Een eigen Playmobilwinkel aan de Noordstraat in Terneuzen Sluis geen fan van asielzoekers in Fletcher 7 Zijn fascinatie begon met één klein doosje, maar over een maandje is Cor Versprille een complete winkel met Playmobil rijk. Die komt aan de Noordstraat in Terneuzen. In het voormalige pand van kle dingzaak Bonita, dat nu ruim een jaar leegstaat, opent Ver sprille (63) half februari zijn zaak Bonks Speelgoed. Bonks? ,,Ja, dat staat voor Bij Ons Natuurlijk Kwa- liteits Speelgoed. Dat durf ik ook rustig te stellen, want Playmobil en Lego verliezen hun kwaliteit en waarde nooit.'' Ook niet als het tweedehands materiaal betreft. Versprille wil van zijn winkel een mix maken van nieuw en tweedehands speel goed. Playmobil voert daarbij de boventoon, al hoopt hij ook zijn Lego-collectie en gebruikte spel len voor de Playstation en Xbox uit te breiden. ,,Het moet een mix worden. Mensen kunnen ook bij mij terecht met hun Playmobil en Lego, want ik doe ook aan inkoop. Het is een paar jaar geleden alle maal begonnen met één doosje. Dat verkocht ik op een markt, maar ik kwam er al snel achter dat ik het veel te goedkoop van de hand had gedaan. Daarna ben ik beurzen afgegaan en kwam zo in contact met handelaren. Het is ge woon ontzettend mooi spul. En dat terwijl ik zelf helemaal nooit met Playmobil heb gespeeld. Dat was van na mijn tijd.'' Via beurzen Waarom op je 63e nog een zaak beginnen? Het antwoord is simpel: Versprille wil bezig zijn. ,,Ik was glaszetter, maar ben afgekeurd. Via de beurzen ben ik eens wat gaan proberen met Playmobil. In Le Bourget in de Passage in Axel heb ik een tijdje een rek gevuld. Ik had er geen hoge verwachting van, maar dat liep verrassend goed. Toen begon het te kriebelen om iets voor mijzelf te beginnen.'' Liefhebbers van Playmobil en Lego kunnen bij Bonks straks hun hart ophalen. Complete, originele pakketten, door Versprille zelf sa mengestelde creaties en heel veel losse onderdelen zijn straks in zijn speciaalzaak te verkrijgen. Hij is op dit moment volop bezig met de in richting, in de hoop dat de corona maatregelen het toelaten zijn zaak over een maandje te openen. ,,Het mooiste vind ik de blijdschap van de kinderen. Ik stond eens op een markt. Kwamen er twee meisjes aan, die bij hun moeder begonnen te zeuren om een doosje Playmo- bil. Maar ik merkte aan alles dat het niet zou gaan gebeuren. Die vrouw kon het gewoon niet beta len. En dat snap ik ook best, want Playmobil is nou eenmaal duur. Toen heb ik die kindjes terugge- Een Playmobil- en Legomuseum in de oude bieb, dat zou toch geweldig zijn? roepen en gezegd dat ze voor niets iets kleins mochten uitzoeken. Echt, die dankbaarheid op die ge zichtjes, daar doe ik het voor.'' Om misverstanden te voorko men: Versprille is niet van plan om in de nieuwe winkel alles zomaar weg te geven. De huur moet im mers ook worden betaald. ,,Ik heb er alle vertrouwen in dat het goed komt met mijn winkel. Sommige mensen verklaren mij voor gek dat ik juist in deze tijd van corona een winkel begin, maar dit is echt een droom die uitkomt.'' Over dromen gesproken... Ver sprille heeft er nog wel eentje. ,,Straks komt de oude bibliotheek aan de Oostkant leeg te staan. Het zou toch geweldig zijn om daar een Playmobil- en Legomuseum te beginnen, samen met een winkel? Ik denk dat dat voor Terneuzen echt succesvol zou kunnen zijn.'' Maar goed, laat Versprille eerst zijn winkel maar eens openen. Nog wat likken verf hier en daar, nog meer spullen op de rekken, wat vliegtuigjes aan het plafond, een koffiehoek voor volwassenen en speelhoek voor de kleintjes en Versprille kan los. Dat is hij van plan te doen van dinsdag tot en met zaterdag, van 10 tot 17 uur. Het hotel aan de Zouterik staat al zeventien jaar op de nominatie om verbouwd en uitgebreid te worden. De gemeente tekende in 2019 een intentieovereenkomst met de fa milie Mutsaers, eigenaar van het hotel. Die overeenkomst gaat uit van 57 hotelkamers en 48 apparte menten. Onlangs heeft Sluis echter een streep door het plan gezet, om- dat het veel te kolossaal zou wor den. Janny Mutsaers is om te spet teren. Omdat op 1 april het huur contract met Fletcher afloopt, moet ze op zoek naar een nieuwe huur der. Naar eigen zeggen heeft ze con tact met het Centraal Orgaan op vang Asielzoekers (COA) en twee partijen die arbeidsmigranten in het hotel willen plaatsen. Terughoudend Wethouder Peter Ploegaert ver telde deze week tijdens een com missievergadering dat er nog geen officieel verzoek voor de opvang van asielzoekers of arbeidsmigran ten op de burelen ligt. Hij staat ook niet te springen. ,,Als er een verzoek komt, zullen we zeer terughou dend zijn. Als je ziet hoe omwonen den al reageren op de uitbreiding van het hotel..." Ploegaert verwijst daarmee naar omwonenden van het Lepelblad, die vinden dat het nieuwe hotel te dicht bij hun hui zen komt. Verbaasd Arnold Scheppers (D&T) zei ver baasd te zijn dat een intentieverkla ring is getekend en nu blijkt dat het plan te kolossaal is. ,,Het is vreemd om nu te zeggen: het past niet." Volgens Ploegaert gaan de partijen binnenkort om de tafel. 'skalentfej VL DONDERDAG 13 JANUARI 2022 Cors droom komt uit op z'n 63e Cor Versprille hoopt half februari zijn winkel Bonks Speelgoed te openen in de Noordstraat in Terneuzen. Hij is nu volop bezig met de in richting. FOTO RAYMOND DE FREL Raymond de Frel Terneuzen - Cor Versprille NIEUWVLIET Arbeidsmigranten of asielzoe kers in het Fletcherhotel in Nieuwvliet-Bad? Het college van burgemeester en wethouders van Sluis staat niet te springen. ,,Als je ziet hoe omwonenden al reageren op de uitbreiding van het hotel..." - Bob Maes Het Fletcherhotel in Nieuwvliet. foto bob maes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 69