijn niet eens woedend, gewend als we inmiddels zijn aan zijn leu genachtige verhalen. De volgende keer stem ik mogelijk op Keir Starmer, de leider van Labour.'' Beide ouders van Carole's schoonzus overleden tijdens de pandemie. ,,Ze kon hen allebei niet bezoeken. Dat is geen licht offer.'' Het tweetal, woonachtig in North Yorkshire, trekt een vies gezicht als ze de uitleg van John son over het bewuste feest bespre ken. De premier zou hebben ge dacht dat het om een werkbijeen komst ging, hoewel de flessen drank op de tafels stonden. ,,Weg- wezen met hem.'' 'Heel kwaad' Verderop in het park voert begra fenisondernemer Kathy Price (63) met haar vriendin Ann Whitaker (74) de duiven. ,,Ik ben heel kwaad'', zegt de vrouw uit Hert fordshire, net boven Londen. ,,Ik stem mijn hele leven al op de To ries. Nu moet ik die keuze gaan Zlcr'^h G De protesten bij de ambts woning van premier Boris Johnson in Londen nemen heroverwegen.'' Haar werk voedt haar ongenoegen. ,,In de eerste week van de lockdown deed ik 33 begrafenissen. Zestien van de overledenen kwamen uit verzor gingshuizen. En Boris woonde een borrel bij.'' ,,Denk je dat een premier van een andere partij niet hetzelfde had gedaan?'' zegt Whitaker. ,,Ze zijn allemaal hetzelfde. Ik stem Conservatief, omdat ik niet van mensen hou die hun hand ophou den. En voor de brexit, al heb ik daar wel spijt van.'' Price stelt zich minder buigzaam op. ,,Je kan geen regels maken voor het volk en je er dan vervolgens zelf niet aan hou den. Of hij weg moet? Boris over leeft altijd. Zo glad als een aal.'' Met een pint en een glas gin to nic genieten Paul Matthews en zijn vrouw Jenny in de zon van de Big Ben, in zijn volle glorie her steld na een langdurige restauratie. Zoals elk jaar brengt het stel een paar dagen door in de hoofdstad om bij te komen. Paul, van origine een Labour-man, stemt sinds vijf tien jaar op de Tories. ,,Labour heeft van onze streek een woeste nij gemaakt'', verduidelijkt hij. Jenny maant hem tot rust als hij zijn mening geeft over 'die volsla gen idioot'. ,,Boris is een verwend, arrogant, zelfgenoegzaam product van privéscholen als Eton. Hij heeft geen idee wat er omgaat in de hoofden van gewone mensen. Natuurlijk moet hij weg. Ben ik kwaad? Nee, ik heb schaterlachend naar hem geluisterd. Bizar, toch?'' 'Geen woorden' George Binette neemt in Noord- Londen geen blad voor de mond. ,,Misselijkmakend'', noemt hij het gedrag van de premier. In de wijk Islington, een enclave van suppor ters van voormalig Labour-leider Jeremy Corbyn, moest je al met een zaklantaarn zoeken naar voor standers van Johnson, maar het drankgelag brengt de haat aan de oppervlakte. ,,Ik heb geen woor den voor hoe hij een loopje met de regels nam.'' Voor zijn partner Amanda Ben- them ligt het extra gevoelig. ,,Mijn moeder brak haar heup toen John son feestvierde. We hebben haar maanden niet kunnen bezoeken in het ziekenhuis. Heel moeilijk.'' De Britse prins Andrew verliest zijn titels en zal zich in de Ame rikaanse zaak wegens seksu eel misbruik verdedigen als een burger. ANP Londen Dat maakte het Britse koninklijk huis bekend in een korte verkla ring. Het was de eerste reactie van Buckingham Palace op het besluit van een Amerikaanse rechter dat de 38-jarige Virginia Giuffre ver der mag gaan met haar zaak. Ze claimt dat ze als tiener door de zoon van koningin Elizabeth is misbruikt. Volgens Buckingham Palace zal de hertog van York ook de ko mende tijd geen openbare taken op zich nemen. Volgens bronnen, Prins Andrew. zo meldt het Britse persbureau Reuters, zal Andrew ook niet meer de aanspreektitel konink lijke hoogheid gebruiken. Zijn moeder nam hem zijn militaire eretitels af. Hij mag ook nergens meer beschermheer van zijn. Door het schandaal was de open bare rol van Andrew eerder al te ruggeschroefd. Niet verrast Het juridische team van Andrew gaf nog geen commentaar op de rechtszaak. De advocaten hadden tevergeefs geprobeerd die te voor komen. Volgens de Britse zender ITV was de entourage van de prins niet verrast over de uitspraak. Een bron uit het kantoor van de prins zou hebben benadrukt dat de rechter geen oordeel gaf over de beschuldigingen van Giuffre, dus of die gegrond zijn of niet. Volgens Giuffre heeft Andrew haar in 2001 op 17-jarige leeftijd misbruikt. De Amerikaanse werd naar eigen zeggen als tiener naar het Verenigd Koninkrijk gebracht om seks te hebben met Andrew. Giuffre was toen in het gezelschap van de steenrijke zedendelin quent Jeffrey Epstein, die be vriend was met Andrew. Ze eist een financiële vergoe ding van Andrew voor de emotio nele schade die ze zou hebben op gelopen. Bel gratis naar 0800 - 444 770 6 of ga naar Otolift.nl/brochure 5 jaar Open de camera of Google Lens op uw telefoon en scan de QR-code. ^1 °?nst6 enkele rafterM6reid{ Uw trapleuning blijft Brede kant trap blijft vrij Niet goed geld terug Ook huur tweedehands Slechts 48 uur levertijd GO VRIJDAG 14 JANUARI 2022 'Ik deed 33 begrafenissen en Boris woonde een borrel bij' toe. FOTO EPA FOTO REUTERS Gratis garantie <JÏ5> KONINKLIJKE TRAPLIFTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 11