16 Deze brugklassers weten al hoe hun schoolkeuze heeft uitgepakt. Ze kijken terug op hun afwegingen en hebben tips. Mini-interviews Luciana Ricciardi (12) Nille Back (13) brugklas havo/vwo Jericho de Werd (13) Arthur Gorochov (13) Ali Karatas (13) Renske Rodts (13) Eden van der Meent (12) DONDERDAG 13 JANUARI 2022 GO ''-Tï/:':"' :^G--rG Woont in Terneuzen en zit daar op het Lodewijk College, brugklas vmbo Wie heeft in groep 8 besloten dat je naar deze school zou gaan? ,,Ik heb het zelf besloten. Mijn ouders waren het ermee eens.'' Welke redenen gaven de doorslag? ,,Mijn zus en neef zitten op deze school. Vijf vrienden van de basisschool zitten bij mij in de klas. Hier kun je in de brugklas een keuzevak nemen, bijvoorbeeld koken.'' g Tips voor de huidige groep-achters? ,,Doe wat je zelf wilt. Luister 7 naar de docenten en niet naar leerlingen uit de bovenbouw. Blijf jezelf en laat je niet beïnvloeden." Wie heeft in groep 8 besloten dat je naar deze school zou gaan? ,,Ik, samen met mijn ouders. Mijn broer zit er ook dus het was vrij makkelijk. Ik kom zelf uit België. In Nederland helpen ze je meer en heb je nog geen examens in je eerste jaar.'' Welke redenen gaven de doorslag? ,,Ze zijn erg open en je kunt hier alles vertellen wat je wilt. Ook is het dichtbij Sint Laureins, waar ik woon.'' Tips voor de huidige groep-achters? uj ,,Niet te veel stressen. Het valt uiteindelijk mee, bijvoor- g beeld hoe druk je het krijgt. Ik vond het zelf best g spannend want ik kende niemand, maar heb snel mijn draai gevonden en heb het gevoel erbij te horen.'' Woont in Vlissingen. Zit daar op het Scheldemond College, brugklas vwo Wie heeft in groep 8 besloten dat je naar deze school zou gaan? ,,Ik heb het zelf besloten. Ik heb alleen mijn nicht wat dingen gevraagd, die ook op deze school zit.'' Wat gaf de doorslag? ,,Bij de docenten van het Scheldemond voelde ik me beter dan bij andere. Het voelt als een tweede thuis als ik hier binnenloop.'' Tips voor de huidige groep-achters? ,,Kies voor de school die jij wilt, niet die een ander voor jou wil. Dat is het beste wat je kunt doen. Ik kende nie mand in mijn nieuwe klas, maar daardoor kreeg ik een frisse start.'' 'Het voelt hier als een tweede thuis' Woont in Goes. Zit daar op het Ostrea Lyceum, brugklas vmbo Wie heeft in groep 8 besloten dat je naar deze school zou gaan? ,,Dat heb ik zelf besloten, nadat ik de online open dag had bekeken.'' Wat gaf de doorslag? ,,Ik kon ook naar het Goese Lyceum, maar daar hebben ze geen sportklas. Daar hebben ze meer technische vakken. Dat is niet echt iets voor mij. De sportklas was voor mij belangrijk. Verder hoorde ik dat de docenten je op deze school meer aandacht geven als je net iets meer nodig hebt dan anderen.'' Tips voor de huidige groep-achters? ,,Tijdens de introductieweek leer je veel mensen kennen. Probeer meteen met die mensen vrienden te worden. Daar heb je veel aan in het eerste jaar.'' Woont in Heinkenszand. Zit op het Ostrea Lyceum in Goes, brugklas vmbo Wie heeft in groep 8 besloten dat je naar deze school zou gaan? ,,Ik. Mijn broer zit ook op deze school, dat heeft meegeholpen.'' Wat gaf de doorslag? ,,Ik had graag op de school zelf willen kijken. Toch gaf het online bezoek nog wel een gevoel van gezelligheid. Ook dat er aparte pauzes zijn voor bovenbouw en on derbouw vond ik belangrijk.'' Tips voor de huidige groep-achters? ,,Zorg dat je veel vrienden maakt. Kies een school waar jij je goed bij voelt en luister niet naar vrienden die zeggen dat je ergens anders heen moet.'' Woont in Goes. Zit daar op het Ostrea Lyceum, brug klas vmbo Wie heeft in groep 8 besloten dat je naar deze school zou gaan? ,,Ik heb het een beetje zelf besloten maar mijn vrienden hebben me geholpen. Zij zijn ook naar deze school ge gaan. Ik heb vooraf open dagen bezocht, online.'' Wat gaf de doorslag? ,,Het Ostrea heeft een sportklas. Dat zijn twee ex tra uren sport waar je voor kunt kiezen. Als je het moei lijk hebt, willen docenten je graag helpen. Ik moest wel wennen hier. Het is groot, maar na vijf weken kende ik de lokalen al uit mijn hoofd.'' Tips voor de huidige groep-achters? ,,Ga zéker naar de kennis- makingsdagen, voor of na de zomervakantie. Dan leer je je toekomstige klasgeno ten kennen. Meteen op iedereen af stappen. Daar heb je veel aan als het leerjaar begint.'' Woont in Sint Laureins, België. Zit op het Zwin College in Oostburg, TEKST PASCAL LENSTRA Woont in Middelburg. Zit daar op de SSG Nehalennia, brugklas mavo Wie heeft in groep 8 besloten dat je naar deze school zou gaan? „Ikzelf. Ik ben vooral op vriendin nen afgegaan.'' Welke redenen gaven de doorslag? ,,Mijn eerste keus is altijd Nehalen- nia geweest. Bij de online open dag kreeg ik een goed gevoel. Daarom heb ik de andere scholen overgeslagen. Deze school heeft fijne docenten en de broodjes in de kantine zijn heerlijk.'' Tips voor de huidige groep-achters? ,,Lekker jezelf zijn. Maak je huis werk, anders kun je nablijven. Kijk niet tegen de overgang naar de an dere school op, het valt erg mee.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 64