c De Zeeuwse doelman duikt dankzij oud-prof op bij Stedoco Voormalig bestuurder Lou Simpelaar overleden 15 Geldof naar Apollo'69 Apollo'69 heeft Joffrey Geldof aangesteld als nieuwe trainer voor komend seizoen. Geldof maakte onlangs bekend afscheid te nemen van Patrijzen en staat dus volgend jaar voor de groep in 's-Gravenpol- der. Hij speelde in het verle den jarenlang voor Patrijzen. Apollo staat na acht gespeelde wedstrijden tweede in de vierde klasse. De rolstoelbas ketballers van RBVM hebben zich geplaatst voor de vol gende ronde in de nationale beker. Twee gelijke spelen waren daarvoor genoeg. Tegen Only Friends werd het 41-41, tegen Devedo werd het 51-51. RBVM, met Europees kam pioen Joeri van Liere uit Kapelle in de gelederen, speelt nu tegen het Rotterdam se RoBa. Lars Bleijenberg verlaat Excelsior en gaat voor zijn kans in de derde divisie. foto excelsior Rotterdam Achter het hoofdstuk Excelsior mag dan een punt zijn gezet, het profvoetbal is voor Lars Bleijenberg (21) allesbehalve een gesloten boek. Bij Stedoco jaagt hij die droom verder achterna. Na een paar dagen te hebben genoten van de rust bij zijn ouders in Sluiskil, is de oud-keeper van onder meer Terneu- zen en JVOZ weer onderweg naar Rot terdam. Want ondanks het evaluatie moment dat hij oktober vorig jaar had met de club uit de Keuken Kampioen Divisie, blijft Bleijenberg daar gewoon wonen. ,,De kans op speeltijd bleef klein en ik wil gewoon graag spelen. Zeker op mijn leeftijd is dat heel be langrijk." Niemand minder dan Ed de Goeij, oud-doelman van Oranje, bracht hem op het spoor richting Hoornaar. ,,Ik geef samen met hem keeperstraining, hij vertelde dat ze bij Stedoco nog wel een keeper zochten. De volgende dag werd ik gebeld." En dus stond Bleijen- berg voor een lastige keuze. Derde doelman bij Excelsior of voor zijn kans gaan in de derde divisie? ,,Mijn ambitie blijft profvoetballer worden. Ik ben nog steeds jong, als ik nu veel wedstrijden keep, kom je straks ook anders bin nen." Daarvoor moet hij bij zijn nieuwe club wel de concurrentiestrijd aangaan met Petar Stoskovic en Stephan Veen- boer, twee ervaren keepers. Klinkt mis schien onlogisch, maar daar denkt Bleijenberg toch anders over. ,,Ik weet wat ik kan en ze hebben veel vertrou wen in mij. Dat gevoel kreeg ik wel." Dat gevoel zat vanaf het begin sowieso al goed, vertelt hij. ,,Alles is prima gere geld en de club is ambitieus, net als ik. Het plaatje klopt gewoon." Bij Stedoco vallen volgens de Zeeuw, die makkelijk praat, alle puzzelstukjes op zijn plek. Ze hadden ook navraag gedaan. Ge zonde concurrentie is goed, maar ik ga er wel echt puur voor mezelf heen." Het betekent dat de geboren Sluiskil- lenaar na een aantal seizoenen bij Ex celsior, Beveren en Antwerp, afscheid neemt van het profvoetbal. ,,Je bent ge wend om iedere dag te trainen. Ik ga er heel blanco in, zal voor mezelf blijven trainen en ga kijken hoe het bevalt." Helemaal in een zwart gat, valt de keeper gelukkig niet. ,,Voor de Excel sior Foundation ga ik clinics verzorgen, om jongeren door middel van voetbal op het juiste pad te houden." Bevoorrecht Ook duikt Bleijenberg weer de school boeken in, maar niet die van Bedrijfs economie. ,,Voor mijn gevoel past de Pabo toch beter bij mij, dat wil ik vanaf de zomer op gaan pakken." Ondanks dat Zeeland ook nog even door zijn hoofd speelde, blijft hij dus toch in Rotterdam, de plek waar hij de afgelo pen jaren groeide als keeper. ,,Als je op een gegeven moment ballen gaat pak ken, die je eerst niet had, dan sta je te genieten. Maar ik moet nu de conclusie trekken dat het er niet in zit." Zijn missie is deels geslaagd. ,,Heb ik het profvoetbal gehaald? Ik heb enorm genoten van het leven als voetballer, maar het missen van een officieel de buut, geeft wel een bittere nasmaak." Toch voelt hij zich een bevoorrecht mens. ,,Dit pakken ze nooit meer van mij af. Al die stadions waar ik ben ge weest. De periodetitel met Excelsior, de vriendschappen of die keer dat we in België onder politiebegeleiding naar het stadion werden gebracht." Desondanks is 2021 toch niet het jaar van Bleijenberg geworden. ,,Soms heb je dingen niet in de hand. Onze eerste doelman deed het ook fantastisch en toen ik tegen FC Dordrecht kon spelen, had ik een hersenschudding. Qua wed strijden was het een verloren jaar, wat betreft ontwikkeling niet. Alleen is het jammer dat je het niet hebt kunnen la ten zien Maar hoewel hij nu in de verleden tijd praat, hoopt hij dat het weer zijn toekomst wordt. ,,Eigenlijk ben ik heel blij met de derde divisie. Dat is gewoon een mooi niveau, helemaal als jonge keeper. Hopelijk kan ik daar de ko mende jaren laten zien wat ik kan en wie weet ooit weer die stap naar het profvoetbal maken. Nieuwe energie, ik heb er echt veel zin in!" Tevens was hij vijftien jaar bestuurslid binnen de Zeeuwse afdeling van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) en hanteerde in die periode bijna zeven jaar lang de voorzittershamer. Tijdens die periode in de jaren zestig en zeventig kende de Zeeuwse atletiek een bloeiperiode. Er kwa men meer accommodaties, de trainingsmogelijkheden verbeterden en er werd on der meer een pupillencom- C Begin jaren zeventig ontving hij een speciale onderscheiding vanwege zijn werk voorde atletiekbond petitie opgestart. Simpelaar was afkomstig uit Bigge- kerke en verhuisde later naar Terneuzen, waar hij met drie andere niet-Terneuzenaren (Henk Heuving, Jo Becks en Jo Johanisse) de AV Schelde- sport oprichtte. Naast atle tiek kende de vereniging destijds ook een volleybal en handbaltak. Onderscheiding Voordat zijn liefde voor het atletiek begon, speelde Lou Simpelaar zelf korfbal bij Swift in Middelburg. Pas daarna koos hij voor atletiek bij Marathon in Vlissingen. Bij die club werd hij later vervolgens bestuurs- en jurylid. Al zijn inspanning werd zeer gewaardeerd. Begin jaren zeventig ontving hij een speciale onderscheiding van de KNAU, vanwege zijn vele werkzaamheden voor de atletiekbond. Lou Simpelaar was tevens lid van verdienste van Ver eniging Zeeland Atletiek (VZA). Tijdens zijn tijd in Terneuzen was hij daar naast ook nog voorzitter van bridgevereniging Luctor. Hij overleed zondag op 95-jarige leeftijd, zes dagen nadat zijn vrouw Rie op 98-jarige leeftijd was overle den. De uitvaart van Lou Simpelaar vindt in besloten kring plaats. Run Your Own Race gaat ondanks opkomst toch door in Kortgene Ondanks de matige opkomst afgelopen week in de Abbekin- derseboscross heeft de organisatie van Run Your toch besloten om verder te gaan met het aanbieden van virtuele loopwedstrijden. Ditmaal is Kortgene plaats van handeling. Komend weekend -15 en 16 janu ari- kan er gelopen worden in de Paardekreekcross in Kortgene, vo rig jaar al uitgezet door Leonie Ton. Het parkoers is 2,2 km lang en moet vier keer afgelegd worden. Voor de drie snelste deelnemers en deel neemsters zijn er na afloop prijzen beschikbaar. DONDERDAG 13 JANUARI 2022 VOETBAL BASKETBAL RBVM door in de beker Lars Bleijenberg dankt zijn nieuwe club aan Ed de Goeij Daniel Wissel Rotterdam In zijn woonplaats Vlissin- gen is afgelopen zondag Louwrens (Lou) Simpelaar op 95-jarige leeftijd over leden. Simpelaar was in 1962 één van de vier op richters van atletiekver eniging Scheldesport in Terneuzen. - Sportredactie KORTGENE O £L O "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43